Pytanie:
Jak mogę sprawdzić ustawienia zdjęcia, takie jak przysłona, ISO itp. Obrazu?
pkumarn
2015-05-07 13:37:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam doświadczenia w fotografii i mam przyjemność z robienia zdjęć moim aparatem Nikon D3200. Czy po zrobieniu zdjęcia jest jakieś narzędzie firmy Nikon lub innej firmy, które może podać mi informacje, takie jak przysłona, ISO, czas otwarcia migawki itp.? Jeśli nie ma narzędzia, czy aparat Nikon obsługuje to po wykonaniu zdjęcia?

Uważam to za komiczne, że wszystkie dotychczasowe odpowiedzi wykraczały poza prostotę :)
jeśli dobrze pamiętam, po naciśnięciu przycisku Play na D3200, a następnie naciśnięciu przycisku _DOWN_ na wybieraku, wyświetlą się wszystkie statystyki, takie jak ISO, pomiar, liczba przysłony i czas otwarcia migawki
@aandreev - Coś jak moja odpowiedź poniżej? Ha
dokładnie, nie przewinęłam tak daleko,%), ale za wasze uznanie uznano je za najbardziej rozsądne
Siedem odpowiedzi:
#1
+11
Please Read My Profile
2015-05-07 22:26:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój aparat zapisuje te informacje, które nazywamy „metadanymi” (ponieważ są to dane o danych zarejestrowanych na zdjęciu - o jeden poziom dalej lub meta ) , w każdym pliku. Istnieje wiele narzędzi, które mogą to odczytać i wyświetlić. Nie znam żadnego oprogramowania przeznaczonego do fotografii, które nie - które obejmowałoby Adobe Photoshop i Lightroom, Picassę i dowolną przeglądarkę obrazów. Możesz także uzyskać samodzielne programy, które mogą manipulować tymi metadanymi na różne sposoby, w tym edytować je lub usuwać, lub oferować różne prezentacje (np. „Znajdź wszystkie zdjęcia, które zrobiłem określonym obiektywem”).

Ale w rzeczywistości prawie wszystkie nowoczesne systemy operacyjne mają wbudowany mechanizm wyświetlania tych informacji. Po prostu otwórz folder na swoim komputerze, a kiedy zobaczysz listę plików:

  • W systemie Microsoft Windows: kliknij prawym przyciskiem myszy plik, wybierz Właściwości , a następnie spójrz na kartę Szczegóły .

  • W systemie Mac OS X kliknij prawym przyciskiem myszy - lub Command-i - a następnie kliknij trójkąt przy użyciu opcji Więcej informacji , aby rozwinąć.

  • W GNOME tak jak w systemie operacyjnym Fedora Linux, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości i przejdź do zakładki Obraz .

Ponownie, każdy z tych systemów operacyjnych - nie wspominając o Chromium, iOS czy Androidzie - będzie miał bardziej zaawansowane narzędzia. Ale możesz tam zobaczyć podstawowe informacje bez żadnych dodatkowych rzeczy.

Lub „Alt + Enter” w przypadku właściwości w systemie Windows.
#2
+8
dpollitt
2015-05-07 19:57:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po zrobieniu zdjęcia możesz wyświetlić Informacje o zdjęciu , klikając przycisk Odtwórz z tyłu D3200 i klikając strzałkę w górę lub w dół.

Więcej informacji można znaleźć na stronie 98 podręcznika. Przysłona, czas otwarcia migawki, ISO, ogniskowa, tryb ostrości, tryb lampy błyskowej, balans bieli i wiele innych jest dostępnych w tym menu.

Manual Info

#3
+5
Rafael
2015-05-07 19:31:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Myślę) Każde zdjęcie cyfrowe oprócz samego obrazu zawiera dodatkowe dane. Nazywa się to danymi Exif (wymienny format pliku obrazu).

Aparat DSLr może nagrywać do pliku obrazu raw lub jpg, a oba formaty zawierają te dane. Smartfony i aparaty kompaktowe najprawdopodobniej robią zdjęcia tylko w formacie jpg, ale zawiera też te informacje.

Podczas obróbki zdjęcia niektóre formaty plików zachowują te dane, w niektórych przypadkach są one zastępowane, a w innych wszystkie dane są tracone, ale powtarzam, po manipulowaniu obrazem.

Możesz przeczytać te dane exif w jakiejś przeglądarce obrazów. Na przykład przeglądarka, której używam najczęściej (w systemie Windows) to Irfanview http://www.irfanview.com/. W Menu> Obraz> Informacje Możesz zobaczyć wszystkie te dane.

Kolejną dobrą przeglądarką jest XnView http://www.xnview.com/en/. Możesz zobaczyć dane exif na karcie o nazwie ExifTool.

W programie Photoshop> Plik> Informacje o pliku.

** Większość ** każdego zdjęcia cyfrowego ... Ty i ja możemy łatwo wyczyścić te dane z dowolnego powodu. Wyobrażam sobie również, że * pewne * oprogramowanie układowe może pozwolić użytkownikowi na pominięcie tych danych. To jest jednak czepianie się i dam mu +1.
Dodałem „myślę”. : o)
#4
+2
Romeo Ninov
2015-05-07 15:44:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele narzędzi, które mogą dostarczyć ci tych informacji: Lightroom, xnview, (prawdopodobnie) dowolny edytor graficzny.

Również każde narzędzie EXIF ​​może dostarczyć ci tych informacji (sprawdź exiftool, jest darmowy i bardzo dobry)

P.S. Na pewno istnieje instrument firmy Nikon, który może dostarczyć takich informacji, ale ja nie jestem strzelcem Nikona :)

#5
+2
ths
2015-05-07 21:55:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przynajmniej w Windows możesz zobaczyć wiele informacji EXIF ​​we właściwościach pliku, na karcie szczegółów.

#6
+2
Iliah Borg
2015-05-08 00:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firma Nikon oferuje bezpłatne oprogramowanie Nikon ViewNX-i: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Imaging-Software/ViewNX-i.html enter image description here

#7
  0
LeAnnie
2018-04-16 02:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle

  1. Prawym przyciskiem myszy klikam zdjęcie.

  2. Przewiń w dół do Właściwości .

    Pojawią się wszystkie istotne informacje.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...