Pytanie:
Jaki jest przyzwoity zestaw oświetleniowy do wykonywania portretów?
theshad0w
2011-09-20 21:13:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do tej pory robiłem głównie zdjęcia przyrodnicze, ale jeszcze w tym miesiącu przyjaciółka obchodzi urodziny i właśnie urodziła córkę, więc chciałem zrobić kilka portretów ojca / córki.

Więc teraz szukam zestawu oświetleniowego, którego mogę użyć z moim D80, który nie rozbije banku.

Zobacz [Jaki sprzęt oświetleniowy powinienem mieć przy bardzo napiętym budżecie?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/1902/what-lighting-equipment-should-i-get-on-a-very-tight- budżet). [Jak zarządzać dobrymi zdjęciami niemowląt i dzieci?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/4625/how-do-i-manage-good-photos-of-babies-and-kids) może również być przydatne w odniesieniu do noworodka.
Prawdopodobnie przydatne: artykuł dpreview z grudnia 2011 r. [Przewodnik kupującego: 10 zestawów oświetleniowych do studia domowego] (http://www.dpreview.com/articles/8430608295/buyers-guide-10-home-studio-lighting-kits)
[To wideo] (http://youtu.be/8sKK_lvQiVA) może okazać się przydatne przy określaniu sposobu podejścia do projektu dodawania świateł. Korzystają ze sprzętu firmy Canon i Nikon, ale są oszczędni i mają szereg opcji. Zaletą stosowania lamp firmy Nikon jest to, że wymieniają one więcej informacji z aparatem, co zapewnia nieco większą swobodę twórczą i możliwość szybszego dostosowywania się do zmieniających się sytuacji. Ręczne oświetlenie wymaga wykonywania większej liczby korekt w miarę poruszania się obiektów lub resetowania ujęcia.
Sześć odpowiedzi:
#1
+6
Craig Walker
2011-09-21 10:21:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar polecić nieco mniej niż połowę tego, co zasugerował @cmason: jedno światło, jeden parasol, jeden statyw. Zobacz też zestaw studencki Strobist głodujący. Możesz kupić lampę SB-600, a następnie bezprzewodowo sterować aparatem za niewiele więcej.

Powodem, dla którego polecam jedno światło na dwa, jest to, że działa dobrze w przypadku wielu portretów. (Sprawdź doskonałe Q&As oznaczone tagiem podstawy oświetlenia; większość technik opiera się tylko na jednym świetle). Nie popełniaj błędów, posiadanie dwóch (lub więcej) świateł zapewnia większą elastyczność niż tylko jedno. Jednak chcesz „nie rozbić banku”, więc proste rozpoczęcie wydaje się wskazane. Możesz także chcieć uzyskać nieco inne komponenty w miarę upływu czasu: inna marka lampy błyskowej, miękka skrzynka a parasol, inna podstawka, inny system wyzwalania itp.

Poza tym nie Myślę, że super zacisk jest absolutnie konieczny. Zdecydowanie nie kupiłbym jednego zamiast statywu. Ponownie, warto mieć, gdy będziesz gotowy wydać więcej, aby uzyskać większą elastyczność. (Nie zapominaj jednak, że będziesz potrzebować adaptera do parasola / gorącej stopki do swojego statywu).

#2
+4
Paul Round
2011-09-22 18:54:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na początek zalecałbym zakup pojedynczego urządzenia, takiego jak SB600, z lekkim statywem, zaciskiem i parasolem, miękkim pudełkiem lub obydwoma. Zdecydowanie dodałbym również odbłyśnik, który da Ci wiele możliwości w porównaniu z jednym światłem. Odbłyśnik jest znacznie tańszy niż drugie światło, ale można go ustawić tak, aby zapewniał światło wypełniające. Dobry reflektor jest również bardzo przydatny podczas fotografowania w świetle zastanym. Ogólnie radziłbym kupić zestaw, który na początku daje największe możliwości przy minimalnym nakładzie, a bardziej wyspecjalizowane elementy można uzyskać później. Jedno światło i odbłyśnik dają największe możliwości przy minimalnym nakładzie.

#3
+2
MattiaG
2011-09-23 03:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tylko krótka myśl, która przyszła mi do głowy po przeczytaniu wszystkich odpowiedzi: każdy poleca SB (lub więcej). Lampy SB firmy Nikon kosztują naprawdę zbyt wiele (nawet używane), aby można je było wymienić jako jedyny wybór na prosty zestaw startowy.

Inne renomowane marki (Metz lub Lumopro byłyby moim wyborem, ale także Nissin i Sigma mają fajne produkty) ) faktycznie robią porównywalne lampy stroboskopowe bardzo dobrej jakości za 1/2 lub 1/3 ceny. Nie mówię o chińskich 50 $, które pochodzą z eBay w różowym opakowaniu.

SB (z wyjątkiem minimalistycznej lampy SB-400, której nie interesuje nas w tym kontekście cel oświetlenia zewnętrznego) są doskonałe, dobrze zbudowane, mocne i trwałe; dostajesz to, za co płacisz. Chciałem tylko zauważyć, że istnieją dobre lampy stroboskopowe, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu zestawu z ograniczonym budżetem.

Czy naprawdę SB są trwalsze i mocniejsze niż LumoPro LP160? Zrozumiałem, że główną różnicą jest brak TTL w LumoPro.
@Zds - nowszy LP160 ma taką samą moc jak SB-900 (według Lumopro stary LP120 miał o połowę mniejszą moc). Więc tak, główną różnicą jest TTL i, śmiem powiedzieć, jakość wykonania. Jednak lampy SB kosztują prawie dwa razy więcej niż lampy błyskowe z funkcją TTL firmy Sigma i Metz. Zaawansowane sterowanie? Pewnie. Wyższa jakość wykonania? Tak. Czy jest to warte twoich pieniędzy, jeśli jesteś amatorem czy początkującym? Ty będziesz sędzią.
#4
  0
cmason
2011-09-20 23:56:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwa SB600 lub SB800 + SB600, dwa parasole Impact 42 ", 2 zaciski, dwa statywy. Włącz D80 w tryb Commander i baw się dobrze.

#5
  0
Imre
2011-09-28 03:30:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zestawy z zewnętrzną lampą błyskową sugerowane w innych odpowiedziach zapewnią świetne rezultaty, jeśli masz czas i miejsce na ich skonfigurowanie.

Jeśli jednak szukasz bardziej doraźnych i mniej uciążliwych fotografii lub bardziej minimalistyczny zestaw, sugerowałbym konfigurację, którą już pokrótce opisałem w innej odpowiedzi:

 • lampa błyskowa TTL z odchylaną i obrotową głowicą, albo SB-600 / SB-800 lub alternatywa innej firmy
 • żel CTO (lub CTS) do korygowania koloru błysku do tej samej temperatury barwowej, co lampy wolframowe w otoczeniu
 • coś jak czarna pianka Neila van Niekirka
 • rzeczy do mocowania żelu i pianki do flashowania, np. opaska do włosów (ja używam rzepów)
 • baterie i zapasowe baterie do lampy błyskowej

Korzystanie z takiego zestawu polega na odbijaniu światło od sufitu lub ściany. Aby uzyskać mniej płaskie, kierunkowe światło, upewnij się, że obszar odbicia znajduje się po twojej stronie, a nie bezpośrednio nad tobą. Owiń piankową rzecz wokół głowicy lampy, aby bezpośrednie światło nie docierało ani do fotografowanej osoby, ani do oczu innych osób.

#6
  0
Please Read My Profile
2015-11-19 21:46:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto moja rekomendacja na początek. Podstawowy budżet to 700 USD, z kilkoma opcjami zwiększającymi go do około 1000 USD. Dla wielu nowych fotografów może to być szokujące naklejki, ale w świecie sprzętu studyjnego jest to tanie. I to wszystko może trwać długo, nawet gdy twoja fotografia rośnie - i jest całkowicie neutralna dla marki, więc nawet jeśli zdecydujesz się zmienić system kamer w przyszłości, może pozostać z tobą.

Nie wiem, czy 700 dolarów „rozbije bank” dla Ciebie, ale wyobraź sobie, że jest to ten sam zakres, co ładny obiektyw i za cenę wielu, ale otwiera drzwi do zupełnie nowego obszaru fotografii w sposób wykraczający poza to, co zwykle robi zakup obiektywu.

Zamierzam zamieścić łącze do stron z zakupami u sprzedawcy aparatów fotograficznych Adorama. Nie jestem z nimi powiązany i możesz dostać to wszystko gdzie indziej (Amazon, B&H), ale Adorama sprzedaje lampy, które polecam, pod własną marką domową, co jest miłe. (To także jeden z niewielu bardzo renomowanych sklepów internetowych ze sprzętem fotograficznym).

Po pierwsze: Westcott Rapid Box Kit .

softbox kit

Obejmuje to dwa softboksy, jeden wąski prostokąt, a drugi większy ośmiokąt. To wystarczy, aby zacząć korzystać z wielu technik z naszej serii . Jest również wyposażony w dwa statywy oświetleniowe, które są dość kruche, ale nadają się do użytku. Tak więc ten zestaw, $ 400”.

Możesz kupić tańsze softboksy, ale są one naprawdę łatwe w konfiguracji, dobrze wykonane i dobrze przenośne. Są małe, co oznacza, że ​​musisz je zbliżyć blisko - niekoniecznie jest to złe (lub trudne!) W przypadku amatorskich portretów w pomieszczeniach.

Te softboxy są stworzone do błysków gorącej stopki, więc to następna rzecz. Bardzo polecam lampę błyskową Godox V850 . Jest to tania, ale potężna całkowicie ręczna lampa błyskowa z dwiema istotnymi cechami. Po pierwsze, wykorzystuje baterię litową do szybkiego ładowania i aby uzyskać setki błysków bez ładowania. To całkiem fajne (chociaż oczywiście może być minusem, jeśli zapomnisz naładować - nie możesz po prostu pobiec do sklepu na rogu i odebrać trochę świeżych AA). Co ważniejsze, mają tanią opcję dodatkowego sterowania radiowego , która pozwala ustawić poziomy mocy z kamery.

Jeśli jesteś w USA, marka Flashpoint firmy Adorama to dobry wybór - nazywają to Flashpoint ZoomLion . W przeciwnym razie możesz kupić Godox V850, Neewer TT850 lub Cheetahlight V850 - wszystkie dokładnie identyczne (i wymienne, z wyjątkiem miejsca, z którego otrzymujesz serwis).

flash

Oczywiście przydadzą Ci się dwa z nich, więc: $200”.

Musisz także dodać zestaw nadajnika i odbiornika

transmitter and receiver set

plus odbiornik dla każdego dodatkowego błysku. Za dwa mignięcia to kolejne 100 $ .

Możesz uzyskać bardziej wyrafinowane systemy sterowania radiowego. Te generalnie kosztują znacznie więcej. Będą miały zalety, takie jak możliwość stosowania z lampami błyskowymi innych marek, lepszy zasięg i prawdopodobnie lepszą niezawodność (chociaż nie miałem z tym żadnych problemów). Można też uzyskać systemy zdalnej lampy błyskowej, które oferują automatyczną kontrolę ekspozycji „TTL”. Nie potrzebujesz tego - i prawdopodobnie nawet tego nie chcesz . Warunki oświetleniowe w Twojej konfiguracji nie będą się szybko zmieniać, ponieważ mogą się one pojawiać w naturze lub poruszać się, a przypuszczenie przez kamerę, jak światło spadnie w trzech wymiarach, jest po prostu naiwne. Lepiej samemu ustawić wartości. Zaletą tej konfiguracji jest to, że możesz to zrobić z poziomu aparatu - nie musisz bawić się każdą lampą oddzielnie, aby zmienić poziomy. (Nawiasem mówiąc, możesz mieć 16 różnych grup z różnymi poziomami mocy).

Więc to jest podstawowa konfiguracja za 700 $. Jeśli możesz sięgnąć aż do 1000 USD, polecam również dodanie:

 • Dodatkowa bateria flash - 50 USD
 • 2 × adaptery do zimnych butów Frio - 25 USD (zobacz recenzję na tej stronie tutaj)
 • Kolejny błysk i odbiornik (na pasemka, włosy, uzyskanie czystego białego tła itp.) 130 USD lub 142 USD, jeśli dodasz kolejny adapter Frio
 • Większy, mocniejszy 9-calowy statyw oświetleniowy - 60 USD . (Lub jeszcze lepiej.)
 • Okrągły odbłyśnik 5 w 1 - mały 22-calowy odbłyśnik w kształcie dysku pasuje do tego zestawu ( 20 USD mocny >), ale możesz też zwiększyć rozmiar do 32 " ( 30 USD ) - lub uzyskać oba. Większy niż to też jest przydatny, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​głównie tylko wtedy, gdy masz człowieka, który go trzyma - w przeciwnym razie jest nieporęczny.
 • Duża rolka taśmy Gaffera. ( 25 USD ) Gdy zaczniesz go używać, będziesz się zastanawiać, dlaczego ktoś zawraca sobie głowę taśmą klejącą (lub taśmą kaczką) do czegokolwiek oprócz rzeczywistych przewodów (lub kaczek).

To daje około 1000 USD. Kilka zacisków, klipsów i powiązanych akcesoriów też byłoby fajne, ale poczekałbym z zakupem, dopóki nie zobaczysz, co chcesz gdzieś trzymać. Przydaje się też ciemne tło, zwłaszcza jeśli jesteś na małej przestrzeni. (W dużej przestrzeni nie potrzebujesz tła dla czystego czarnego tła.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...