Pytanie:
Synonimy dla lekkiego stołu
Karel
2010-09-04 22:50:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tym razem mam stosunkowo głupie pytanie, prawdopodobnie spowodowane moim słabym angielskim. Chcę kupić podświetlany stolik (podświetlane urządzenie do wyświetlania folii / slajdów), alternatywnie nazywany panelem świetlnym, ale kiedy szukam tych terminów w serwisie eBay, uzyskać dużo lekkich stołów (lekkie jak niska waga), lamp stołowych (światło jak lampa). Próbowałem też określeń „panel świetlny” i „kaseton świetlny”, które w większości zwracają jakiś rodzaj reklam świetlnych. Próbowałem też niektórych znanych marek, takich jak Kaiser i Reflecta, ale bez powodzenia. Jakoś odmawiam przyjęcia, że ​​nikt tak naprawdę nie sprzedaje tych rzeczy.

Więc jak to nazywacie :)? Jeśli ktoś zna ten termin w języku niemieckim, też byłbym zainteresowany, ponieważ większość moich rzeczy kupuję z Wielkiej Brytanii i DE Ebay.

Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Guffa
2010-09-05 01:25:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nazywa się je „lightboxami”, jak na przykład ten od Hama. W języku niemieckim to „leuchtpult”: ta sama strona w niemieckiej witrynie

#2
+2
jrista
2010-09-04 23:26:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Coś do oglądania folii? Jeśli rozumiem, o co pytasz, znam je jako Light Boxy lub ewentualnie Light Table. Myślę, że light box jest dość dobrze znanym terminem, biorąc pod uwagę, że termin "light box" był również używany przez lata w odniesieniu do cyfrowej różnorodności w Internecie ... te javascript API, które przyciemniają witrynę internetową i wyskakują zdjęcie w wyśrodkowanym DIV, dzięki czemu są łatwiejsze do oglądania.

Nie mogę ci wiele pomóc w niemieckiej części. Jestem głupim mówcą tylko po angielsku. ; P

W przypadku folii / slajdów tak. Dzięki, wygląda na to, że muszę tylko przejrzeć kilka tysięcy stolików i lamp :)
#3
+1
John P. Neumann
2010-09-05 03:35:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lightboxy są również terminem używanym w odniesieniu do tradycyjnej animacji, więc niektóre z nich mogą się pojawić. Zasadniczo są tym samym, co lekki stół, ale na ogół ma wkładkę na górze i na dole na drążek do kołków. Oto jeden od firmy, która produkuje te same typy lightboxów, ale lepiej pasuje do tego, czego szukasz (i jest przenośna): http://cgi.ebay.de/LED-Leuchttisch-Lightpad- A920-Lighttracer-Tracer- / 310231751225? Pt = Modellbauwerkzeuge&hash = item483b40da39

#4
+1
snitzr
2010-09-05 10:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lightbox i „przeglądarka przezroczystości” wydają się działać najlepiej w serwisie eBay.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zapisz lightbox jako jedno słowo (nie „lightbox”).

Niestety jest jedno słowo opisujące dwie różne fotograficzne rzeczy, więc nie jest to idealne wyszukiwanie .

#5
  0
2010-09-06 00:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę uwierzyć, że nikt nie powiedział „Projektor sufitowy” to jedyna nazwa, jaką kiedykolwiek słyszałem, aby ktoś odnosił się do tego urządzenia.

Rzutnik jest używany, gdy chcesz wyświetlić obraz przezroczystości na ekranie. Rzutniki napowietrzne zawierają bardzo jasne światła i jakiś system ustawiania ostrości (zwykle obiektyw i lustro). Urządzenie, o które pyta Karel, to zasadniczo pudełko ze światłem i matowym szklanym panelem, na którym można umieścić slajdy do osobistego oglądania .
Tak, Evan ma rację. Lightbox to miejsce, w którym wykonujesz sortowanie i edycję przed wyświetleniem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...