Pytanie:
Czy istnieje darmowe narzędzie, które może dostosować balans bieli plików Canon CR2 RAW?
alexandrul
2010-08-18 12:11:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku firmy Nikon mogę skorzystać z bezpłatnego programu ViewNX / ViewNX 2 , aby wyregulować balans bieli w plikach Raw NEF.

Czy istnieje odpowiednik z Canon dla plików CR2 (również darmowy)?

Oczywiście mogę użyć RawTherapee, jeśli Canon nie ma odpowiednika ViewNX.
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
Alan
2010-08-18 12:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korpusy firmy Canon są wyposażone w Digital Photo Professional, konwerter formatu RAW firmy Canon, który umożliwia regulację balansu bieli (a także wiele innych ustawień). Wadą jest to, że sama w sobie nie jest darmowa. Jestem prawie pewien, że musisz mieć oryginalny dysk z oprogramowaniem, który jest dostarczany z korpusem firmy Canon, aby korzystać z aktualizacji, które są dostępne w witrynie internetowej firmy Canon. Nie ma więc bezpośredniego linku do pobrania samodzielnej wersji programu DPP.

Istnieją sposoby obejścia głupiego ograniczenia firmy Canon, ale wydaje mi się, że wykracza to poza zakres tego pytania (chociaż Google to twój przyjaciel).

Nie posiadam Canona, mam tylko kilkaset CR2 z imprezy wewnętrznej i wymagają one trochę przetwarzania.
Czy Lightroom 3 może je zaimportować?
AFAIK, możesz pobrać pełne oprogramowanie DPP ze strony internetowej Canon. Czy jest za darmo bez produktu? Tego nie jestem pewien.
#2
+3
labnut
2010-12-16 18:56:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ufraw, albo samodzielna wersja, albo jako wtyczka do Gimpa, dobrze sobie poradzi.

#3
+3
Neil P
2015-11-19 05:00:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rawtherapee to potężne, darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym.

Możesz pobrać pełną wersję programu DPP (Digital Photo Professional) firmy Canon, jeśli masz numer seryjny swojego aparatu . Najpierw musisz zacząć od strony produktu swojego aparatu:

http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_5d_mark_iii.aspx?type = download&language = ENTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...