Pytanie:
Jakie są typowe ustawienia ISO, przysłony i czasu otwarcia migawki w fotografii ulicznej?
heavilyinvolved
2010-07-16 04:59:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem Panasonic GF1 z obiektywem naleśnikowym 20 mm. To zdecydowanie najładniejszy aparat, jaki kiedykolwiek posiadałem i nie mogę się doczekać, aby nauczyć się nim podstaw fotografii cyfrowej (głównie fotografii ulicznej). Jest wyposażony w różnego rodzaju tryby „sceny” (które, jak sądzę, są po prostu wstępnie ustawionymi wartościami iso, przysłony, czasu otwarcia migawki ... czy to prawda, czy to całkowicie upraszczające?). Ma również możliwość zdefiniowania 2 niestandardowych trybów ... więc podczas eksperymentowania z różnymi kombinacjami tych ustawień uważam, że jest to trochę przytłaczające. Jest tak wiele różnych kombinacji ISO, przysłony i czasu otwarcia migawki, które można ustawić. Zastanawiam się, czy na początek są jakieś dobre „podstawowe” wartości? Myślę, że chciałbym skonfigurować jedno z ustawień do pracy w b&w, a drugie do pracy w kolorze, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie.

To, co wszyscy mówili, jest świetne, ale jeśli naprawdę chcesz ćwiczyć fotografię uliczną, warto dodać „[ogniskowanie strefy] (https://digital-photography-school.com/ultimate-guide-to-zone-focusing- for-candid-street-photography /) '' do twojego worka sztuczek.
Siedem odpowiedzi:
#1
+11
ex-ms
2010-07-24 06:24:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość fotografów ulicznych będzie głośno podkreślać, że technika i sprzęt są drugorzędne w stosunku do wizji i rezultatów. Są całkiem poprawne i ważne jest, aby nie mieć obsesji.

To powiedziawszy, z bardzo podstawowego punktu widzenia, większość streetworkingu ma kilka dość prostych ograniczeń:

 1. Ludzie prawdopodobnie się przemieszczają.
 2. Nie masz czasu na bardzo ostrożne skupianie się.
 3. Na zewnątrz, ale musisz radzić sobie z cieniem i cieniem.

Ruch oznacza, że chcą nieco dłuższego czasu otwarcia migawki. Brak czasu na ustawienie ostrości oznaczałby wyższą liczbę f w celu zwiększenia głębi ostrości. Weź oba te elementy razem i połącz ze zmiennością światła i cienia w mieście, a będziesz chciał przynajmniej trochę podnieść ISO. Tri-X 400 był filmem z wyboru dla fotoreporterów (choć czasami obniżany do ~ 250).

To bardzo typowa konfiguracja typu „fotoreporter”, nie zawierająca w sobie nic szczególnego. I zawsze są powody, by zmienić swoje podejście, jak na przykład ten świetny, długi czas naświetlania, nakręcony przez Trenta Parke: alt text

I bardzo warty przeczytania jest jego komentarz na temat sposobu, w jaki zdobył obraz, odtworzony na Flickr tutaj : http://www.flickr.com/groups/onthestreet/discuss/72157617875097800/

#2
+7
Rog
2010-07-16 05:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma typowego ustawienia zapewniającego dobrą ekspozycję. Musisz ćwiczyć, eksperymentować i upewnić się, że rozumiesz, jak te ustawienia współdziałają. Kilka ogólnych wskazówek, z którymi spotkałem się w przeszłości, może ci pomóc w drodze:

 • Fotoreporterzy mają powiedzenie „f / 8 i bądź tam”, co oznacza, że ​​bycie na scenie jest czymś więcej ważne niż martwienie się o szczegóły techniczne. (z Wikipedia)
 • Zasada słonecznego 16 może pomóc w określeniu poziomów ekspozycji, ale nie sugeruje odpowiedniej głębi ostrości.
#3
+6
reuscam
2010-07-16 05:04:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój statyw zawierający ustawienia, iso, migawkę i przysłonę, razem tworzą ekspozycję. Ten poziom może się zmieniać co sekundę, w zależności od tego, czy przejeżdża samochód, miga światło uliczne, księżyc chowa się za chmurą, pacjent zakłada kapelusz itp.

Oto moje uproszczone dwa kroki podejście:

 • Dowiedz się, jak każda z trzech nóg wpływa na obraz inaczej niż pod względem regulacji światła
 • Ustaw aparat na automatyczny, zobacz, co rejestruje, przełącz go na ręcznie, zmień te dokładne ustawienia, a następnie pobaw się.
Dobre wywołanie ustawienia na auto i zapisywanie ustawień, których używa ... proste podejście (wyraźnie jestem trochę powolny) i powinno dać mi dobrą "podstawę" na początek. Dzięki!
Nie ma problemu i pamiętaj, że priorytet przysłony (tryb AV) i priorytet migawki (tryb TV) pomagają zautomatyzować ten proces, umożliwiając wybór jednej lub dwóch z trzech nóg, a trzecią automatycznie dostosowuje za Ciebie. .
#4
+2
AJ Finch
2010-07-16 15:02:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugestia - nic więcej

ISO

Im niższe ISO, tym mniej szumów cyfrowych. Chociaż współczesne aparaty bardzo szybko poprawiają hałas, sugeruję, aby zacząć od ustawienia najniższego posiadanego ISO.

Migawka

Na początek prawdopodobnie nie chcesz żadnego ruchu rozmyć zdjęcia, więc ustaw czas otwarcia migawki na krótszy niż, powiedzmy, 1/50 sekundy. (Zasadą jest, aby migawka działała co najmniej tak szybko, jak długość obiektywu, czyli co najmniej 1/50 sekundy w przypadku obiektywu 50 mm, co najmniej 1/100 sekundy w przypadku obiektywu 100 mm itp. .)

Przysłona

Pozostawia to przysłonę - pozostaw przysłonę włączoną automatycznie, aby uzyskać prawidłową ekspozycję po ustawieniu czułości ISO i czasu otwarcia migawki.

Spróbuj i zobacz, jak to działa w Twoim przypadku - a potem baw się dobrze, zmieniając rzeczy.
Zmieniając ustawienia, często najlepiej jest wybrać jedno ustawienie i zmienić je, zamiast wprowadzać wiele zmian naraz.

Przysłona ma znaczący wpływ na wynikowe zdjęcie, więc rzadko kiedy powinna być pozostawiona automatyczna. Jak Matt Grum wyraźnie wykazał w swoich odpowiedziach związanych z wysokim ISO, niższe ISO niż potrzebne do prawidłowej ekspozycji skutkuje większym szumem niż wyższe ISO.
@imre,, masz rację, ale to pytanie dotyczy pewnych typowych ustawień i jest sformułowane jako pytanie dla początkujących. Twoje komentarze są istotne dla kogoś na następnym poziomie. Na początek ten facet chce tylko uzyskać odpowiednią ekspozycję.
Wątpię, czy priorytet migawki jest prawie tak * powszechny * jak priorytet przysłony, a nawet w pełni manualny. Pytający nie sprecyzował, czy ulice będą poruszane w dzień, przy słabym oświetleniu, czy w obu przypadkach - w słabym świetle najniższa czułość ISO nie będzie wystarczająca do odpowiedniej ekspozycji.
#5
+1
tal
2010-11-01 21:21:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje własne ustawienie

W moim GF1 skonfigurowałem 2 niestandardowe tryby: na C1, moje ustawienie „powrót do Leiki”:

 • Dynamic B&W
 • 400 ISO
 • Ręczne ustawianie ostrości
 • Priorytet przysłony; Zwykle ustawiam go na 8 lub 11 do robienia zdjęć ulicznych.

na C2, moja konfiguracja „strzelaj bez myślenia”:

 • w zasadzie wszystko AUTO, w RAW .
#6
+1
photogeek
2014-02-02 20:24:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem ekspertem, ale słyszałem, że niektórzy eksperci preferują wysokie iso (tj. krótkie czasy otwarcia migawki) i małą przysłonę (tj. dużą głębię ostrości), ponieważ akcja jest szybka, obiekty są w ruchu, nie ma czasu na precyzyjne skupienie się na obiekcie, a hałas (hi iso) jest lepszy od obiektów rozmazanych ruchem.

#7
  0
Trevor
2013-05-01 12:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są to ustawienia, które uważam za najlepsze dla mnie. Używam kamery na kliszę 35 mm, ale powinna być taka sama dla cyfrowej. Charakterystyka cienia. Fotografia ISO Ustaw czas otwarcia migawki zgodny z ISOf / 16 Słonecznie: Wyraźnie z ostrymi krawędziami. F / 11 Lekkie zachmurzenie: Miękkie wokół krawędzi. F / 8 Zachmurzenie: Ledwo widoczne cienie. F / 5,6 Silne zachmurzenie: Brak cieni. F / 4 Otwarty cień: wschód słońca / brak cieni.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...