Pytanie:
Co to jest technika drugiej kurtyny lub tylnej kurtyny?
Kjartan Þór Kjartansson
2010-07-16 18:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam aparat Nikon D80. Wydaje mi się, że pamiętam, że gdzieś czytałem, że powinno być możliwe robienie nim zdjęć za pomocą czegoś, co nazywa się techniką drugiej kurtyny. Moje pytanie brzmi, czy ktoś wie, czy tak jest i jak się do tego zabrać z D80 (instrukcje dla innych modeli aparatów też byłyby fajne)?

Również do jakich zdjęć ta technika byłaby najlepsza?

Czy to może być synchronizacja tylnej kurtyny?
Pięć odpowiedzi:
#1
+10
Karel
2010-07-16 19:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Synchronizacja na drugą kurtynę to termin związany z lampą błyskową. W zwykłym trybie pierwszej kurtyny lampa błyskowa jest wyzwalana tuż po otwarciu migawki, natomiast w przypadku drugiej kurtyny lampa jest wyzwalana tuż przed zamknięciem migawki. Ma to znaczenie w przypadku długich czasów otwarcia migawki, dzięki czemu rozmycie ruchu pojawia się po poruszających się obiektach, a nie przed nimi. Oto przykład użycia synchronizacji z drugą kurtyną: http://www.flickr.com/photos/[email protected]/4588904009/

#2
+4
Reid
2010-07-16 19:11:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze słyszałem, jak to się nazywa „tylna kurtyna”.

Oto notka z DPS: http://digital-photography-school.com/slow-sync-flash

Główną różnicą w stosunku do przedniej (pierwszej) kurtyny jest to, że rozmycie ruchu będzie wydawać się kończyć na jednolitym obrazie zamiast na początku, więc ludzie i przedmioty będą wyglądać na poruszają się w kierunku, w którym faktycznie byli, a nie w przeciwnym.

#3
+4
Owen
2010-07-16 19:15:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nikon nazywa to synchronizacją na tylną kurtynkę migawki. Możesz ją włączyć, przytrzymując przycisk lampy błyskowej i obracając pokrętłem sterowania, aby przechodzić między różnymi dostępnymi trybami lampy błyskowej.

Synchronizacja na tylną kurtynkę migawki jest dostępna w trybach Program automatyczny, preselekcja przysłony i tryb ręczny. / p>

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcją obsługi aparatu D80: http://www.nikonusa.com/pdf/manuals/dslr/D80_en.pdf (PDF)

to jest dobra informacja. Chciałbym zobaczyć podobny post dotyczący korpusów kanonów
Wybrałem tę odpowiedź jako zaakceptowaną, ponieważ jest to odpowiedź na pierwsze pytanie mojego postu.
#4
+3
Oddthinking
2010-07-18 16:32:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiadając na drugie pytanie:

Często fotografuję wykonawców używających ognia - żonglerów ognia, spinnerów, ognistych punktów i tym podobnych.

Flash jest przydatny w tych sytuacje, aby oświetlić twarz i dłonie, aby zdjęcia nie były tylko smugami pomarańczowych linii.

Błysk z drugą kurtyną jest przydatny, aby smuga płomieni wydawała się cofać w „przeszłość”, czyli bardziej naturalne niż posiadanie płomieni, które wydają się przewidywać, dokąd zmierza wykonawca.

#5
+3
Jan Goyvaerts
2010-07-23 13:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje błysku „z wolną synchronizacją”: na przednią kurtynkę i tylną kurtynkę. Większość kamer typu „wyceluj i strzelaj” obsługuje tylko przednią kurtynę. Lampa błyskowa wyzwala się natychmiast po naciśnięciu spustu migawki, a migawka pozostaje otwarta trochę dłużej, aby uchwycić więcej światła otoczenia. Większość „poważnych” aparatów oferuje również lampę błyskową na tylną kurtynkę. Po naciśnięciu przycisku migawki migawka otwiera się, aby uchwycić światło otoczenia. Lampa błyskowa zostaje wyzwolona pod koniec ekspozycji.

Kluczowa różnica między nimi polega na tym, że jeśli fotografowany obiekt poruszy się podczas ekspozycji, błysk tylnej kurtyny sprawia, że ​​ruch wygląda jak ogon, czyli wrażenie, w którym być. Generalnie wygląda to najlepiej. Błysk przedniej kurtyny daje odwrotny wygląd, który zwykle wygląda dziwnie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...