Pytanie:
Czy Warunki użytkowania EzPrints.com próbują przejąć moje prawa autorskie?
jrista
2010-10-11 00:16:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Generalnie nie lubię pytań prawnych, jednak w tym przypadku moim wyborem jest albo zaakceptowanie umowy, albo przejście do innej usługi drukowania, a jeśli to konieczne, z przyjemnością zrobię to drugie. Czytałem Warunki użytkowania EzPrints.com i jestem trochę zdezorientowany co do części ich warunków. Mam nadzieję, że jestem po prostu głupi, a to tylko kwestia zrozumienia. Część, w której jestem zdezorientowana, to Punkt B:

ZDJĘCIA I PRODUKTY

A.

Zdjęcia zamieszczone w naszej witrynie internetowej można kupić pod adresem odbitki elektroniczne w postaci odbitek fotograficznych lub innych produktów fotograficznych, takich jak ramki do zdjęć lub albumy fotograficzne (łącznie zwane „Produktami”). Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że wszystkie Produkty są wykonywane na zamówienie i nie mają żadnego rynku poza zakupem. W związku z tym wszystkie Produkty nie podlegają zwrotowi i wymagana jest pełna płatność za wszystkie Produkty z góry. Wszystkie przedmioty zakupione za pośrednictwem ezprints i wysłane do Ciebie są objęte umową o wysyłce, zgodnie z którą ryzyko utraty i tytuł własności do takich przedmiotów przechodzi na Ciebie w momencie dostarczenia ich do naszego przewoźnika.

B.

Zabrania się reprodukcji, wyświetlania, przesyłania, rozpowszechniania lub innego wykorzystywania Produktów lub jakiejkolwiek ich części w jakikolwiek sposób, w tym między innymi, druk lub reprodukcja elektroniczna, publikacja lub wyświetlanie zdjęć bez uprzedniej pisemnej zgody ezprints. Chociaż możesz dodawać podpisy i opisy do zdjęć na swoim koncie zgodnie z warunkami niniejszego dokumentu, zgadzasz się nie modyfikować, zmieniać ani w inny sposób manipulować jakimkolwiek Produktem, w tym między innymi dodawać inne materiały do ​​Produktu, bez uprzedniej pisemnej zgody ezprints .

C.

...

Dla mnie punkt B brzmi tak, jakby EzPrint mówi mi, że nie mogę modyfikować, reprodukować, przesyłać, rozpowszechniać ani w inny sposób wykorzystywać moich własnych prac , jeśli są przez nie drukowane. Brzmi to dość absurdalnie, ponieważ nie ma mowy, bym zrezygnował z prawa do przerabiania, drukowania, dystrybucji i sprzedaży własnej własności tylko dlatego, że wydrukowałem ją za pośrednictwem EZPrints. Nie zamierzam też ograniczać tego, co robię ani komu sprzedaję jakimkolwiek wydrukowanym przeze mnie wydrukiem, jednak biorąc pod uwagę brzmienie tej umowy, wygląda na to, że EZPrint właśnie to próbuje powiedzieć.

Co ja tu nie rozumiem?

Przypominam sobie, że EzPrints ma dobrą reputację, chociaż oczywiście mogę się mylić. Jestem zaskoczony, że próbowaliby przejąć prawa autorskie, a nawet chcą się tak udawać. Proponuję skontaktować się z nimi bezpośrednio i zapytać WTF.
@Reid: Tak rozumiałem, że EzPrints ma dobrą reputację. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​często ci, którzy mają najlepszego „przedstawiciela”, uważają również, że mają szansę na szybkie pociągnięcie. W dzisiejszych czasach stałem się zagorzałym czytelnikiem umów licencyjnych i warunków użytkowania, ponieważ nigdy nie wiadomo, co ktoś może próbować wyciągnąć. : \
(Poprzedni komentarz został usunięty i złożony w odpowiedzi.)
@jrista: Słyszę o tych szybkich, ale pamiętaj, że nie wszystkie instytucje cieszące się dobrą reputacją będą tego próbować. Wygląda na to, że mówisz, że należy być bardziej podejrzliwym wobec instytucji o * dobrej * reputacji niż złej, co nie wydaje mi się właściwe.
@Reid: Zgadzam się, to nie brzmi dobrze, ale zastanów się, ile razy renomowane firmy próbowały nas szybko naciągnąć lub używały kiepskich środków prawnych, aby zarabiać pieniądze, gdy ich taktyka biznesowa nie spełnia zmieniających się rynków. Aby wybrać coś z branży technologicznej i rozrywkowej: Microsoft, Google, Apple, RIAA, MPAA itp. Dokumenty prawne mogą być błogosławieństwem i przekleństwem, czasami jednocześnie, i nauczyłem się trudnej drogi do masowej podejrzliwości wobec wszelkich prawnych dokument. Wystarczy porównać zasady BigPhotoHelp z EzPrints: http://www3.bigphotohelp.com/policiesapt.htm
Innym przykładem są firmy zajmujące się grami. Jeśli nigdy nie czytałeś umowy EULA na grę na PC, przeczytaj kilka. Szczególnie od NAJWIĘKSZEJ i najbardziej znanej firmy produkującej gry na świecie: EA Games. Mają jednych z najbardziej złośliwych, podstępnych, podstępnych i brudnych prawników na świecie, którzy piszą swoje umowy. Co więcej, zwykle nie możesz przeczytać umowy EULA, dopóki nie kupisz gry i nie zaczniesz jej instalować, a mimo to udało im się również oszukać zasady „brak zwrotów gier” wszędzie tam, gdzie są sprzedawane. Reputacja i podstępność prawna wydają się iść w parze, stąd moja nadmiernie podejrzliwa natura.
Rozważ również przypadek, w którym firma zostaje przejęta przez większą, „złą” firmę. W takim przypadku jakakolwiek reputacja zbudowana przez oryginał traci znaczenie. To powiedziawszy, ufam ezprints.com bez zastrzeżeń, więc rób to, co mówię, a nie tak, jak ja.
Hmm, z powyższej listy tylko Google ma (w moim rozumieniu) dobrą reputację w.r.t. szacunek klienta; inne wahają się od złych (stwardnienie rozsiane, Apple) do okropnych (MPAA, RIAA). Nie znam gier EA.
@Reid: Kilka pierwszych wersji przeglądarki Google Chrome miało umowę EULA, która zasadniczo dawała im wieczyste, ogólnoświatowe, bezpłatne prawo do korzystania z KAŻDEJ treści przesyłanej za pomocą przeglądarki w dowolnym momencie. W tamtych czasach było to trochę wielkie fiasko, a kilku prawników weszło na pokład i zasadniczo zmusiło Google do zmiany umowy EULA. Szybkie wyszukanie „Google Chrome EULA” spowoduje wyświetlenie kilku blogów na ten temat. Mieli także liczne skandale związane z niewłaściwym wykorzystaniem treści, masową i trwałą utratę danych bez jakiegokolwiek wsparcia dla tysięcy użytkowników itp. Itd. Każda duża firma ma swoje demony.
@jrista, w.r.t. Google Chrome, czy na pewno jest to tak wyraźne? Wydaje mi się, że to zwykły błąd. http://en.wikipedia.org/wiki/Google_chrome#Reception
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Reid
2010-10-11 08:34:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że nie ma tu problemu i nie jest to przejęcie praw autorskich. Dlaczego? Z dwóch powodów:

Po pierwsze, zobacz pierwsze zdanie w części 2a:

Zdjęcia zamieszczone na naszej stronie internetowej można kupić w ezprints w formie odbitek fotograficznych lub inne produkty fotograficzne, takie jak ramki do zdjęć lub albumy ze zdjęciami (łącznie „Produkty”). [podkreślenie dodane]

Czytam, że „Produkty” odnosi się do tylko do wartości dodanych stworzonych przez EzPrints: głupie ramki na zdjęcia, kubki, kalendarze itp., nie same zdjęcia.

Po drugie, przeczytanie części 2b jako przejęcia praw autorskich jest wysoce niezgodne z częścią 3 („Twoje prawa autorskie”).

Zatem zgadzam się z Alanem. IMO, kradzież obrazu nie jest tutaj problemem i powinieneś ocenić EzPrints według innych kryteriów.

Inne przypadkowe myśli (przekonwertowane z komentarzy do pytań):

Mój Pamiętam, że EzPrints ma dobrą reputację, chociaż oczywiście mogę się mylić. Jestem zaskoczony, że próbowaliby przejąć prawa autorskie, a nawet chcą się tak udawać. Sugerowałbym skontaktowanie się z nimi bezpośrednio w sprawie swoich obaw.

Biorąc pod uwagę tę dobrą reputację, IMO uczciwe jest umożliwienie EzPrints rozważenia ich przed potępieniem. Chociaż jednym z wyjaśnień terminów, które są pozornym przejęciem praw autorskich (i podkreślam, że po drugiej, uważniejszej lekturze, nie wierzę, że tak jest, ale widzę, jak można to interpretować w ten sposób) jest złośliwość i / lub chciwość innym jest prosty błąd. Może mają nowego prawnika lub ktoś, kto był odpowiedzialny za weryfikację warunków, miał zły dzień, albo po prostu skradziono im niektóre projekty kalendarzy lub coś w tym rodzaju.

Myślę, że już to rozgryzłeś. Wydaje mi się, że na początku źle zrozumiałem część 2a, myśląc, że odnosi się do mojej własnej pracy. Termin „produkty” ma teraz dużo więcej sensu. Dzięki za analizę! Oraz duże „Whoop”, „Holler” i „YAY!” za kiepskie prawnicze przemówienie. >.> Prawnicy ... meh.
#2
+4
Alan
2010-10-11 05:15:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam ezprints od 2003 r., a Smugmug (jedna z najbardziej przyjaznych fotografom i zaufanych usług na świecie) również je poleca i używa.

To dobra firma iw 100% polecam im. Myślę, że ich język prawniczy nie jest tak jasny, jak mógłby być, aw niektórych przypadkach dość głupi (na przykład nie można utworzyć linku do ezprints ??!?), Ale oto jak zinterpretowałem ich WU:

Punkt A

Punkt A mówi, że ponieważ ich produkty są dostosowane specjalnie do Ciebie, nie mają wartości dla nikogo innego, dlatego musisz za nie zapłacić z góry i nie możesz zwrócić je i otrzymać zwrot pieniędzy (chyba że zakładam, że są wadliwe). Nie oznacza to, że nie możesz odsprzedawać wykonanych przez siebie odbitek - tylko, że jeśli zrobisz wydruk swojej babci jo, jedyną osobą, która by tego chciała (w teorii), jesteś ty, więc nie odzyskają jej. Pomyśl o tym jak o kupowaniu ręczników z monogramem z napisem „JRISTA”. Sam nie miałbym nic przeciwko posiadaniu zestawu, ale tak naprawdę rynek na to jest o wiele za mały, więc nie mogliby ich odsprzedać, gdybyś je zwrócił. Więc jeśli masz wykonane niestandardowe wydruki, utkniesz z nimi (chyba że je schrzanią).

Jeśli chodzi o odsprzedaż, Smugmugs używa Ezprints jako jednego ze swoich sprzedawców, więc nie ma sposobu że Ezprints zabrania odsprzedaży wydruków wykonanych za pomocą Ezprints.

Punkt B

Punkt B jest nieco bardziej zagmatwany, ale mówią, że kiedy korzystasz z ich usług, nie możesz samodzielnie używać niektórych hacków backdoora do modyfikowania obrazów, które hostują. Na przykład, niech Ezprints hostuje obraz, ale piszesz własne oprogramowanie, które znajduje się na nim, i próbujesz zmodyfikować obraz. Na przykład stworzyć witrynę o nazwie JristaPrints.com, która potajemnie przesyła pliki do ezprints. Nie mówią, że nie możesz modyfikować swoich własnych dzieł. Po prostu nie możesz przesłać swojego zdjęcia na ich stronę, a następnie spróbować je tam zmodyfikować (z wyjątkiem ich własnych narzędzi). Ta sekcja mówi również, że jeśli masz wydrukować kalendarz swoich zdjęć, nie możesz wtedy wziąć tego kalendarza, zeskanować go samodzielnie i zrobić kopii kalendarza. Albo zamów kubek, a potem zamów indyjską kuchnię (wiem, że taką masz), masowo wyprodukuj je w celu odsprzedaży.

Jeśli chodzi o prawa autorskie i własność, myślę, że przegapiłeś najważniejszą sekcję:

TWOJE PRAWA AUTORSKIE

Ezprints szanuje prawa autorskie, rzeczywiste i dorozumiane, fotografów, artystów i / lub innych właścicieli praw autorskich. ezprints nie będzie świadomie drukować i / lub rozpowszechniać obrazów bez zgody twórcy lub właściciela praw autorskich. Prawa autorskie do fotografii należą do ich fotografów, którzy udzielili ezprints licencji na prawo do umieszczania ich na stronie internetowej i świadczenia oferowanych Usług. ezprints nie rości sobie praw własności do jakichkolwiek zdjęć przesłanych na nasze serwery przez naszych klientów. Ponieważ nie możemy zbadać każdego przekazanego nam lub wydrukowanego obrazu, Twoim wyłącznym obowiązkiem jest upewnienie się, że masz niezbędne upoważnienia i / lub pozwolenia na wykorzystanie tych obrazów. Jeśli uważasz, że Twoje prawa autorskie do dzieła zostały naruszone za pośrednictwem tej usługi, skontaktuj się z ezprints w celu uzyskania zawiadomienia o roszczeniach z tytułu naruszenia praw autorskich pod adresem support -at- certificatecustomercare -dot-com lub ezprints, Inc., 1890 Beaver Ridge Circle, Suite A , Norcross Georgia, 30071,

Oznacza to, że Ty (fotograf) jesteś właścicielem praw autorskich i jedyna udzielona przez Ciebie licencja dotyczy hostowania Twojego obrazu przez ezprints i świadczenia usług, na które sam upoważniasz. Wszystko inne należy do Ciebie.

Dzięki za analizę. Między tobą a Reidem wszystko ma teraz sens. Biorąc pod uwagę zamieszanie w ich Warunkach użytkowania oraz fakt, że z prawnego (a nie ze świeckiego) punktu widzenia ich warunki są bardzo niejasne i mogą zostać błędnie zinterpretowane, zdecydowałem się skorzystać z innej usługi: BigPhotoHelp (http: // www3 .bigphotohelp.com / index.htm). Wydaje się, że wykonują dowolny obraz dowolnego rozmiaru i drukują w dowolnym rozmiarze, na papierze archiwalnym z atramentami pigmentowymi, za NAPRAWDĘ dobre ceny. Żadnych fajnych prawniczych interesów, co bardzo mnie cieszy. ;) Zamówiłem dwa odbitki panoramiczne 9,5 "x31" na dziełach sztuki z wysyłką za 18 $!
+1 za oskarżenie @jrista o prowadzenie warsztatu treningowego z trzeciego świata. :)
LOL, przegapiłem komentarz ze sklepu. : D +1
#3
+1
Rob Clement
2010-10-11 01:02:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się podejrzane. Kluczem do tajemnicy jest ich definicja „produktu”. Jeśli zamawiasz odbitki swoich plików, a oni dostarczają te odbitki, czy nie możesz ich odsprzedawać?

From A:

„Możesz kupić fotografie prezentowane na naszej stronie internetowej w ezprints w formie odbitek fotograficznych lub innych produktów fotograficznych, takich jak ramki do zdjęć lub albumy fotograficzne (łącznie „Produkty”). ” Wygląda na to, że nie chcą, abyś zmieniał to, co kupujesz lub odsprzedawał. Nie podoba mi się to. Dla mnie brzmi to jak przejęcie praw autorskich. Mówi się też o „przedstawionych zdjęciach”, więc może to odnosić się do zdjęć na stronie głównej, które wykorzystali na podstawie zdjęcia. Jednak wciąż niejasne. Nigdy nie publikuję na stronie internetowej, która rości sobie prawa do mojej licencji twórczej! Śliski stok dla całej branży. Te firmy powinny być bojkotowane.

Jeśli szukasz dobrej drukarni (w Denver), odwiedź ... http://reedphoto.com/. Są w tym biznesie od lat i nie bez powodu. Niedawno udostępnili też nową usługę drukowania online, np. Collages.com, o nazwie http://digitaleventsonline.com/. Obecnie szukam tej usługi jako dodatku do mojej witryny. Ale najlepsze jest to, że NIE ROBIĄ PRAW AUTORSKICH !!!

Masz to dokładnie. Biorąc pod uwagę ich definicję „produktu” w A, sprawia, że ​​B brzmi jak rażący chwyt praw autorskich. Dzięki za link do ReedPhoto ... Cały dzień szukałem lokalnych zdjęć do druku z Denver, a to wygląda na dobre. (Większość wydaje się być zwykłym zakładem fotograficznym rodziny młynów, a nie profesjonalną drukarnią).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...