Pytanie:
Czy Canon t2i lub nowy Nikon d90 jest lepszy dla podstawowej lustrzanki cyfrowej?
kacalapy
2010-11-17 05:03:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

więc chcę wskoczyć do świata lustrzanek cyfrowych i poza tym, że jestem szalonym fotografem, nie mam żadnych umiejętności jako fotograf. robię wiele ujęć i usuwam złe w nadziei, że niektóre będą naprawdę ładne.

Bawię się ISO i czasem otwarcia migawki do zdjęć nocnych i robię trochę podstawowej konfiguracji, aby uzyskać kilka ujęć, ale zazwyczaj strzelam w trybie automatycznym z moim punktem armaty i strzelam.

Jestem zmęczony D90 6 miesięcy temu iw trybie automatycznym piksele były niesamowite. myślę, że z tym aparatem wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk, a on zrobi resztę i zrobi WSPANIAŁE zdjęcia.

Wiem, że specyfikacje t2i są lepsze, a D90 ma kilka lat. ..

Co byś zasugerował, abym chciał kupić świetną lustrzankę cyfrową i zacząć fotografować ???

Skąd skaczesz i dlaczego myślisz, że będziesz potrzebować lustrzanki cyfrowej? Znam kilku znajomych, u których zakup lustrzanki cyfrowej był złym rozwiązaniem
Pięć odpowiedzi:
#1
+9
ahockley
2010-11-17 05:29:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną.

O ile nie masz jakichś konkretnych potrzeb, o których nie wspomniałeś, każdy z tych korpusów aparatu zrobi naprawdę świetne zdjęcia. Jeśli zastanawiasz się bardziej ogólnie nad wyborem marki lustrzanki cyfrowej, odpowiedz na to pytanie.

Wspomniałeś o trybie automatycznym, jeśli naprawdę tego szukasz, możesz spojrzeć czy naprawdę potrzebujesz lustrzanki cyfrowej. Niektóre z ujęć typu point / shoot, takie jak Canon G12, oferują naprawdę świetne zdjęcia w mniejszym / lżejszym opakowaniu.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do opcji i rozszerzalności lustrzanki cyfrowej, zdobądź jedną z nich tych aparatów, zacznij uczyć się o fotografii i jak powiedziałeś na końcu swojego posta… „ ruszaj na zdjęcia”

#2
+9
Itai
2010-11-17 08:53:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma sposobu, aby pomylić się z ŻADNĄ nowoczesną lustrzanką cyfrową, jednak powinieneś wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Nie wiem, dlaczego porównujesz te dwa konkretne modele. Pomiędzy 2, Canon T2i jest nowszy, ale Nikon D90 jest bardziej zaawansowanym modelem. W praktyce oznacza to, że dzięki T2i uzyskasz wyższą rozdzielczość na zdjęciach i wideo. Jednak model D90 zapewnia lepszy interfejs użytkownika, w tym podwójne pokrętła sterujące i większy wizjer. D90 ma również szybszy ciągły napęd z głębszym buforem, ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy są one dla Ciebie ważne.

Pomiędzy tymi dwoma wybrałbym D90, ponieważ sterowanie jest ważniejsze w fotografii niż megapiksele. Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że każdy aparat zapewnia dostęp do innej kolekcji obiektywów.

Jeśli wolisz obiektywy firmy Canon, idź z nimi. Z biegiem czasu obiektywy nabiorą znacznie większej wartości niż Twój aparat, więc zmiana marki jest trudniejsza dla większości ludzi. Będziesz mógł łatwo przejść na bardziej zaawansowany model później, jeśli nie możesz tego zrobić teraz. Canon 60D byłby najnowszym odpowiednikiem w kategorii D90, poprzednie modele, w których 40D i 50D mogą być dostępne w dobrej cenie. Spośród nich tylko 60D ma tryb filmowy, jeśli to dla ciebie ważne.

#3
+3
John Cavan
2010-11-17 10:29:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zamierzam nie zgodzić się z odpowiedziami, poza tym, że zasugeruję przyjrzenie się także Pentaxowi K-5 (jestem strzelcem Pentax). Jednak odłóż na bok, jeśli spojrzysz na Nikona, sugerowałbym pominięcie D90 i zamiast tego spojrzeć na D7000. D7000 to ulepszenie aparatu D90 i, z drobnymi wyjątkami, zawiera ten sam czujnik, co K-5, czujnik wykazujący niezwykły zakres dynamiki i wysoką czułość ISO, dzięki czemu jest w zasięgu aparatów pełnoklatkowych i średnioformatowych. czasami je przekracza. Canon 60D również zapowiada się bardzo obiecująco na tej arenie, którą wybrałbym w rezultacie zamiast t2i.

Więc ... jeśli miałbym podzielić kilka sugestii:

Wysokie ISO - Nikon. To odrobinę lepsze niż opcja Pentax, ale jest prawie za blisko, aby sprawdzić. Jednak w przypadku fotografowania z dużą prędkością przy słabym oświetleniu trudno jest pokonać Nikona.

Zakres dynamiczny - Pentax. Pentax, z powodów, które znają, celuje przede wszystkim w fotografa krajobrazu, coś, co naprawdę pomaga zakres dynamiki, a K-5 nie tylko stoi na szczycie stosu opcji dSLR, ale także przekracza średni format. Jest droższy, ale zawiera również pewne funkcje profesjonalne, których nie mają modele D7000 i 60D. Jednak D7000 też jest blisko, znowu tylko różnica dotykowa.

Rozdzielczość - Canon. 60D jest czujnikiem o wyższej rozdzielczości i może uchwycić więcej szczegółów. To włos bardziej szczegółowy, ale w odpowiednich warunkach to może coś znaczyć. Próbki, które widziałem, zbliżały go do Nikona i Pentaxa, wysokie ISO i zakres dynamiczny, wspomagany przez rozdzielczość.

Jeśli więc chcesz uchwycić akcję w słabym świetle, wybierz Nikona. Jeśli chcesz uchwycić wyraźne szczegóły i kolory w krajobrazach i naturze, wybierz Pentax. Jeśli chcesz uchwycić bardzo drobne szczegóły w kontrolowanych obiektach oświetlonych, wybierz firmę Canon. Jednak cokolwiek wybierzesz, tylko nieznacznie rezygnujesz z pozostałych dwóch. Bardzo prawdopodobne, że tak jak u większości z nas aparat i tak przewyższy fotografa. :)

#4
  0
jrista
2010-11-17 05:58:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od tego, co chcesz robić. Obie marki produkują najwyższej jakości sprzęt, obie mają szerokie wsparcie, a obie mają rozległe społeczności internetowe i offline poświęcone im. W żadnym z nich nie możesz się pomylić. Mimo że specyfikacja 550D jest nieco lepsza niż D90, oba są świetnymi aparatami.

Aby uzyskać bardziej osobisty charakter, oddałem swój głos na Canona. Kiedy poszedłem kupić moją pierwszą lustrzankę cyfrową, patrzyłem na Nikona, ponieważ miałem kilka świetnych recenzji szkła Nikkor od kilku znajomych i przyjaciół. Prawdopodobnie byłbym dzisiaj użytkownikiem Nikona, gdyby nie fakt, że cały sprzęt firmy Nikon, którego potrzebowałem, był niedostępny, był i był przez jakiś czas, zanim ostatecznie wybrałem Canona. Kiedy zacząłem przyglądać się sprzętowi firmy Canon, wszystko, co mnie interesowało, było łatwo dostępne i dość tanie, i stwierdziłem, że Canon oferuje kilka wyjątkowych rzeczy. Wydaje się, że Nikon trochę cierpi z powodu problemów z zaopatrzeniem.

Po drugie, Canon oferuje kilka dość wyjątkowych produktów w swoich liniach obiektywów, które albo trzeba zlecić firmie Nikon, albo w ogóle nie są dostępne. Jeśli interesuje Cię ekstremalna makrofotografia, Canon to zdecydowanie wybór. Ich obiektyw zmiennoogniskowy MP-E 65mm f / 2.8 1-5x to najlepszy obiektyw do makrofotografii. Może skupiać się około 1/2 stopy od swoich obiektów i umożliwia wykonanie najbardziej niesamowitych zdjęć makro. Taki obiektyw nie jest dostępny w Nikonie, a najbliżej można uzyskać z obiektywem makro 105 mm i tubusami. Jeśli interesują Cię krajobrazy, portrety, śluby lub fotografia kreatywna / dziennikarska, Canon oferuje również linię obiektywów pochylanych / przesuwnych. Obiektywy te oferują klasyczne ruchy pierwotnie dostępne w aparatach o większym formacie (tj. 4x5 lub 8x10), zapewniając znacznie większą elastyczność i kontrolę niż obiektywy, które oferują tylko kontrolę ostrości. Canon oferuje obiektywy TS-E (elektroniczne pochylenie / przesunięcie) w wariantach 17 mm, 24 mm, 45 mm i 90 mm. Wszystkie są obiektywami stałoogniskowymi, ręcznym ustawianiem ostrości i oferują jedne z najbardziej zdumiewających elementów optycznych ze wszystkich linii obiektywów firmy Canon (w szczególności 17 mm i 24 mm).

Jestem bardzo zadowolony z mojego ustawienia Canona. Nie mam jeszcze żadnego, ale następne obiektywy TS-E są na mojej liście, zaczynając od fantastycznego obiektywu TS-E 24 mm. Miałem okazję z nim poeksperymentować i jest to naprawdę niesamowity obiektyw, a możliwość kontrolowania płaszczyzny ostrości i normalizacji perspektywy to świetna zabawa.

w odpowiedzi na wszystkie odpowiedzi: wyszedłem wczoraj do sklepu i szczerze mówiąc, kanon był plastyczny, a nie jak prawdziwy aparat. Nikkon był solidny i wydawało się, że dostajesz profesjonalny aparat. kanon bardziej przypominał zabawkę. soczewka z zestawu canon wydawała się być tubą z czarnego plastiku z odrobiną szkła w środku ... bez wątpienia optyka i fizyka są na miejscu - moim zdaniem nie było to na poziomie nikkona, gdzie soczewka była solidna, solidna i metaliczny.
Dzieje się tak, ponieważ D90 to aparat klasy średniej, podczas gdy 550D to aparat na poziomie podstawowym. Jeśli posługujesz się Canonem 50D lub 7D, poczujesz się znacznie solidniej, ponieważ oba mają metalowe korpusy. Obiektyw klasy podstawowej w 550D to mocowanie z tworzywa sztucznego, jednak często masz do wyboru obiektyw kitowy. Canon 28-135 mm jest bardziej zbliżony do tego, co można uzyskać z Nikonem D90. Pamiętaj, że naprawdę porównujesz jabłka i pomarańcze, ponieważ te dwa aparaty pochodzą z różnych klas. Jeśli chcesz poczuć konkurencję Canon D90, potrzebujesz linii xxD, a nie linii xxxD.
#5
  0
seanmc
2010-11-17 10:56:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz dodać więcej szczegółów na temat swojego budżetu i tego, co planujesz zrobić z aparatem. Czy wideo jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, T2i jest lepszym wyborem niż D90.

Masz dużo pieniędzy? D7000 lub 60D są nowsze, mają lepsze specyfikacje, ale możesz kupić korpus D90 za 400 USD mniej niż D7000 i wydać więcej pieniędzy na obiektywy.

Canon wydaje się teraz mocno przeceniać 60D (w połączeniu z obiektywami 17-85 mm lub 18-200 mm). Myślę, że to dlatego, że D7000 wygląda dużo lepiej (przynajmniej na papierze) za prawie taką samą cenę katalogową.

Nie obchodzi mnie wideo i chciałbym dostać D7000, ale mój budżet była ograniczona, więc niedawno kupiłem D90 (630 dolarów CDN za korpus), a potem kupiłem ładniejszy obiektyw (Sigma EX 70-200 mm F2,8 HSM II) do sportów strzeleckich.

Nie Nie szukaj aparatów innych niż Nikon czy Canon, ale jak podkreśla John, są też inne aparaty, którym możesz chcieć przyjrzeć się.

Najlepsza rada, jaką mogę dać, to nie wydawać wszystkich pieniędzy na ciele, będziesz chciał mieć kilka ładnych soczewek do zabawy.

Powodzenia i miłej zabawy!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...