Pytanie:
Canon 5D Mark II vs NIkon D3x do prac studyjnych / ślubnych?
Pavitar
2010-08-27 10:18:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajmuję się głównie portretami, w studiu fotograficznym lub na weselach i muszę wiedzieć, który aparat najlepiej spełni moje potrzeby. Interesuje mnie również, który obiektyw będzie najlepiej pasował do fotografii portretowej. Mam napięty termin i muszę wkrótce coś kupić. Jakie są Twoje zalecenia?

Oto kilka marek i modeli aparatów, którym się przyjrzałem. Mam nadzieję, że ktoś z podobnym doświadczeniem może zaoferować wgląd w to, które z nich oferują najlepsze koszty / korzyści w przypadku wykonywania zdjęć portretowych, zarówno w studio, jak i prawdopodobnie w plenerze na wesela:

  1. Canon 1Ds Mark III / NIkon D3x
    • Z tego, czego się dowiedziałem, te dwa są dość drogie.
  2. D300s vs 5D Mk II
    • Te wydają się być bardziej przystępne cenowo i wzbudziły moje zainteresowanie.

Wielkie dzięki za wszelkie oferowane informacje!

Wydaje się to wysoce subiektywne. Poleciłbym edycję, stonuj tytuł, dodając sformułowania bardziej podobne do „Muszę zrobić portfolio [<- wyjaśnij, co to jest] i potrzebuję najlepszego aparatu do tego zadania. Jaki jest zalecany aparat do tego praca?"
Nie byłem jeszcze przekonany, że to nie jest zwykłe trollowanie. Mam nadzieję, że pytający udowodni, że się mylę i przeformułuje pytanie. Ale wiele wykrzykników to zły znak.
@jrista ma rację (czy jednak nie zawsze tak jest?). To pytanie jest źle sformułowane; podejrzewam jednak, że w grze istnieje bariera językowa i chciałbym uzyskać wyjaśnienie przed całkowitym zamknięciem / odrzuceniem sprawy w zapomnienie.
Zmieniłem pytanie.
Dziękuję za wyjaśnienie i przepraszam za wątpliwość.
Nie czuję się szczególnie kompetentny, aby odpowiedzieć, ponieważ nie znam wystarczająco dobrze serii produktów Nikon, ale czy D3X vs 1Ds Mk III lub D300s vs 5D Mk II nie byłyby dużo bardziej sprawiedliwym zestawem porównań?
@Pavitar: Dziękuję za uporządkowanie tytułu i wyjaśnienie pytania. Wygląda na to, że otrzymujesz teraz dobre odpowiedzi. :) Teraz, kiedy lepiej rozumiem, o co pytano, wprowadziłem kilka poprawek, aby wyjaśnić pytanie. Jeśli podałem coś niepoprawnie, Pavitar, daj mi znać, a spróbuję to poprawić.
Większość ludzi woli D3s do ślubów niż D3x.
A 5D mk II można by porównać do Nikona D700 - 300-ki to nie pełna klatka.
Jestem nowy w fotografii i bardzo mi to pomogło ... + 1.`:) `
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Alan
2010-08-27 12:28:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż to pytanie jest wysoce subiektywne, balansuje na wojnie z płomieniami i dotyczy dwóch świetnych aparatów, które tak naprawdę nie są w tej samej klasie co drugi, gdybym nie zainwestował żadnego sprzętu i nieograniczony budżet, wybrałbym Nikona D3x. Jako facet z firmy Canon, który jest właścicielem swojego aparatu 5D Mark II i kocha go, aparat Nikon D3x i Nikkor 14-24 mm f2.8 poważnie skłonił mnie do rozważenia sprzedaży mojego sprzętu i zmiany.

Teraz 5D Mark II jest niesamowity aparat pełnoklatkowy. Kocham moje. Uwielbiam obrazy, które wytwarza, ale taka miłość nie zaślepiła mnie, że prawie pod każdym względem D3x jest lepszym aparatem.

D3x jest prawie 3 razy droższy od 5D Mark II , ale najwyraźniej nie ma blisko 3x wydajności. D3x to aparat studyjny, którego bardziej bezpośrednim konkurentem dla Canona jest 1Ds Mark III. D3x to gigantyczny aparat dla profesjonalnych fotografów, którzy potrzebują niezawodności i wytrzymałości, jaką zapewni profesjonalny korpus studyjny. Jeśli to nie ty, możesz rozważyć model D300s, który jest najbliższym konkurentem Nikona dla 5d2.

Jeśli chodzi o zakup obiektywu, z pewnością wybierając się na drogę firmy Canon, będziesz mieć więcej pieniędzy do wydania na obiektywy, chociaż to, które z nich polecić, w dużej mierze zależy od tego, co chcesz umieścić w swoim portfolio. Ponieważ w Twoim pytaniu jest mowa o tym, że będziesz robić zdjęcia ślubne, obiektyw 70-200 jest świetny do zdjęć z bliska i do zdjęć w głowę. Zakresy ogniskowych 85 mm i 135 mm są bardzo dobre do pracy portretowej. 35 mm dla szerszych zdjęć grupowych i 50 mm dla normalnych zdjęć. Wiem, że Canon robi doskonałe obiektywy w każdym z tych zakresów - nie jestem strzelcem Nikon, ale wyobrażam sobie, że to samo jest z Nikonem. Zwróć uwagę, że ponieważ zarówno 5D2, jak i D3x to aparaty pełnoklatkowe, mówię o ogniskowych pełnoklatkowych. Jeśli przejdziesz do ciała uprawnego, musisz wziąć to pod uwagę.

Teraz prawdziwe pytanie brzmi: czy naprawdę musisz wziąć pod uwagę którykolwiek z tych aparatów? Szczerze mówiąc, jeśli pytasz, który aparat wybrać, być może żaden z nich nie byłby dobrym rozwiązaniem; rozważ ciało, które jest przeznaczone dla początkujących i nowych hobbystów, zamiast patrzeć na korpusy aparatów dla poważnych profesjonalistów. Jeśli dopiero zaczynasz z portfolio, nie ma nic, co żaden z tych aparatów nie może naprawdę dla Ciebie zrobić, czego nie zrobiłby dobry korpus na poziomie podstawowym i za prawie ułamek ceny.

ZMIENIONO, ABY DODAĆ:

Jedna rzecz, która przyszła mi do głowy podczas pisania tej odpowiedzi, to to, że jeśli szukasz pracy zawodowej, takiej jak fotografia studyjna / ślub zachowywać się jak profesjonalista. Oznacza to gotowość na każdą ewentualność. Samo posiadanie naprawdę niesamowitego D3x lub nieco mniej niesamowitego 5D2 nie wystarczy. Będziesz potrzebował drugiego ciała, być może nawet trzeciego dostępnego ciała zapasowego. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć dwa tego samego typu nadwozia, aby przejście między dwoma było płynne. Czy naprawdę możesz sobie pozwolić na 2 7000 $ D3x? Lub nawet 2 2500 $ 5D2? Czy to rozsądna inwestycja?

Z komentarza, który przedstawiłeś, wynika, że ​​wolałbyś z góry kupić pojedynczą obudowę, zamiast stopniowych kolejnych ulepszeń. Myślę, że to niezłe podejście - jeśli wybrałeś 5D Mark II. Osobiście uważam, że D3x należy do zupełnie innej klasy i jeśli nie możesz uzasadnić jego ceną, prawdopodobnie będzie więcej aparatu niż potrzebujesz.

Wielkie dzięki. Chcę tylko jednorazowo zainwestować, bo gdybym teraz kupił podstawowy aparat, to później musiałbym go sprzedać i kupić nowy.
#2
+2
Bossykena
2010-08-27 18:49:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy polecam komuś pierwszą lustrzankę, zawsze zalecam, aby najpierw wybrał markę, a następnie aparat tej marki, który odpowiada jego budżetowi. Powodem tego jest to, że jeśli traktujesz to poważnie, w większości wykorzystasz swoją inwestycję w światło i obiektywy, które są kompatybilne z aparatami danej marki. Nie chcesz zmieniać marek za trzy czy pięć lat od teraz, kiedy uaktualnisz swoje ciało do bardziej poważnego modelu i wyrzucisz wszystkie te soczewki.

Którą markę wybrać, to głównie kwestia osobistych preferencji na tym etapie. Wszyscy duzi producenci produkują przyzwoite kamery na poziomie podstawowym i są prawie takie same pod względem funkcjonalności.

I nie jestem pewien, czy warto wyjść poza model podstawowy, chyba że masz konkretną potrzebę (np. potrzebujesz bardzo wytrzymałego modelu, ponieważ będzie to wymagało wielu nadużyć) lub mają już dziesięciolecia doświadczenia w fotografii filmowej. Zanim osiągniesz wystarczająco dobre wyniki, aby korzystać ze wszystkich funkcji aparatu, będzie on już dość przestarzały.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...