Pytanie:
Gorąca stopka Canon EOS 4000D do synchronizacji (z lampami studyjnymi)
Sto
2018-12-21 00:23:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zewnętrzna lampa błyskowa nie pojawia się w menu konfiguracji podczas korzystania z gorącej stopki Pixel TF-321. Czy to niewłaściwy adapter dla tego aparatu, ponieważ nie ma połączenia X? Chcę wyzwolić lampę błyskową studyjną przez połączenie synchronizacyjne. Czy możesz mi polecić działający gorący but? Dzięki!

enter image description here

enter image description here

powiązane: [Jakie lampy Speedlite mogą współpracować z niestandardową gorącą stopką firmy Canon, którą można znaleźć w jej słabszych modelach aparatów] (https://photo.stackexchange.com/questions/109122)?
Sześć odpowiedzi:
#1
+7
Mike Sowsun
2018-12-21 00:41:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety, twój Canon EOS 4000D to bardzo okrojony aparat klasy podstawowej.

Patrząc na twoje zdjęcie gorącej stopki, teraz zdaję sobie sprawę, że Canon usunął lub wyeliminował środkowy kontakt gorącej stopki. To jest kontakt, którego potrzebujesz, aby wykonać połączenie synchronizacji z Pixel TF-321.

4000D będzie działać tylko z lampami błyskowymi ETTL marki Canon, a także z niektórymi lampami błyskowymi ETTL innych producentów.

Jest nie przychodzi mi do głowy synchronizacja aparatu z zewnętrzną studyjną lampą błyskową.

Każdy inny aparat Canon miałby ten kontakt. Uważam to za bardzo niepokojące i naprawdę nie rozumiem, jak można to postrzegać jako środek oszczędnościowy.

EDYCJA: Jak dotąd dotyczy to tylko 3 aparatów Canon. Występują pod różnymi nazwami w zależności od miejsca sprzedaży: 1500D / 2000D / Rebel T7 / Kiss X90, 3000D / 4000D / Rebel T100 oraz nowe 250D / Rebel SL3 / Kiss X10

enter image description here

Dzięki, dodałem światło studyjne. Nie działa z TF-321. czy robię coś źle?
Właśnie zmierzyłem wszystkie połączenia. W TF-321 wewnętrzne złącze PC nie jest podłączone do żadnego z pinów na górze ani na dole. Czy to możliwe, że adapter jest właśnie zepsuty?
@Sto Właśnie zredagowałem moją pierwotną odpowiedź. Firma Canon usunęła środkowy kontakt z gorącej stopki 4000D i żaden normalny adapter gorącej stopki nie będzie mógł zsynchronizować się z aparatem.
Nie mam nic przeciwko lutowaniu czegokolwiek w dowolnym miejscu, ale potrzebuję, aby to wyzwalało: / Naprawdę nie mogę się doczekać rozwiązania. To ma być zamknięte w fotobudce. Dzięki!
@Sto Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wybór aparatu, który ma gorącą stopkę spełniającą normę ISO.
Gah. Wygląda na to, że [okaleczyli 2000D w ten sam sposób] (https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS_2000D).
Wygląda na to, że jak dotąd dotyczy to tylko 2 kamer. Występują pod różnymi nazwami w zależności od miejsca sprzedaży: 1500D / 2000D / T7 i 3000D / 4000D.
#2
+3
Sto
2019-01-03 00:42:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest rozwiązanie - Godox XPRO-C 0,70 dolców i mogę korzystać z synchronizacji! Działa z 2000D i 4000D!

Cieszę się, że znalazłeś coś, co działa dla Ciebie, nawet jeśli Twoje rozwiązanie nie jest dokładnie tym, o co pytano w piśmie.
Cóż, to działający „adapter” gorącej stopki, który działa bez kontaktu środkowego / X. Nawet Canon nie zapewnia czegoś takiego. Otworzyłem nawet bilet z nimi, szukając produktu
Myślę, że tak, jeśli weźmiesz pod uwagę „gorącą stopkę” i „adapter gorącej stopki” jako to samo.
Mogą również działać inne tańsze wyzwalacze zgodne z E-TTL firmy Canon, takie jak YN622-C.
Do Twojej wiadomości, 26 kwietnia 2019 r.Godox wydał aktualizacje oprogramowania układowego dla XPro-C, X1T-C i V860II-C pod kątem zgodności z EOS R, 2000D i 4000D.
Wczoraj robiłem zdjęcia i miałem problemy z lampą studyjną, ponieważ nie zsynchronizowałem. Czy mogę bez problemu używać lamp studyjnych z tym?
#3
+2
Michael C
2018-12-21 09:00:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najwyraźniej firma Canon usunęła możliwość ręcznego wyzwalania lampy błyskowej innej niż E-TTL w lampie 4000D, usuwając środkowy trzpień gorącej stopki aparatu¹.

To ma być zablokowane fotobudka.

Jeśli jesteś zobowiązany i zdeterminowany, aby używać aparatu EOS 4000D, z jego uszkodzoną gorącą stopką niezgodną z ISO (WSTYD, WSTYD, WSTYD, na ciebie, Canon!), wtedy możesz spróbować odbić sygnał wyjściowy z wbudowanej lampy błyskowej aparatu do czujnika optycznego w stroboskopie z stroboskopem ustawionym na tryb wyzwalania „Fotosensor”. Ustaw wbudowaną lampę błyskową aparatu na ręczną moc błysku. Wyłącz redukcję efektu czerwonych oczu oraz wszystko inne, co powoduje „błysk wstępny”. Ponieważ aparat jest zamontowany wewnątrz budki fotograficznej, powinno być dość łatwo zablokować lampę błyskową aparatu przed bezpośrednim oświetleniem obszaru pozowania, jednocześnie odbijając światło od niego w obszarze „za ścianą”, aby wyzwolić stroboskop.

¹ Który w tym przypadku należałoby prawdopodobnie nazwać „nieco letnim butem”.

Dzięki. Wydaje się, że to dobre rozwiązanie, przykleję czujnik światła do wbudowanej lampy błyskowej, która idzie na kabel synchronizacyjny. Mam nadzieję, że mogę też dostosować czas wyzwalania, byłoby idealnie
#4
+2
ANSHUL SETHI
2019-05-07 10:37:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem Godox X1T-C i działało bardzo dobrze z moim Canonem 3000d. Nie zapomnij zaktualizować oprogramowania do najnowszego oprogramowania wydanego 5 maja 2019 r. Wersja standardowa może nie działać.

@Viv - dlaczego to nie jest odpowiedź na pytanie? OP prosi o produkt, który jest w gorącej stopce i może zapewnić synchronizację. Odpowiedź sugeruje produkt, który można włożyć w gorącą stopkę i zapewnić synchronizację. Być może odpowiedź jest błędna, ale to nie znaczy, że nie jest odpowiedzią.
Wydaje się, że to tylko „ja też” dla [odpowiedzi Sto] (/ a / 103933/56348).
#5
+1
Burim Gosalci
2019-06-15 15:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Canona 2000D i na własnej skórze przekonałem się, że mój aparat jest uszkodzony. Na szczęście Godox X1T-C z aktualizacją oprogramowania układowego v26 omija problem z brakiem centralnego pinu. Więc jeśli chcesz dodać zdalny wyzwalacz błysku do swojego zestawu narzędzi, to zdobądź wyzwalacz Godox XPro lub X1T-C. Pamiętaj tylko, że Godox XPro i X1T-C są kompatybilne tylko z systemem Godox X. Aby uruchomić moje lampy Speedlite Neewer, musiałem również zdobyć Godox X1R-C. Jeden wystarczył, bo inne lampy Speedlite ustawiam na wyzwalacz optyczny. Więc możliwość bezprzewodowego wyzwolenia jednej lampy błyskowej Speedlite działa wystarczająco dobrze.

#6
+1
Rowell Jay Real
2020-05-12 08:00:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę podzielić się moim rozwiązaniem dla niekompatybilnej ręcznej lampy błyskowej w nowym układzie mocowania gorącej stopki firmy Canon, który widziałem w canon 4000d / 1500d / itp.

Najpierw kupiłem model z przewodem TTL: OC-E3 TTL i ja zwieramy cztery przewody do styku x-sync, a aparat rozpoznaje go jako ręczną lampę błyskową i teraz mogę używać ręcznej lampy błyskowej

Opublikuj informacje, które masz w tej odpowiedzi, zamiast prosić ludzi o e-mail - dzięki!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...