Pytanie:
Zestaw Canon ze standardowym obiektywem EF-S 18-55mm IS czy 18-135mm IS?
Gregor Müllegger
2010-09-14 15:04:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamawiam nowego Canona 550d w zestawie z obiektywem. Jestem dość nowy w fotografii lustrzankami, co oznacza, że ​​nie mam zbyt dużej wiedzy na temat różnicy między obiektywami.

Istnieje oferta na Canon 550d z bardzo popularnym obiektywem EF-S 18-55mm IS i (droższa) oferta z obiektywem EF-S 18-135mm IS. Nie jestem pewien, który kupić.

Z mojej obecnej wiedzy wynika, że ​​tańszy obiektyw (18-55 mm) ma bardziej ograniczony zasięg i nie może powiększyć tak bardzo, jak droższy 18-135 mm . Ten drugi jest również większy i cięższy, prawda?

Czy są jakieś inne różnice poza maksymalnym współczynnikiem powiększenia? Czy oba są równie dobre dla początkujących makrofotografii? W jakich przypadkach poleciłbyś jaki obiektyw? Czy ma sens kupowanie zestawu, a drugi osobno?

możliwy duplikat [Jak wybrać obiektyw do mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej?] (http://photo.stackexchange.com/questions/1436/how-to-choose-a-lens-for-my-first-dslr)
Cztery odpowiedzi:
#1
+9
chills42
2010-09-14 16:56:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poza dłuższym zakresem ogniskowych, 18-135 posiada również wewnętrzne ogniskowanie, więc filtry nie obracają się podczas autofokusu, co jest bardzo miłe, jeśli kiedykolwiek użyjesz polaryzatora kołowego lub stopniowanego filtra ND.

Jedynymi prawdziwymi wadami w porównaniu z 18-55 są zwiększona waga i zmniejszone maksymalne powiększenie, co sprawia, że ​​jest mniej przydatny do fotografowania w stylu makro.

Jak można się spodziewać po zestawie, żaden z nich są cudowne, ale 18-135 będzie naprawdę dobrą opcją i zaoszczędzisz dużo na tym, zamiast na lepszych alternatywach, takich jak EF-S 17-85mm f / 4- 5.6 IS USM.

#2
+3
Guillaume
2010-09-14 16:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja rada dla wszystkich moich znajomych, którzy zaczynają fotografować, jest taka, że ​​jeśli traktują fotografię na pół serio, nie powinni kupować obiektywu kitowego (a przynajmniej nie sami). O ile naprawdę nie potrzebujesz obiektywu zmiennoogniskowego, zamiast tego dostałbym szybki 50 mm. Możesz dostać te całkiem tanie.

Dzięki za odpowiedź! Byłoby miło, gdybyś mógł wyjaśnić, dlaczego szybki obiektyw 50 mm jest dobry dla początkującego. (Nie jestem native speakerem języka angielskiego i nie jestem pewien, czym jest * szybki 50 mm *. Czy jest to obiektyw o stałej ogniskowej, więc powiększanie / oddalanie nie jest możliwe? Jakie są zalety tych obiektywów?)
„Szybki” odnosi się do szerszego maksymalnego otworu przysłony (f / 1,8 vs f / 3,5 w zestawach). Oznacza to, że można go używać w słabszym świetle i poprawia szybkość ustawiania ostrości. 50 mm to stała ogniskowa, więc nie ma zoomu. Proponuję przeczytać więcej, jeśli rozważasz tę trasę: http://photo.stackexchange.com/questions/1922/definition-of-a-prime-lens
Nie zgodzę się - to zależy całkowicie od obiektywu kitowego.
Zgodziłbym się na zakup 50 mm f / 1.8 II na początku, niezależnie od tego, czy jest to wymiana obiektywu kitowego, czy nie. Tak tanio, że naprawdę nie można się pomylić.
@Vian Esterhuizen - nie tak tani w porównaniu do ceny samego zestawu. W tej chwili zrezygnowałbym z zakupu tego obiektywu, zdobyłbym trochę doświadczenia z obiektywem kitowym, zrozumiałbym Twoje potrzeby, a następnie zdecydowałbym się na szybki / lepszy obiektyw stałoogniskowy lub zoom.
50 mm dla aparatu APS-C to zbyt teleobiektyw, aby zacząć fotografowanie. Zdecydowanie polecam początkujący obiektyw kitowy 18-55 mm. Są całkiem dobre i pozwalają na przybliżenie w przyzwoitym zakresie. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, polecam obiektyw 35 mm (dla tego typu matrycy).
Wiele razy można dostać zestaw z zawartością 18-55 taniej niż korpus tylko w dyskontach, takich jak amazon.com.
#3
+1
ysap
2011-05-12 19:43:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli różnica w cenie nie jest głównym problemem , wybrałbym obiektyw 18-135 (jednak nie wiem nic o niezawodności tego obiektywu więc z pewnością powinieneś to sprawdzić). Dodatkowa długość sprawia, że ​​jest on dużo bardziej wszechstronny niż 18-55 i może zmniejszyć chęć zakupu teleobiektywu wkrótce potem.

Kiedy w przyszłości lepiej zrozumiesz swoje potrzeby fotograficzne, możesz możesz wymienić obiektyw na inny - i sprzedać ten, jeśli nie jest już potrzebny.

W prawdziwym życiu prawdopodobnie nie zauważysz różnicy w wadze, a jeśli chodzi o rozmiar, znowu praktyczna różnica jest taka mniej niż sobie wyobrażasz. To - chyba że jesteś naprawdę mały w przestrzeni i wadze.

Właśnie zauważyłem , że jest to dość stare pytanie, które pojawiło się w ostatniej aktualizacji. Więc @Gregor, czy możesz nam powiedzieć, co ostatecznie kupiłeś i jakie są Twoje wnioski?

Poszedłem z obiektywem 18-55. Głównym powodem było to, że na początek chciałem taniego obiektywu i zaoszczędziłem pieniądze na inne obiektywy. W końcu jestem zadowolony z wyników w tym zakresie ogniskowych, ale teraz po pół roku użytkowania uważam, że powinienem był kupić drugi - moim drugim obiektywem był używany obiektyw Canon 28-135mm. Mógłbym zaoszczędzić pieniądze i trochę wymiany soczewki, gdybym od początku wybrał 18-135mm.
Planuję uzyskać 18-135 mm. Mam nadzieję, że to dobry wybór. :)
#4
+1
Sharri
2013-06-05 02:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tylko kilka przemyśleń na to pytanie, jeśli myślisz o zakupie jednego z nowszych modeli aparatów z zestawem obiektywów. Posiadam Canona 550D, ale kupiłem tylko korpus, ponieważ preferuję obiektywy stałoogniskowe i przez większość czasu używam statywu. Sprawdziłem trochę informacji na temat obiektywu 18-135 IS i oto kilka przemyśleń z jednej z recenzji na temat zakupu powyżej 18-55 lat: Brak blokady zoomu; Nie ma USM / ręcznego ustawiania ostrości w pełnym wymiarze czasu; Zniekształcenia na szerokim końcu (18-24mm); Więcej CA niż 18-55 IS. Różnica w wadze prawdopodobnie nie jest aż tak duża, ponieważ obiektywy kitowe są w większości plastikowe z plastikowymi mocowaniami i są zaprojektowane jako lekkie soczewki. Recenzje 18-55 IS wskazują, że jest to ostry obiektyw, więc być może ogólna jakość zdjęć będzie lepsza, a większy procent użytecznych zdjęć zostanie osiągnięty, nawet jeśli zoom jest bardziej ograniczony. Zwykle przy dodawaniu większego zoomu występują kompromisy, więc rozważając zakup zoomu, pomyśl o potencjalnych kompromisach, takich jak więcej CA, winietowanie, pełzanie zoomu i inne problemy, szczególnie w przypadku obiektywów typu kit / budżet. Nowsze zestawy tych obiektywów mogą być lepsze, ale wyobrażam sobie, że nadal istnieją kompromisy.

Gdybym kupował dziś Canona z tej samej linii, wybrałbym tylko korpus i kupiłbym obiektyw 50 mm f1.8 lub 40 mm f2,8, ponieważ te obiektywy można kupić za rozsądną cenę, ale oczywiście nie każdy lubi stałoogniskowe, ponieważ jesteś zoomem i musisz fizycznie wchodzić i wychodzić, aby wykonać zdjęcie. Gdybym miał wybrać zoom, kupiłbym 18-55 mm IS, ponieważ ten obiektyw prawdopodobnie miałby mniej kompromisów niż obiektyw 18-135 IS. Niektórzy fotografowie nie mają nic przeciwko zwiększonej ziarnistości / miękkości zoomu, a nawet dopasowują to do stylu swoich zdjęć. Zależy to tylko od tego, jaki jest Twój styl i co jest dla Ciebie do przyjęcia. Miłego strzelania!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...