Pytanie:
Maksymalizacja efektu bokeh na pierwszym planie?
Atul Agarawal
2017-01-03 07:21:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejne pytanie brzmi: Jak mogę zmaksymalizować efekt „rozmytego tła , ostrego obiektu” (bokeh)?

Zamiast tła, Jestem zainteresowany zamazaniem poziomu . Jakie techniki lub rady są różne w celu uzyskania ostrych obiektów z mocno rozmytym pierwszym planem?

Zwróć uwagę, że nie pytam, jak użyć programu do edycji, aby osiągnąć ten efekt po postprodukcji lub po przechwyceniu obrazu.

Używam aparatu Nikon D7200 z obiektywem AF-S 18–140 mm VR

Pytanie Scotta jest przeciwieństwem tego, o którym mówisz, ale jednocześnie wpływ ustawień aparatu daje zupełnie inny rezultat.
po namyśle uważam, że się myliłem. Chociaż każda odpowiedź w stylu „maksymalizuj DoF poprzez działanie ...” jest absolutnie poprawna, myślę, że jest to dobre pytanie. Moje najszczersze przeprosiny!
To jest to samo pytanie. To wciąż jest duplikat. Głębia ostrości jest dokładnie taka sama dla tła i tła. Wszystkie rzeczy z drugiego pytania nadal mają zastosowanie.
@10Replies Zmieniam bieg i chciałbym potraktować to jako odrębne pytanie. Może potrzeba trochę „wyrabiania słów”, aby dokonać rozróżnienia…?
@scottbb Sprawiłem, że pytanie było mniej duplikatem, usuwając kopię i wklejony tekst oraz poprawiając gramatykę.
@10Replies też redagowałem! =) Chciałem podkreślić różnicę między tymi dwoma pytaniami, wywołując to. Poza tym oznaczyłem go tak samo ...
Dzięki Scott, pamiętaj również, że używam aparatu Nikon D7200 z obiektywem AF-S 18–140 mm VR. Jeśli to możliwe, zasugeruj coś związanego z moim aparatem i obiektywem, również nie mam żadnych problemów, jeśli ktoś zasugeruje inne ustawienia aparatu wymienione w odpowiedzi.
Pięć odpowiedzi:
#1
+10
10 Replies
2017-01-03 07:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z drugiego pytania:

Oto lista rzeczy, które mają największy wpływ na głębię ostrości (w tej kolejności):

  1. Odległość obiektu, bliżej tematu, im mniejsza głębia ostrości (pomyśl o makro)
  2. Ogniskowa, im więcej milimetrów, tym płytsza wartość DOF
  3. Przysłona, im mniejsza liczba f, tym płytsza DOF

(napisane przez Karel)

i to jest mój dodatek specyficzny dla tego pytania:

  1. Ustaw pierwszy plan jak najbliżej aparatu. Umieść obiekt jak najdalej.

Im bliżej pierwszego planu znajduje się aparat, tym większy będzie efekt bokeh. Gdy aparat zostanie odsunięty od pierwszego planu, efekt bokeh będzie mniejszy.

Oto moje wyjaśnienie,

ZE OBRAZAMI!

enter image description here ISO 100, 55mm, F 2.8, 1/100

Tak wygląda konfiguracja oświetlenia (przepraszam za kiepską jakość obrazu ... nie możesz zrób zdjęcia fajnego aparatu fajnym aparatem): enter image description here

Nie używam lampy błyskowej. Używam żarówki, która jest za wentylatorem.

Próbowałem powyżej, ale nie zadziałało. Jeśli trzymamy obiekt tak blisko, jak aparat z mniejszą przysłoną; dodaje dodatkową ilość BOKEH w tle, podczas gdy Temat jest dość wyraźny, ale nie tak ostry, jak na portrecie. Udostępnij zdjęcie z f / * i innymi szczegółami dotyczącymi trybu aparatu, w którym próbowałeś to samo, aby osiągnąć rezultaty.
@AtulAgarawal ok, kupuję teraz aparat.
@AtulAgarawal Oto zdjęcie. W razie potrzeby dodam więcej rzeczy
Naprawdę doceniam twoje wysiłki, ale nadal jest miejsce na wątpliwości. Pierwsze pytanie, czy zrobiłeś zdjęcie w "No / Dim light room" i użyłeś lampy błyskowej, jeśli tak jest, to uważam, że "BOHEK" pojawi się automatycznie, jeśli użyjemy wspomnianych ustawień aparatu. => Spróbujemy czegoś w naturalnym świetle. => Daj mi również znać, jak daleko jesteś od tematu na powyższym obrazku. Dzięki
@AtulAgarawal Nie korzystałem z lampy błyskowej, mam dość jasne światło za wentylatorem. Nie powinno to jednak wpływać na efekt bokeh. Czas otwarcia migawki i czułość ISO nie wpływają na efekt bokeh. (zobacz również najnowszą aktualizację)
@AtulAgarawal Dla twojego aparatu i obiektywu powiększałbym jak najwięcej, ustawiłbym przysłonę na f3,6 (lub niższą, jeśli możesz)
Dziękuję za udostępnienie drugiego zdjęcia i wszystkich wyjaśnień, przyjąłbym twoją odpowiedź, gdyby zdjęcie zostało zrobione w naturalnym świetle… gdzieś na zewnątrz w ciepły lub słoneczny dzień chciałbym zrobić kilka portretów w tym bardzo mroźnym zimowym sezonie z "BOKEH" efekt na pierwszym planie, jestem w 100% pewien, że pierwszy plan „BOKEH” zniknie w naturalnym świetle lub będzie widoczny w 10%. Żałuję, że się mylę w tym przypadku. Ale zdecydowanie uwielbiam wypróbowywać to w naturalnym świetle. Ostatnia rzecz, daj mi znać, czy odległość 8-12 stóp od obiektu będzie działać z moim obiektywem.
@AtulAgarawal Dopóki pierwszy plan jest stosunkowo blisko aparatu, będzie działał. 8-12 stóp prawdopodobnie będzie pasować do twojego przedmiotu. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać jasny efekt bokeh, taki jak na moim zdjęciu, Twój pierwszy plan będzie wymagał małych jasnych świateł. Jeśli nie masz jasnych świateł, efekt bokeh będzie po prostu rozmyty
Mówiąc dokładniej, chcesz mieć dużą * różnicę * między odległością między aparatem a pierwszym planem i odległością między aparatem a obiektem. Przeniesienie pierwszego planu bliżej aparatu (lub odwrotnie) pozwala na osiągnięcie tego celu, podobnie jak oddalenie obiektu przy zachowaniu tej samej odległości między aparatem a pierwszym planem. Im większa różnica między tymi odległościami, tym bardziej nieostre będą obiekty pierwszego planu.
Dzięki 10 odpowiedziom. Ostatecznie osiągnięto cel rozmycia pierwszego planu.
@AtulAgarawal Czy mógłbyś edytować pytanie i dodać ostateczny wynik?
#2
  0
Nicolas Connault
2017-01-03 07:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Im mniejsza głębia ostrości, tym większy efekt bokeh przed i za obiektem. Istnieją różne sposoby zwiększania / zmniejszania głębi ostrości, w tym zmiana odległości między obiektywem a obiektem, zmiana przysłony (im większa przysłona, tym mniejsza głębia ostrości) i zmiana ogniskowej obiektywu zmiennoogniskowego . Czas otwarcia migawki nie wpływa na efekt bokeh.

Jakość efektu bokeh może się znacznie różnić w zależności od obiektywu. Obiektywy stałoogniskowe zwykle zapewniają lepszy efekt bokeh, ale powinieneś poeksperymentować ze swoimi obiektywami i sprawdzić szczegółowe recenzje potencjalnych nowych obiektywów, zanim zdecydujesz, który z nich jest najlepszy do tego rodzaju fotografii.

#3
  0
Duncan C
2017-01-03 07:42:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj największej możliwej przysłony.

Użyj także dłuższego obiektywu i większej odległości między aparatem a obiektem, aby uzyskać takie samo kadrowanie, ale z mniejszą głębią ostrości.

#4
  0
youcantryreachingme
2017-01-03 08:04:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szeroko otwarta przysłona będzie miała małą „liczbę f”. Na przykład f / 2 jest znacznie większe / szersze otwarte niż f / 8.

(„f” oznacza „ogniskową”, więc f / 2 oznacza „ogniskową podzieloną przez 2” lub „apertura to połowa ogniskowej”. „f / 8” oznacza „aperturę to tylko 1/8 ogniskowej, czyli znacznie mniej niż połowa '').

Szeroko otwarta przysłona zapewni płytką głębię ostrości - więc jeśli skupisz się na obiekcie i użyjesz szerokiego otwarta przysłona, obiekt powinien być ostry w wąskim polu. zarówno pierwszy plan, jak i tło powinny być nieostre.

Dokładna głębia ostrości jest proporcjonalna do odległości od obiektu. To, jak „nieostre” są tło i pierwszy plan, zależy również od ich odległości od obiektu, tak jak zasugerował Duncan - jeśli możesz ustawić obiekt jak najdalej od pierwszego planu, który chcesz rozmazać, to zmaksymalizuje efekt .

Bokeh odnosi się do natury rozmycia. Na przykład, gdy punktowe podświetlenie (takie jak źródła światła) jest nieostre, czy rozmycie przedstawia określony kształt? Czy jest okrągły? itd. Niekoniecznie odnosi się to do tego, jak bardzo nieostre są te punkty. Odnosi się bardziej do natury rozmycia. Dlatego myślę, że chciałbyś zapytać, jak zminimalizować ilość ostrego obiektu (tj. Osiągnąć płytką głębię ostrości). Obszary, które są nieostre (w tym zarówno pierwszy plan, jak i tło) będą miały efekt bokeh - ale to nie ma znaczenia w kwestii, jak usunąć ostrość pierwszego planu.

#5
  0
MirekE
2017-01-04 07:29:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używaj szeroko otwartego obiektywu portretowego.

Szeroko otwarte oznacza, że ​​uzyskasz najmniejszą głębię ostrości, jaką może zapewnić obiektyw.

Obiektywy portretowe są zaprojektowane tak, aby zapewniały dobrą ilość i jakość nieostrego rozmycia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...