Pytanie:
Dlaczego mój czujnik powoli się obraca w trybie podglądu na żywo?
BBischof
2010-09-26 09:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzisiejszej nocy zauważyłem dziwne zachowanie mojego 450D. Robiłem makro w trybie podglądu na żywo (nie mogłem zejść wystarczająco nisko używając wizjera) i zauważyłem, że po moich zdjęciach (czas otwarcia migawki ok. 2 sekundy) czujnik nie podnosił się przez kilka sekund kolejność 4-5).

Mógłbym to powiedzieć, słuchając. Ekran był przez chwilę czarny, po czym klikał, a na ekranie ponownie pojawiał się ujęcie.

Martwię się tylko, że może to być problem. Czy to normalne? Jeśli to normalne, co to trwa tak długo?

Nie jestem pewien, czy to problem, ale myślę, że jest to związane z przegrzaniem czujnika podczas podglądu na żywo. Zasadniczo aparat zapobiega przegrzaniu się.
Przyjrzę się temu Alanowi, dziękuję za te informacje. Ponadto, jeśli nikt nie publikuje z większą odpowiedzią, powinieneś dać taką odpowiedź. jeszcze raz dziękuję za komentarz.
Czy masz na myśli użycie słowa lustro zamiast czujnika? Czujniki się nie podnoszą.
Jeden odpowiedź:
#1
+13
Matt Grum
2010-09-26 14:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że masz włączoną redukcję szumów przy długiej ekspozycji . Po zrobieniu długiego (ish) zdjęcia naświetlenia, np. 2 sekund, aparat wykonuje ekspozycję o takiej samej długości, ale z zamkniętą migawką . Daje to aparatowi obraz szumu (ponieważ żadne światło, które dociera do obrazu, może zawierać tylko szum), który można odjąć od oryginalnego obrazu. Po drugiej ekspozycji lusterko odchyla się z powrotem, co słychać. Możesz to wyłączyć (ustawić „C.Fn: II Image” na 0), jeśli opóźnienie powoduje problemy.

Aparat wyłączy podgląd na żywo po określonym czasie (około 30 sekund) w kolejności oszczędzać baterię. To może być to, czego doświadczasz, jeśli klikniesz lustro, gdy nie naciskasz migawki. Ma to na celu oszczędzanie baterii i ponownie możesz je wyłączyć, chociaż po 30 minutach podgląd na żywo wyłączy się samoczynnie, aby zapobiec przegrzaniu czujnika. Nie można tego wyłączyć.

Ciekawe, bardzo interesujące. Po poprzednim pytaniu podkręciłem auto-off, ale tej redukcji szumów nie byłem świadomy, przyjrzę się temu. Dzięki!
Jest to trzecia funkcja klienta w 450D dostępna za pośrednictwem trzeciego żółtego menu. Możesz go włączyć, wyłączyć lub automatycznie - w tym przypadku robi to tylko dla ekspozycji przekraczających określoną długość. Wygląda na to, że właśnie to masz ustawione.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...