Pytanie:
Jakiego oprogramowania używam do usuwania części zdjęcia i łączenia tego miejsca?
Dena
2010-08-14 22:20:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zdjęcie bardzo starego domu, ale na podwórku jest tabliczka informacyjna. Jakiego oprogramowania użyłbym do usunięcia tego znaku i wtopienia tła? Naprawdę nie chcę kupować nic drogiego, ponieważ nie jest to coś, czego będę dużo używał. To tylko dom mojego pradziadka i chciałbym wydrukować kopie, oprawić je i dać kuzynom na Boże Narodzenie.

Czy korzystasz z komputera Mac lub PC?
Jak duży jest znak? Czy po prostu zakrywa trawę, czy też przesłania jakieś większe szczegóły?
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
snostorm
2010-08-15 02:01:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałbyś narzędzia Clone w darmowym programie, takim jak GIMP. ( www.gimp.org)

Istnieje również wtyczka GIMP o nazwie Resynth, która umożliwia znacznie łatwiejsze usuwanie obiektów z obrazów (bardzo popularne wypełnianie treści w Photoshopie jest oparte na tym ), chociaż wyniki różnią się w zależności od obrazu. http://www.logarithmic.net/pfh/resynthesizer

+1 dla Resynth, nie jest to idealne rozwiązanie, ale wymaga dużo pracy związanej z usuwaniem obiektów ze zdjęć. Ostatecznie, aby uzyskać najlepsze wyniki, wymagana jest kombinacja automatycznego napełniania i ręcznego dostosowywania.
#2
+4
Guffa
2010-08-14 22:39:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałbyś narzędzia do klonowania lub uzdrawiania w zwykłym programie do edycji zdjęć.

Zobacz to pytanie, aby uzyskać kilka bezpłatnych opcji: Bezpłatny program do edycji zdjęć

#3
+4
Wilka
2010-09-20 00:57:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi tylko o to jedno zdjęcie, możesz pobrać 30-dniową wersję próbną programu Photoshop CS5 i skorzystać z nowej funkcji wypełnienia uwzględniającego treść.

+1 za pomysł na wersję próbną. Wypełnianie uwzględniające zawartość jest bardzo skuteczne w usuwaniu niechcianych treści. Nie jest doskonały w generowaniu treści, aby wypełnić pozostawioną przestrzeń i wykorzystuje mieszankę algorytmów klonowania, leczenia i generowania. Jeśli wpisana treść nie jest doskonała, zwykle jest to wystarczająco dobra podstawa, aby ręcznie dodać brakujące drobne szczegóły.
#4
  0
ysap
2010-08-15 00:34:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Link do Guffy jest świetny. Moja rekomendacja to darmowy GIMP. Zapewnia maksymalną kontrolę i moc - ale musisz zainwestować trochę czasu, aby jak najlepiej go wykorzystać. Masz pod dostatkiem do świąt!

Głosowanie w dół bez wyjaśnienia? Jezu, to super ...
Nie wiem, dlaczego zostałeś zlekceważony, GIMP jest doskonałą odpowiedzią na pytanie „jakiego oprogramowania bym użył”. Jest darmowy, działa na wielu platformach i doskonale radzi sobie z wykonywanym zadaniem.
GIMP ma również funkcję podobną do „wypełnienia świadomego treści” programu Photoshop CS5, która wypełni większe obszary generowaną zawartością na podstawie części obrazu otaczających usunięty obszar. Dzięki takiemu narzędziu można łatwo i szybko usunąć znak i bez większego wysiłku wypełnić „hold” świetną, realistyczną treścią.
Wypełnianie z uwzględnieniem zawartości programu Photoshop CS5 jest niesamowite w wielu sytuacjach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...