Pytanie:
Program do edycji Macbook i Aperture
Podge Porritt
2010-10-05 19:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno rozpocząłem swój kurs fotografii na uniwersytecie i miałem teraz kontakt z programem „Aperture”. Po odkryciu tego programu niezwykle pomocnego i łatwego w użyciu, powiedziano mi, że działa tylko na komputerach Mac i że jestem osobą z systemem Windows dość zniechęcony, więc czy ktoś może wskazać mi właściwy kierunek znalezienia taniego Macbooka?

Dzięki

Tani MacBook tak naprawdę nie obsługuje Aperture, chyba że kupisz rozszerzenie pamięci. 2 GB pamięci (standard w obecnych modelach low-end) nie wydaje się wystarczające w praktyce. Uaktualnienie z 2 GB do 8 GB zrobiło dla mnie ogromną różnicę (nie do zniesienia vs. przydatne).
Zobacz też: http://photo.stackexchange.com/q/4284/21
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
chills42
2010-10-05 19:44:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dwie sugestie:

+1 dla lightrooma - poprzednie wersje apertury były dość wymagające sprzętu (nie mam pojęcia o obecnej iteracji), podczas gdy lightroom 3 wydaje się działać całkiem dobrze na moim 4-letnim laptopie.
#2
+6
Edd
2010-10-05 21:48:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wyżej, sugerowałbym zajrzenie do Adobe Lightroom, który jest swego rodzaju odpowiednikiem programu do zarządzania procesami fotograficznymi, zarządzania biblioteką i przepływem pracy. Jako student kwalifikowałbyś się do zniżki od Adobe, a warto również pamiętać, że możesz skorzystać ze sklepu Apple dla edukacji (lub szkolnictwa wyższego, aby uzyskać jeszcze większe oszczędności), co zmniejszy koszt jest większy, jeśli zamierzasz wybrać Maca.

Dostępne jest bezpłatne demo Lr dostępne tutaj, więc spróbuję na Twoim komputerze z systemem Windows przede wszystkim.

Lightroom kopie w dupę.
#3
+1
Nick Bedford
2010-12-09 05:19:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie sugeruję również przyjrzenie się Lightroomowi. Wypróbowałem Aperture iz jakiegoś powodu interfejs wydaje się bardziej rozpraszający niż interfejs Lightroom. Lightroom kładzie nacisk na wyświetlane zdjęcia w centrum Twojego przepływu pracy i otaczają je wszystkie palety, ale w bardziej subtelny sposób dzięki spójnemu ciemnemu interfejsowi użytkownika.

Uruchamiam Lightroom na pełnym ekranie i jest świetnie, ponieważ cała kontrola pozostaje, ale jesteś `` oddzielony '' od reszty rozpraszającego środowiska komputera, takiego jak przeglądarki i aplikacje społecznościowe itp.

Zabawne, uważam, że LR UI * bardziej * rozprasza, głównie dlatego, że jest tam dużo interfejsu użytkownika, którego nie można się pozbyć, podczas gdy w Aperture jest to łatwiejsze (przynajmniej tak długo, jak byłem w stanie powiedzieć), aby więcej rzeczy było bardziej ukrytych przez dłuższy czas. Zamiast być czarne, po prostu ich nie ma.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...