Pytanie:
Proszę o wyjaśnienie: Zdjęcia wyglądają na odwrócone podczas wykonywania fotografii z długim czasem naświetlania
prabhu
2010-10-04 13:18:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 5-letniego Point and Shoot (Nikon 4600). Choć ma bardzo ograniczone możliwości, nauczyłem się od niego wielu rzeczy związanych z fotografią.

Próbowałem zrobić kilka zdjęć z długim czasem naświetlania w ciemności przy bardzo słabym źródle światła. Ma to na celu stworzenie tych fantazyjnie wyglądających obrazów artystycznych. Próbowałem tylko narysować angielskie alfabety.

Ponieważ aparat ma maksymalne ustawienie ekspozycji wynoszące zaledwie +2 sekundy, poruszam aparatem zamiast źródła światła, aby tworzyć formy artystyczne lub w tym przypadku alfabety . Widzę, że obrazy wyglądają na odwrócone. W końcu wizualizuję lustrzane odbicie litery i odpowiednio poruszam aparatem, aby na wyjściu pojawił się normalny obraz.

Dlaczego tak się dzieje?

Czy masz przykład ilustrujący, co masz na myśli?
Jeden odpowiedź:
#1
+22
NickM
2010-10-04 16:34:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy przesuniesz kamerę w dół, źródło światła porusza się w górę na płaszczyźnie filmu / czujnika - tak jakbyś na coś patrzył, a następnie spójrz w dół, obiekt, na który patrzyłeś, będzie nad Twoim polem widzenia (tj. Będę musiał ponownie podnieść głowę, aby to zobaczyć). Więc jeśli prześledzisz kształt litery V od lewej górnej do prawej górnej, źródło światła przesunie się z prawego dolnego rogu do górnej środkowej do lewej dolnej.

To nie jest funkcja twojego konkretnego aparatu, tylko geometria !

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że nie jest to związane z aparatem. Przepraszam, jeśli moje pytanie doprowadziło do takiego wniosku. :-)
Bez problemów! Cieszę się, że mogę ci wszystko wyjaśnić


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...