Pytanie:
Czy może Pan polecić obiektyw makro do aparatu micro 4/3?
codeinthehole
2011-02-06 01:29:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem aparat micro 4/3 (Panasonic GF1) i zdaję sobie sprawę, że przy odpowiednim adapterze mogę używać wielu różnych obiektywów innych firm.

I Jestem zainteresowany eksperymentowaniem z fotografią makro i chciałbym kupić w serwisie eBay niedrogi obiektyw makro (z drugiej ręki), który pozwoli mi zmoczyć stopy.

  1. Czy są jakieś konkretne marki lub modele, na które warto zwrócić uwagę?

  2. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące formatu micro 4 / 3s, o których powinienem wiedzieć, kiedy kupujesz obiektyw innej firmy?

Pięć odpowiedzi:
#1
+7
Itai
2011-02-06 04:06:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, jedynym prądem makro Mikro Cztery Trzecie jest Leica 45 mm F / 2.8.

Najłatwiejszą rzeczą do przystosowania do Mikro Cztery Trzecie są obiektywy Cztery Trzecie , ponieważ zostały zaprojektowane do pracy w dokładnie taki sam sposób z całkowicie elektronicznym interfejsem. Dostosowując inne obiektywy, zwykle tracisz funkcje, takie jak autofokus lub pomiar z przymknięciem. Oto wszystkie obecne obiektywy makro 4/3.

Zauważ, że Zuiko 35 mm F / 3,5 kosztuje mniej niż 200 $, co jest ogólnie tanie jak na obiektyw.

Dziękuję za odpowiedź, ale zdaję sobie sprawę, że są dostępne specjalne soczewki w formacie micro 4 / 3s - specjalnie szukam soczewki używanej z adapterem. Nie martwię się utratą automatycznego ustawiania ostrości lub automatycznej ekspozycji.
Szczerze mówiąc, jeśli nie masz innego zastosowania dla adaptera, wątpię, czy znajdziesz to wszystko w dobrej cenie. Nawet używane obiektywy makro kosztują i nie będą przeznaczone do czujników cyfrowych, które obniżą jakość ze względu na kąt padania światła z tyłu. Proponuję spojrzeć na cenę używanych makro dioptrii dla dowolnego obiektywu, który już masz, ma większe szanse na uzyskanie lepszej wartości.
#2
+2
user2719
2011-02-06 18:26:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czujniki Mikro 4/3 są, cóż, małe. Oznacza to, że „prawdziwy” (1: 1) obiektyw makro może być przesadą; jeden z mniej kosztownych projektów 1: 2 (o połowicznej trwałości) może być więcej niż wystarczający. Obiektyw 1: 1 z małą matrycą o wysokiej rozdzielczości pozwala uzyskać obrazy, które można by uznać za mikrofotografię na pełnoklatkowej lustrzance, jeśli obie są drukowane w tym samym rozmiarze z tą samą rozdzielczością (lub wyświetlane na tym samym ekranie). Jeśli szukasz taniej alternatywy dla mikroskopu, cóż, masz tę opcję z prawdziwym obiektywem makro, ale jeśli nie zamierzasz fotografować oczu owadów i tak dalej, koszty mogą trochę spaść, jeśli uwzględnisz Obiektywy 1: 2 w Twoich poszukiwaniach.

I coś, co odnosi się ogólnie do makrofotografii: pamiętaj, że ogniskowa określa również odległość roboczą. Obiektyw makro 35 mm będzie znajdował się tylko 70 mm (nieco ponad dwa i pół cala) od obiektu przy 1: 1, co może sprawić, że oświetlenie będzie prawdziwym bólem dla patooka. Obiektyw (i korpus aparatu, jeśli korzystasz z oświetlenia zewnętrznego) przeszkadza, pozostawiając wybór między oświetleniem bocznym a tylnym. Dłuższy obiektyw daje znacznie więcej możliwości przy dowolnym współczynniku powiększenia.

#3
+2
Michael Fedorsha
2012-01-14 10:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stary, po prostu kup przystawkę do makrofotografii Raynox dcr 250, która Cię zaskoczy! Kosztują około 75 USD .. Po prostu przeczytaj recenzje i zobacz przykładowe zdjęcia. Nie uwierzysz, że obrazy, które otrzymasz, pochodzą z obiektywu o wartości 75 USD.

Więcej o tej możliwości tutaj: [Czy zestawowy obiektyw Raynox DCR 250 Macro + GF3 zapewni dobre rezultaty?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/18643/will-the-raynox-dcr-250-macro-gf3 -zestaw soczewek-zapewnia-dobre-rezultaty)
#4
+1
Ruben
2012-01-14 16:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest też tani sposób na robienie zdjęć makro bez specjalnego obiektywu. Wystarczy kupić kilka pierścieni do rurki (pierścień do przedłużania makr)

Musisz umieścić te pierścienie między zwykłym obiektywem a urządzeniem i możesz podejść bliżej obiektu, a za pomocą niektórych pierścieni możesz zatrzymać Twój autofokus:

Więc możesz podejść 1 cm od fotografowanego obiektu i zrobić ostre zdjęcie.

Wyszukałem w Google jeden do twojego aparatu i cena wynosiła około 9 dolarów: http://www.rainbowimaging.biz/shop/product.php?id_product=484

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_tube

Więcej informacji na temat przedłużaczy z innych pytań na tej stronie: http://photo.stackexchange.com/questions/tagged/extension-tubes?sort=faq&pagesize=50
#5
  0
nuno_cruz
2011-12-25 18:17:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz Leiki 45 mm F / 2.8, o której już wspomniał Itai, pojawia się nowy obiektyw, SLR Magic Noktor 12mm f1.6.

Obiektyw Leiki jest dość drogie, więc Noktor wygrywa tutaj, ale jego możliwości makro nie są tak dobre jak Leica. Tak więc, aby dać ci odpowiedź, tak naprawdę zależy to od tego, jak blisko chcesz się zbliżyć.

Są inne alternatywy, których możesz spróbować, w tym celu spójrz na ten post.

Jestem również użytkownikiem GF1 i miłośnik makro, więc niedługo po zakupie mojego GF1 z 20 mm f / 1.7 kupiłem 8-krotny filtr makro, aby go wypróbować, wyniki są całkiem fajne. Z tego, czego szukałem wcześniej, mogę wywnioskować, że fotografia makro w dziedzinie m4 / 3 nie jest najczęstszym rodzajem fotografii, które można znaleźć, więc zostawiam Wam tutaj moje zdjęcia z tym 8x makro filtruj, abyś mógł ocenić swoje opcje.

EDYCJA: Właśnie dzisiaj ogłoszono nowy obiektyw, to plotka, ale może warto poczekać, Sigma wypuści 10 stycznia obiektyw 30 mm g / 2.8 Macro, więcej informacji tutaj.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...