Pytanie:
Jak wsadowo przetwarzać obrazy, zachowując je jako PNG w programie Photoshop?
Moises Portillo Polio
2013-01-04 22:36:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę zoptymalizować 700 obrazów w formacie PNG w procesie wsadowym, ale Photoshop daje mi opcję optymalizacji obrazów i wyeksportowania ich do JPG, gdy chcę zachować obrazy w formacie PNG.Czy jest na to sposób w programie Photoshop lub w innym narzędziu? Zrzut ekranu można zobaczyć pod tym linkiem.

Pięć odpowiedzi:
#1
+11
MikeW
2013-01-05 06:12:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie możesz to zrobić, tworząc akcję, a następnie przetwarzając ją zbiorczo:

Utwórz akcję

 • z otwartym plikiem w Photoshopie
 • rozpocznij nagrywanie
 • zrób Plik> Zapisz jako> i ustaw typ pliku na PNG
 • lub użyj Plik> Zapisz dla Internetu, jeśli chcesz zmienić rozmiar lub wprowadzić inne modyfikacje
 • kliknij Zapisz
 • zatrzymaj nagrywanie i zapisz akcję jako „Zapisz jako PNG”

(mogą być też wbudowane akcje w Photoshopie, nie pamiętam)

Następnie w Adobe Bridge

 • Zaznacz wszystkie potrzebne pliki
 • Narzędzia> Photoshop> Batch
 • Wybierz opcję „Zapisz Akcja jako PNG
 • Kliknij OK, aby przetworzyć
Upewnij się, że zamknąłeś plik jako część nagrania, w przeciwnym razie, jeśli otworzy się zbyt wiele plików, program Photoshop wyświetli błąd i będziesz musiał wymusić awarię.
Należy również pamiętać, że jeśli wybierzesz opcję „Zapisz dla sieci Web”, * może * zapisać folder, w którym zapisujesz, a później, jeśli ten folder nie istnieje, proces zakończy się niepowodzeniem za każdym razem z komunikatem „Nie można ukończyć akcji, ponieważ folder docelowy nie istnieje ”.
Czy można wykonywać operacje wsadowe bez programu Adobe Bridge?
#2
+3
Pat Farrell
2013-01-05 05:06:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcesz używać programu ImageMagick, jego bezpłatnego i otwartego źródła. Pobierz go ze strony http://www.imagemagick.org/script/index.php

Następnie użyj Funkcja „konwertuj”

Aby zmienić rozmiar partii zdjęć, otwórz okno terminala do folderu zawierającego zdjęcia i użyj polecenia: mogrify -resize 700x700 * .png

Czy to konwertuje partiami?
To najlepsza odpowiedź, IMHO. Koszt instalacji ImageMagick jest znacznie większy niż prostota, szybkość i elastyczność tego rozwiązania.
#3
+1
josh
2017-07-13 20:14:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu przesuń klawisz Shift i kliknij wszystkie warstwy. następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Eksportuj jako. upewnij się, że warstwy nie znajdują się w folderach.

Kliknij z wciśniętym klawiszem Shift wszystkie warstwy, aby wyświetlić 700 obrazów?
#4
  0
Gaurav Jain
2013-01-04 22:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz spróbować użyć opcji „zapisz dla urządzeń Web &”

Kilka pomocnych linków:

Mam nadzieję, że to pomoże.

Dzięki za pomoc; Skorzystałem z linków, ale mam ten sam problem, ponieważ Photoshop pozwala mi tylko eksportować obrazy do JPG i nie widzę opcji eksportu obrazów do PNG.
Ta opcja powinna być dostępna w zapisie dla sieci i urządzeń ... w prawym górnym rogu. W każdym razie możesz także wypróbować darmowe oprogramowanie GIMP, aby zapisywać obrazy jako png. GIMP jest darmową alternatywą dla Photoshopa. Http://graphicssoft.about.com/od/gimptutorials/tp/save-PNG.htm
#5
-1
Zecharia Gilbert
2014-10-02 01:13:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Create your action-In your action you MUST "SAVE AS .png"
 2. Go to "Automate > Batch-Choose your action, folder, desitination-YOU MUST THEN, Check the box "Override Action "Save As" Commands
 3. Click "OK" and wallah! If you saved your action correctly with the "save for web / .png", you will have your image assest outputted properly as .png's

 4. NOTE - You will find your outputted folder only on the Desktop, as Windows 8 Photoshop CC folder save location is "FUBAR"

Dziękuję za Twój wkład. Jednak tak naprawdę nie widzę, w jaki sposób twoja odpowiedź coś dodaje, ponieważ nie różni się od odpowiedzi MikeWa opublikowanej w styczniu 2013 r.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...