Pytanie:
Jak mogę przeciągnąć migawkę na Canonie 50D (lub dowolnym korpusie Canona)?
Chris
2010-09-14 19:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę przeciągnąć migawkę (synchronizacja z drugą kurtyną) mojego Canona 50D za pomocą lampy błyskowej lub bezprzewodowej zdalnej lampy błyskowej.

Model 580 EX / EXII wyzwoli się po otwarciu migawki i ponownie, kiedy się zamyka. Chcę tylko drugiej lampy błyskowej przed zamknięciem migawki, nie chcę pierwszej (e-TTL?) Lampy błyskowej.

Po drugie, nie mogę znaleźć metody ustawiania drugiej kurtyny z dołączonym Pocketwizardem .

Jakieś sugestie?

Trzy odpowiedzi:
#1
+6
Matt Grum
2010-09-14 19:45:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety nie ma sposobu, aby lustrzanka cyfrowa Canon faktycznie wysyłała sygnał błysku, gdy migawka ma się zamknąć! Lampy firmy Canon znają czas otwarcia migawki, więc mogą opóźniać wyzwalanie. Podczas korzystania z lampy błyskowej, która nie mówi do aparatu, nie można uzyskać synchronizacji z drugą kurtyną. Jednak podczas korzystania z Pocketwizard możesz ustawić Pocketwizard, aby dodać odpowiednie opóźnienie, aby lampa błyskowa działała z drugą kurtyną (myślę, że tylko niektóre modele, np. Pocketwizard multimax, pozwalają na to).

Po ustawieniu na synchronizacja z drugą kurtyną migawki pierwszy błysk ma miejsce przed otwarciem migawki i służy do pomiaru (e-TTL, jak sugerujesz). Aby to wyłączyć, będziesz musiał użyć lampy błyskowej w trybie ręcznym.

Witryna Pocketwizard twierdzi, że ich metoda jest w rzeczywistości lepsza (dokładniejsza) niż lampy błyskowe Canon wbudowane w synchronizację z drugą kurtyną: http://www.pocketwizard.com/inspirations/technology/rear_curtain_sync/
#2
+3
oherrala
2010-09-15 11:42:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W niektórych modelach Canona dostępna jest funkcja niestandardowa (myślę, że 30D i 1Dm2 ma ją):

„15: Synchronizacja kurtyny migawki (tryb lampy błyskowej) to sposób wyboru synchronizacji tylnej kurtyny migawki, aby nadać poruszającym się obiektom wygląd jakby poruszały się we właściwym kierunku, zakładając, że używasz długiego czasu otwarcia migawki w trybach Tv, Av lub M.

0: Pierwsza kurtyna: Błysk następuje natychmiast po otwarciu migawki.

1: 2. kurtyna: lampa błyskowa jest wyzwalana w ostatniej chwili ekspozycji. Jeśli obiekt się porusza i rozmazuje w świetle otoczenia, na ostatecznym zdjęciu obiekt zostanie zatrzymany i pojawi się widmowy błysk na początku Efekt rozmycia. Powoduje to ostry obraz z rozmazaniem za poruszającym się obiektem, co oznacza prędkość. Domyślne ustawienie powyżej (takie samo dla wszystkich kamer) powoduje rozmycie przed poruszającym się obiektem, co wygląda głupio. ”

Znalezione w: http://www.kenrockwell.com/canon/30d/custom-functions.htm

#3
+1
Randell John
2012-03-28 18:52:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że mylisz przedbłysk jako dwie błyski. Jest tylko jedna błysk, która faktycznie naświetla zdjęcie.

Początkowe błyski, które mogłeś zobaczyć, są po to, aby umożliwić speedlite zmierzenie powierzchni odbijającej i odległości fotografowanego obiektu.

Początkowy błysk jest zwykle uruchamiany w 1/32 włączenia 580EXII.

Wracając do pytania, synchronizacja 1. i 2. kurtyny i HSS mogą być wybrane tylko wtedy, gdy speedlite jest zamontowany lub podłączony za pomocą przewodu gorącej stopki.

Systemy Pocket Wizard TTL Flex pozwalają fotografowi robić zdjęcia z większą szybkością synchronizacji, np. 1/8000 s, ale za wygórowaną cenę.

Synchronizacja z pierwszą kurtyną jest opcją domyślną w większość, jeśli nie cały sprzęt firmy Canon.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...