Pytanie:
Czy filtry pomogą mi uzyskać lepsze kolory na moich cyfrowych zdjęciach moich obrazów?
user29981
2014-07-05 22:49:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy filtry pomogą mi uzyskać dokładniejsze kolory podczas fotografowania moich obrazów? Mam problemy zwłaszcza z czerwieniami, a zwłaszcza jeśli na czerwonym obrazie nie ma silnie kontrastujących kolorów.

Sześć odpowiedzi:
#1
+9
Please Read My Profile
2014-07-05 23:10:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie nie. Filtry kolorów mogą być przydatne, gdy chcesz uzyskać określony wygląd na czarno-białej fotografii, ale zazwyczaj nie poprawiają koloru. Dzieje się tak, ponieważ są one z natury restrykcyjne - odejmują kolory od sceny.

Prawdopodobnie potrzebujesz a) lepszego oświetlenia obrazu i b) nagrywania w trybie Raw, abyś mógł dokonaj starannych korekt, aby wydobyć te subtelne różnice w czerwieni.

Dobrze jest skalibrować kolor monitora, a sugestia pracy z celem w celu uzyskania dokładnych kolorów nie jest zła. I zdecydowanie nie używaj automatycznego balansu bieli - ustaw go ręcznie na kolor źródła światła lub użyj szarej karty.

Powinienem również wspomnieć, że filtr może pomóc w jednej rzeczy: jeśli twoje obrazy są odblaskowe (np. farby olejne), pomocne może być użycie filtra polaryzacyjnego na źródle światła i na aparacie. Na http://chsopensource.org/2013/02/27/polarized-light-photography-for-art-documentation/ jest dobry samouczek na ten temat. ale z twojego opisu, to nie jest problem, z którym masz do czynienia.

Filtry barwne ** mogą ** i ** ** poprawiają kolory i są przydatne np. szczere migawki i zdjęcia z akcji. Zobacz moją odpowiedź.
@TFuto Myślę, że tak może być w przypadku ekstremalnego zakresu dynamicznego połączonego z wysokim kontrastem kolorów, ale w przypadku obiektu z natury statycznego, takiego jak obraz, HDR z wielokrotną ekspozycją zrobiłby to samo, lepiej.
Tak, jak napisałem w mojej odpowiedzi :-).
#2
+3
NickM
2014-07-06 01:04:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polecam pobranie próbki koloru, takiej jak Paszport X-Rite Color Checker. Jeśli zrobisz zdjęcie swojego obrazu za pomocą urządzenia na zdjęciu, będzie to stanowić punkt odniesienia dla wszystkich innych zdjęć zrobionych przy użyciu tego samego obiektywu i tych samych warunków oświetleniowych, a także zapewni, że kolory są tak dokładne, jak to możliwe. urządzenie jest dostarczane z samodzielną aplikacją i wtyczką Lightroom, dzięki czemu możesz użyć obrazu referencyjnego do utworzenia profilu, który następnie zastosujesz do wszystkich obrazów z sesji. Należy pamiętać, że standardowe ustawienia balansu bieli w oprogramowaniu do edycji nie zawsze działają po zastosowaniu profilu, ale urządzenie ma szare i przyciemnione łaty, aby umożliwić użycie niestandardowych narzędzi balansu bieli w celu dostosowania obrazu, aby uzyskać wymagany efekt.

#3
+2
David Richerby
2014-07-06 02:24:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najprawdopodobniej problemem jest balans bieli. Twój aparat nie odróżnia szarego obrazu w czerwonym świetle od czerwonego obrazu w białym świetle. Jeśli zobaczy dużo czerwieni, prawdopodobnie założy, że jest w czerwonym świetle i „poprawi” część zaczerwienień.

Prostym rozwiązaniem jest sfotografowanie kawałka białego papieru lub plastiku (upewnij się, że naprawdę jest biały, a nie w kolorze złamanej bieli) w tym samym świetle przed fotografowaniem obrazu. Nagrywaj w trybie RAW i powiedz konwerterowi plików RAW lub edytorowi obrazów, aby ten kawałek papieru był biały. Następnie skopiuj ustawienia balansu bieli do swojego obrazu. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem byłoby użycie odpowiedniej szarej karty fotograficznej lub urządzenia takiego jak to, które Nick Miners sugeruje w swojej odpowiedzi.

#4
+2
TFuto
2014-07-07 16:49:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Filtry zdecydowanie pomogą, w przeciwieństwie do innych odpowiedzi. Pozwól, że to wyjaśnię (i zakładam, że kręcisz w RAW. Jedyny właściwy sposób.)

Powiedzmy, że masz średnią wartość RGB wynoszącą (95%, 25%, 10%) cały obraz. Jest to w zasadzie ciężki czerwony odcień obrazu. Teraz

  • CZERWONY jest digitalizowany przy użyciu ~ 95-100% dynamicznego zakresu ADC,
  • ZIELONY jest digitalizowany przy użyciu ~ 25-30% zakres dynamiczny ADC,
  • NIEBIESKI jest digitalizowany przy użyciu ~ 10-15% zakresu dynamicznego ADC.

W efekcie Twój czerwony rozdzielczość kolorów będzie dobra, zielony jest bardziej szorstki, a niebieski jeszcze gorszy (około 4-bitowa utrata intensywności koloru w porównaniu z czerwonym).

Teraz możesz zrobić cztery rzeczy:

  1. Przycinaj na czerwono - co oznacza, że ​​twój zielony i niebieski będą miały gorszą rozdzielczość - powyższy scenariusz
  2. Zwiększ wartość ekspozycji tak, aby zielony i niebieski były na około 90%, ale to oznacza, że ​​twój czerwony będzie prześwietlony, a wiele szczegółów zostanie utraconych
  3. Tworzysz HDR z kilku ujęć. Jest to rzeczywiście wykonalny sposób, ale upewnij się, że nie robisz zbyt długo prześwietlonych zdjęć, ponieważ możesz przypadkowo wypalić piksel.
  4. Odfiltrowujesz czerwony! Więc Zasadniczo zmniejsz intensywność czerwieni z 95%, aby była mniej więcej taka sama jak zielonego i niebieskiego, około 25% powinno wystarczyć. Wtedy będziesz miał prawidłowe poziomy ekspozycji dla wszystkich kanałów. (Idealnie powinieneś mieć to samo dla R, G i B ...) Następnie w domu kompensujesz przefiltrowany kolor i masz w zasadzie obraz HDR z dobrą rozdzielczością kolorów. Kompensujesz, używając tabeli wzorcowej kolorów, robiąc zdjęcie z włączonym filtrem.

Teraz opisany proces dotyczy czerwieni, ale możesz skompensować wszelkie przebarwienia, aby uzyskać lepszy zakres dynamiczny zdjęcie na końcu. Czy to polecam?

  • Jeśli robisz zdjęcia wymagające określonej migawki i nie możesz powtórzyć tego samego ujęcia, tak, korzystaj z filtrów, po prostu upewnij się, że proces przetwarzania kolorów działa! (Wypróbuj przed wykonaniem zdjęć produkcyjnych).
  • Jeśli możesz utworzyć wiele ujęć, wybierz HDR. To znacznie lepszy sposób na zebranie wszystkich dostępnych informacji o kolorach. W razie potrzeby użyj ponownie odniesienia koloru, a także pamiętaj, że na końcu będziesz mieć obraz HDR, więc będziesz musiał wykonać jakąś kompresję dynamiki. Ale jeśli malujesz, ten obraz HDR przekaże znacznie więcej informacji niż pozostałe trzy metody.
Okej, jestem przekonany. Ale o co chodzi z tym, że „możesz przypadkowo wypalić piksel”? Prawdopodobnie masz na myśli tylko chwilowe, przed przegrzaniem?
Chciałbym również zobaczyć przykład tego w akcji.
@mattdm: Właściwie udało mi się wypalić piksel (przeszedł do stałej czerwieni). Wymaga dość dużego natężenia światła skupionego na pikselu i długiej ekspozycji. Właściwie udało mi się to zrobić z pojedynczą żarówką 100 W ... Brak pojęcia o mechanizmie z tyłu, prawdopodobnie po prostu za dużo ciepła, tak.
@mattdm: Re: przykład: chciałbym to zrobić, ale nie mam teraz filtra kolorów ... Ale widziałem faceta robiącego to z stopniowanym filtrem w dłoni przed lustrzanką cyfrową, aby przyciemnić niebo i uzyskać więcej szczegółów z chmur podczas robienia zdjęć ludziom w pobliżu Luwru, a my po prostu od niechcenia zaczęliśmy rozmawiać i pokazał mi swoje wyniki, a pomysł został sprzedany :-). Zasadniczo wyciągnął z chmur jeszcze 5 dodatkowych szczegółów ... To samo dotyczy wody - dobry niebieski filtr pasujący do wody pozwoli lepiej rozróżnić inne szczegóły.
Podejrzewam, że twój zablokowany piksel to w dużej mierze przypadek. (Utajona wada prawdopodobnie wywołana ciepłem). Gdyby to był tylko jeden piksel, nie martwiłbym się.
Przykładowy obraz ze zwiększeniem szczegółowości z filtrem: [tutaj] (http://jamesgphotography.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/DSC01936.jpg). Wyobraź sobie, że masz to na całym obrazie, widać, że odzyskane szczegóły i efektywny zakres dynamiczny są zwiększone.
Ale to tylko filtr ND. Możesz zrobić to samo, zmniejszając ekspozycję. Ciekawi mnie, że jest to czerwony filtr dla czerwonego obiektu.
Nie, to jest filtr stopniowany. Palce i pagórki wyglądają tak samo za nim, a nie za nim, ale na górze jest różnica w ekspozycji. Nie można tego po prostu zrobić, zmniejszając ekspozycję. Filtr czerwony: niestety go nie mam, ale przyjmuję wszelkie darowizny ;-). Ale jeśli masz pomarańczowy filtr, możesz spróbować samemu wieczorem.
ale teraz znacznie odeszliśmy od pytania. Oczywiście obraz nie może mieć takiego zakresu dynamiki.
Tak, dryfowaliśmy. Oraz: 1. obraz HDR może być bardzo przydatny dla malarza * jako punkt odniesienia *, oraz 2. obraz może mieć ogromny zakres dynamiczny, wystarczy wziąć pod uwagę źródło światła. Pewnego dnia poszedłem zobaczyć obrazy Van Gogha i udało mi się rzucić cień na każdy z nich, aby profesjonalne lampy nie rzucały na nie światła i były dość matowe. Te lampy są bardzo mocne i wykorzystują prawdziwą biel, więc twoja gama jest szersza, a czerń jest bardziej czarna, a biel jest bardziej biała.
#5
+1
David Rouse
2014-07-07 19:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tradycyjnie technika fotografowania wydruków i obrazów nazywana jest „polaryzacją krzyżową”, w której stosuje się filtry polaryzacyjne na obiektywie i źródłach światła. Pomaga to zapobiegać odblaskom (które zmywają szczegóły i kolory).

Konfiguracja jest trochę skomplikowana, ale chcesz ustawić dwa światła pod kątem 45 stopni od grafiki, a kamerę cofnąć, aby uniknąć odbić światła wyłączone ze stoiska lub tablicy graficznej. Filtry polaryzacyjne na światłach powinny być ustawione pod tym samym kątem / orientacją, a orientacja filtra na obiektywie aparatu powinna być przesunięta w stosunku do filtrów na światłach o 90 stopni (lub coś podobnego).

Jeśli wyszukujesz w Google „fotografię artystyczną z polaryzacją krzyżową”, powinieneś zapoznać się z kilkoma samouczkami, które zawierają praktyczne porady dotyczące ustawiania filtrów itp.

#6
  0
Mike Fear
2014-07-09 03:25:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Specjalizuję się w fotografowaniu obrazów i większość z powyższych to dobre sugestie. Zdecydowanie zacznij od balansu bieli dla używanego oświetlenia, a dla super dokładnych kolorów karta Q LUB paszport sprawdzania kolorów będzie kluczowy. ALE to wszystko jest poza oknem i kompletna strata czasu, chyba że twój monitor jest skalibrowany. Wspomnienie o polaryzacji światła [jeśli używasz oświetlenia studyjnego], a także o aparacie do trudniejszych obrazów olejnych, jest zaleceniem też, ale używane tylko w skrajnych przypadkach. Powodzenia

To tak naprawdę nie odpowiada na konkretne pytanie dotyczące filtrów. Czy mógłbyś edytować, aby porozmawiać o filtrach (tj. Czy uważasz, że są warte zachodu lub pomogą).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...