Pytanie:
Zamieniasz mój XXD na 7D?
Alan
2010-10-08 03:53:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim aparatem goto jest nadal mój 5D Mark II. Ponieważ fotografuję przede wszystkim krajobraz, uwielbiam szeroki kąt na korpusie pełnoklatkowym.

To powiedziawszy, czasami fotografuję biegających zwierząt i ludzi.

System AF 5D Mark II, podczas gdy nie tak źle, jak Internet chciałby, abyś uwierzył, ale pokazuje, że jest w wieku.

Kusi mnie, aby połączyć 7D z moim 5D, aby lepiej pomagać w ujęciach akcji. Obecnie mogę dostać jeden za 1500 USD, co jest dobrze w moim przedziale cenowym. Obecnie mam zapasowy 40D i bardzo mi się podoba, ale nie jestem też tak zadowolony z jego działania AF.

Czy więc zauważę zauważalną poprawę AF w przypadku ruchomych obiektów, godne z inwestycji, czy też powinienem zadowolić się moim 5D2, biorąc pod uwagę, że używam go częściej niż jakikolwiek inny organizm.

Myślę, że jeśli poprawa jest zauważalna, to zauważysz :-P
Mam 7D, który świetnie radzi sobie z dużymi prędkościami, a AI Servo jest cholernie dobry podczas strzelania do meczów rugby na odległość. Nieźle też dla ptaków.
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
jrista
2010-10-08 05:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli fotografujesz przede wszystkim krajobraz, może lepiej poczekać na 5D Mark III w 2011 roku. Mówi się, że ma on ulepszony system AF, który choć prawdopodobnie nie pokona 7D w ujęciach akcji, zdecydowanie powinien być lepszy niż 5D Mark II. Miałbyś wtedy jeden aparat, który mógłby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby, zamiast konieczności noszenia wszędzie dwóch korpusów aparatu.

7D to jednak świetny aparat z trybem zdjęć seryjnych do fotografowania ptaków w locie. Niedawno miałem okazję użyć jednego do sfotografowania ptaków w pobliżu miejsca, w którym mieszkam, i jest to absolutnie niesamowite. Mam dużo problemów ze sfotografowaniem ptaków moim 450D (prawie wszystkie moje zdjęcia ptaków to totalna strata), ale 7D wydaje się, że praktycznie został do tego zaprojektowany. Udaje mu się przez cały czas skupiać ostry jak takt. Jest to jednak duży korpus, prawie tak duży jak 5D i całkiem solidny. Osobiście wolałbym zamienić wagę 7D na inny przydatny obiektyw i nosić tylko jeden korpus aparatu.

Nie strzelam do Canona, ale muszę się zgodzić. Mam kilku przyjaciół z 7D i daje świetne ujęcia, ale żeby to wykorzystać, trzeba mieć dobre światło. To powiedziawszy, dwa korpusy mają przewagę, gdy nie masz czasu na wymianę obiektywów ... Z tego powodu zamierzam zachować mojego Pentaxa K20, kiedy będę robił aktualizację K5.
Jestem pewien, że słyszałem też plotkę, że ma rozwiązać pokój na świecie;)
#2
+3
sebastien.b
2010-10-08 04:55:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 5DMII i próbowałem 7D tylko przez krótki czas, kiedy kupił go mój przyjaciel. W końcu zwrócił go za 5DMII. Ten aparat to rzeczywiście karabin maszynowy w trybie serii, tak szybki! Nie mogę twierdzić, że używam go długo, ale czułam się lepiej w skupieniu. Jednak po prostu nie mogłem sobie poradzić z dodatkowym hałasem. Gęstość pikseli w tym aparacie jest tak duża, że ​​nie uzyskasz takiej samej wydajności w słabym świetle, jak 5DMII. Mając dużo światła, powinno być dobrze. O ile nie masz pieniędzy do spalenia lub naprawdę się spieszysz, osobiście czekałbym na 5DMIII w przyszłym roku.

5D Mark III? GD!
Biorąc pod uwagę opóźnienie czasowe między wydaniem 5D Mark I i Mark II (ponad trzy lata), nie czekałbym na Mark III, kup aparat, który robi to, czego potrzebujesz teraz!
Mówiąc o MIII, należy również wziąć pod uwagę, że aparaty nie są tak naprawdę dostępne w sprzedaży w dniu ogłoszenia.
@Matt: nie jestem pewien, co mówisz. 5DMI i 5DMII są oddalone od siebie o 3 lata (ogłoszone pod koniec sierpnia 2005 w porównaniu z początkiem września 2008). To rzeczywiście umieści 5DMIII w 2011 roku, prawdopodobnie we wrześniu. Niezbyt daleko ... w 2011 zawsze będą ptaki :) @Karel: właściwie zapowiedzi i premiera są coraz bliżej (na przykład kilka miesięcy dla 5DMII). Rynek jest tak zaciekły, że zakładam, że ma to na celu zapobieżenie konkurencyjnej premierze w międzyczasie. Niestety to utrudnia nam życie; trudne do zaplanowania.
Mówię, że prawdopodobnie minie przynajmniej rok, zanim marka III będzie na sprzedaż, czy naprawdę warto czekać tak długo? Wierzę w zdobycie sprzętu, którego potrzebujesz teraz, nawet jeśli nie jest idealny i nie traci lat doświadczeń strzeleckich.
Nie widzę sensu sugerowania MIII zamiast 7D, ponieważ jest mało prawdopodobne, że 5D zmieni się w stosunku do obecnego rynku docelowego. Model 7D jest przeznaczony do sportu i szybkiego ruchu, 5D do ślubów, krajobrazów itp.
Dzięki 5DMII możesz dobrze fotografować sport i szybki ruch. A wcześniej z innymi aparatami, nawet nie tak zaawansowanymi jak 7D. Tu nie chodzi tylko o technologię. Nie różni się to od ludzi, którzy chcą pełnoklatkowego 5DMII, ale nie mają na to pieniędzy: można dostać 5D za 900 $. To wciąż 5D, fantastyczny aparat; zachowajmy perspektywę ...
#3
+2
Hasin Hayder
2012-01-10 23:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli uaktualniasz do 7D tylko dlatego, że chcesz uzyskać lepszą jakość obrazu, zasugeruję Ci pozostanie przy XXD lub XXXD. Na przykład 60D i 600D (i 550D) dają taką samą jakość obrazu przy tych samych ustawieniach. Ale możesz zapytać, jaki jest sens sprzedaży, jeśli nie ma różnicy w IQ. 7D ma pewne zastosowanie w fotografii szybkiej / akcji, przy złej pogodzie i oczywiście jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie, 7D jest do tego dobry. Wracając do rzeczy, wyższe FPS, więcej ręcznej kontroli (np. Wybór ISO co 1/3 stopnia) to coś, co znajdziesz w swoim XXD. Jeśli nie potrzebujesz tych funkcji, 7D będzie stratą pieniędzy.

I jest takie powiedzenie, które mówi, żeby mniej spędzać z ciałem, ale więcej w lepszych okularach.

Podsumowując, zasugeruję ci uaktualnienie tylko do pełnej klatki, takiej jak 5D mark II, ponieważ jest to zupełnie nowy świat i wniesie duży potencjał w twojej obecnej dziedzinie zainteresowań. Powodzenia.

#4
+1
Shizam
2010-10-29 07:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś, że chcesz nim strzelać, sugerowałbym przyjrzenie się używanemu 1DIII, który obecnie oscyluje wokół 2000 $ (tylko upewnij się, że masz taki z poprawką AF). AF, automatyczna ekspozycja i szybkość serii CRUSH 7D i 5D. Crush . Kiedy użyjesz korpusu serii 1, powrót do innych korpusów jest trudny, jednym słowem opisałbym go jako bardziej „responsywny”.

Nie powiedziałbym, że 1DIII "miażdży" 7D pod względem szybkości serii. 1DIII to korpus o szybkości 10 klatek na sekundę, podczas gdy w modelu 7D o szybkości 8 klatek na sekundę. Model 7D jest również korpusem sportowym / dzikim / ptasim, ponieważ ma gwiezdny AF i wysoką szybkość serii. 5DII jest rzeczywiście miażdżone przez oba, ponieważ jest to body z 3 klatkami na sekundę.
„AF, AE i burst speed” były pakietem przy miażdżeniu :) 1DIII skupia się szybciej / dokładniej *, po mistrzowsku eksponuje i strzela szybciej. A ostrość Servo z 45 punktami AF jest niesamowita, obiekt jest prawie zawsze pokryty wieloma punktami AF, a więcej z tych punktów AF to punkty krzyżowe. Użycie jednego, a następnie drugiego w tej samej sesji naprawdę pokazuje różnicę.
Zdajesz sobie sprawę, że wszystkie 19 punktów AF w 7D jest typu krzyżowego i czułych na f5,6, podczas gdy 19 punktów krzyżowych (ta sama liczba) w 1DIII jest czułych tylko na f2,8 i szersze (z wyjątkiem środka, który ma f4 ). Punkt środkowy w 7D ma również dodatkową czułość na przekątnej dla f2,8 i szerszej. Nie twierdzę, że 7D ma lepszy system AF, ale różnice nie są tak duże, jak sugerujesz.
Jak powiedziałem wcześniej: „AF, AE i burst speed” były pakietem podczas kruszenia. Jest to jeden z tych przypadków, w których jeśli faktycznie podniesiesz oba aparaty, strzelaj nimi, różnice staną się widoczne niemal natychmiast. I znowu, sugeruję to tylko do śledzenia szybko poruszających się obiektów.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...