Pytanie:
Jak mam wybrać między lustrzanką jednoobiektywową a drogim P&S?
Geek
2011-10-07 14:55:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję kupić nowy aparat i jestem zdezorientowany. Jestem fotografem-amatorem, który lubi klikać dobre zdjęcia. Staram się jak najlepiej wykorzystać mój aparat Nikon CoolPix i dobrze rozumiem, co i jak klikać. Fotografia wydaje mi się nadchodzącym hobby w niedalekiej przeszłości.

Poniżej znajdują się niektóre z moich głównych wymagań:

 1. Aparat powinien być w stanie robić dobre zdjęcia w pomieszczeniach. Przeważnie będę klikać w pomieszczeniu.
 2. Kamera powinna być w stanie szybko klikać. To jest konieczność. Ten wymóg wynika z faktu, że będę fotografować głównie moją roczną córkę. Dzieci nie są stabilne - nie czekają, aż aparat ustabilizuje obraz. W najlepszym przypadku kamera powinna być w stanie łatwo uchwycić poruszające się obiekty; Myślę, że jest to „tryb sportowy” lub powinien mieć wysoki FPS. Mam nadzieję, że będę mógł korzystać z trybu sportowego, gdy trudno jest zmusić córkę do pozowania.
 3. Powinien mieć dobry zoom. Często nie ma możliwości dotarcia do miejsc, które chcemy sfotografować; na przykład ptak siedzący na szczycie budynku.

Nie wiem, który aparat kupić: lustrzankę cyfrową czy drogie Point-and-Shoot ?. Z pomocą znajomych udało mi się wyszczególnić poniższe dwa aparaty:

 • Nikon D5100 w cenie 676 USD w Amazon. Domyślny obiektyw 18-55 mm.
 • Sony HX 100 Cena 450 USD w Amazon. Zoom 30-krotny

Martwię się, że jeśli kupię lustrzankę, będę musiał kupić również drogi obiektyw zmiennoogniskowy. Za 676 USD D5100 jest już dla mnie droższy. Z doświadczenia wiem też, że 5-krotny zoom wygląda dla mnie banalnie i wydaje mi się, że generalnie potrzebny jest zoom 10-15x. Nikon 5100 jest wyposażony w obiektyw 18-55 mm, który prawdopodobnie zapewnia 3-krotny zoom. Ku mojemu zdziwieniu, doświadczeni fotografowie, których znam, powiedzieli, że nie będziesz potrzebować dużego zoomu ?! Powiedziano mi również, że 30-krotny zoom, który ma Sony P&S, nie będzie zbyt przydatny bez statywu.

Sony HX wydaje się mieć dobry tryb sportowy przy dobrych 10 FPS. Wręcz przeciwnie, lustrzanka ma znacznie niższe 2-6 FPS, co oznacza, że ​​nie będę w stanie uchwycić poruszających się obiektów. Znów, moi przyjaciele mówią mi, że 2-6 FPS, które daje lustrzanka, jest bardzo dobre.

Czy możesz zasugerować, który aparat bardziej spełni moje wymagania? Czy drogie strzelanki & są tak dobre jak lustrzanka cyfrowa? Czy funkcja Point-and-Shoot jest lepsza w przypadku zoomu i wysokiej liczby klatek na sekundę?

Nie jestem też pewien, dlaczego w przypadku lustrzanek jednoobiektywowych zwykle nie stosuje się zoomu, mimo że można go obliczyć.

I wreszcie, która kamera zapewni lepsze wideo HD?

Współczynnik powiększenia nie jest podawany w przypadku obiektywów SLR, ponieważ był to coś, co zostało wymyślone (jak rozumiem), gdy pojawiły się tanie aparaty cyfrowe, aby ludzie, którzy nie mają pojęcia o ogniskowych i tym podobnych, mogli szybko porównać zasięg kamer. Lustrzanki trzymają się konwencji, której zawsze używali
@Dream: Rozumiem, niestety należę do tej samej kategorii, która nie ma pojęcia o ogniskowej. Dlaczego więc Sony ma 30-krotny zoom i lustrzankę z wyższymi kosztami bez zoomu. Czy 5100 bez Zoom jest odpowiednikiem Sony z 30-krotnym zoomem.
@Geek: Istnieje kilka istniejących pytań i odpowiedzi, które mogą Ci pomóc. W przypadku pytania o powiększenie, [Co oznacza „ile powiększenia”?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/9499/). Więcej informacji na temat różnic między aparatami P&S i SLR można znaleźć w [tym] (http://photo.stackexchange.com/questions/9467/). Aby uzyskać więcej informacji na temat P&S vs. SLR, zobacz [this] (http://photo.stackexchange.com/questions/12819), [this] (http://photo.stackexchange.com/questions/144/), [this ] (http://photo.stackexchange.com/questions/417/), a zwłaszcza [this] (http://photo.stackexchange.com/questions/3160/).
A jeśli chodzi o „Co to jest ogniskowa”, podoba mi się moja własna odpowiedź tutaj: http://photo.stackexchange.com/questions/5917/what-is-angle-of-view-in-photography/5924 # 5924
„Klikanie”? Co? Prosimy nie wymyślać terminu na robienie zdjęć.
Co to dokładnie za komentarz, @FakeName? Jeśli chodzi o aparaty P&S, wiele z nich nie ma prawdziwej migawki i podczas robienia zdjęcia wydaje dźwięk „kliknięcia”. Nie jest aż tak daleko idące, aby usłyszeć, jak ktoś używa określenia „kliknięcie” lub „kliknięcie” w odniesieniu do zrobienia zdjęcia, nawet jeśli jest to „niewłaściwy” termin.
Nie jest pomocne stwierdzenie, że powiększenie jest „wymyślone”. Jest to uproszczenie i, jak w przypadku każdego uproszczenia, jest odpowiednie, gdy przekazuje potrzebne informacje i tylko to. O ile nie zależy Ci na różnicy między 24-240 a 28-280, prościej jest powiedzieć 10-krotny zoom. Więcej ludzi rozumie to drugie i wykonuje swoją pracę.
Sześć odpowiedzi:
#1
+6
Itai
2011-10-07 18:07:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zależności od Twoich wymagań potrzebna jest lustrzanka cyfrowa.

Głównym celem jest skupienie się na fotografii w pomieszczeniach , wymaga to co najmniej dużego czujnika aparat, więc albo DSLR, albo SLD. Żadne wyceluj i strzelaj nie zbliża się do tych pod względem wydajności, chociaż być może widzieliście bardzo drogie aparaty ze stałym obiektywem, takie jak Fuji X100, które to potrafią, ale ten NIE ma zoomu.

Drugi punkt to prędkość. Są na to trzy części:

 1. Opóźnienie migawki , czyli czas, w którym aparat reaguje na naciśnięcie przycisku. Lustrzanki cyfrowe prowadzą tutaj z dużym marginesem i jest to prawdopodobnie najważniejsze podczas fotografowania dzieci, ponieważ pozwala uchwycić precyzyjny moment.
 2. Szybkość autofokusa. Tyle czasu zajmuje aparat, aby ustawić ostrość na obiekcie. Znowu lustrzanki cyfrowe skupiają się szybciej niż wszystkie „wyceluj i strzelaj”.
 3. Zdjęcia seryjne. Jest to szybkość, z jaką obrazy są rejestrowane w sposób ciągły, a punkt i zdjęcia oparte na technologii CMOS prowadzą z dużym marginesem. Najwyższa lustrzanka cyfrowa strzela z prędkością 11 kl./s, a najwyższa P&S może robić 60 kl./s.

Zrozumiałe jest, że niepokoi Cię brak zoomu. Zoom nie jest częścią lustrzanki cyfrowej, ale właściwością jej obiektywu. Dobrze, że można go kupić stopniowo. Teraz możesz kupić lustrzankę cyfrową z obiektywem stałoogniskowym (w ogóle bez zoomu), która jest najlepsza przy słabym oświetleniu i przy dużej szybkości, i kupować zoomy na bieżąco i możesz sobie na to pozwolić.

Nowoczesne lustrzanki cyfrowe mają niesamowitą jakość wideo. Mimo że niektórzy mogą automatycznie ustawiać ostrość podczas filmowania, jest to słabe (powolne, hałaśliwe i przeszkadzające). Naprawdę powinieneś nauczyć się ustawiać ostrość ręcznie podczas filmowania. Mała głębia ostrości daje wrażenie kinowe, ale oznacza to również, że ostrość wymaga znacznie więcej uwagi.

Jedynym rozwiązaniem pośrednim jest zakup aparatu Sony SLT, takiego jak SLT-A55, który ma wymienne obiektywy, używa tego samego czujnika co lustrzanka cyfrowa, ale ustawia ostrość znacznie szybciej podczas filmowania. Nagrywa również w sposób ciągły z prędkością 10 FPS z ograniczeniami (lub 7 FPS bez).

Dzięki, Itai. Czy chcesz powiedzieć, że nawet z zaawansowanym obiektywem lustrzanka cyfrowa nie poprawi się w FPS? D5100 nie ma nic bliskiego 11 FPS :-( a inne mogą być bardzo drogie. Czy FPS zmienia się w lustrzance z MegaPixels? Mam na myśli, że jeśli zmniejszę MP na zdjęciu, czy to poprawi FPS?
Nie. Maksymalna liczba klatek na sekundę w lustrzance cyfrowej jest podyktowana szybkością mechanicznej migawki. Te działają z maksymalną prędkością 12 FPS. Rozdzielczość nie ma wpływu. Nie może też autofokusa aparatu przy tych prędkościach, ponieważ między klatkami nie ma wystarczająco dużo czasu. Tylko lustrzanki jednoobiektywowe mogą to robić, ponieważ używają przezroczystego lustra i mierzą ostrość * podczas * ekspozycji.
[Ciąg dalszy] Jedną z kwestii jest głębokość bufora. Kiedy fotografujesz z prędkością 60 kl./s aparatem z obiektywem stałoogniskowym, nigdy nie robi tego dłużej niż 1 s (60 klatek) i jest to bardzo rzadkie. Wiele kamer z 10 klatkami na sekundę rejestruje tylko 3 klatki w trybie ciągłym, co * nie jest bardzo ciągłym IMO *. Lustrzanki cyfrowe mogą to zrobić przez długi czas, ale te dla początkujących mają zwykle mniejszy bufor niż te z wyższej półki.
Moja lustrzanka cyfrowa (Canon T1i / 500D) zajmuje „tylko” 3,4 klatki na sekundę, ale to naprawdę całkiem dobre do robienia zdjęć szybko poruszających się dzieci. Pamiętaj, że odpowiednikiem zrobienia wszystkich tych zdjęć jest późniejsze ich przejrzenie! Zajmuje mi to znacznie więcej czasu niż robienie zdjęć; Nie mogę sobie wyobrazić sortowania partii 60 FPS. Canon plus szybki, tani stałoogniskowy (50 mm f / 1.8, około 100 dolarów, kiedy go kupiłem) jest znacznie lepszy niż mój poprzedni P&S.
#2
+6
Please Read My Profile
2011-10-07 18:42:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skoro mówisz „Fotografia wydaje mi się nadchodzącym hobby w niedalekiej przeszłości”, myślę, że powinieneś zaopatrzyć się w jakiś aparat systemowy . Oznacza to aparat z wymiennymi obiektywami i innymi dedykowanymi akcesoriami (takimi jak opcje lampy błyskowej z gorącą stopką). Zwykle oznacza to lustrzankę, ale istnieje stosunkowo nowa klasa bezlusterkowych aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami, takich jak system Micro 4 / 3rds firmy Olympus i Panasonic lub NEX firmy Sony, którym również warto przyjrzeć się.

W ten sposób rezygnujesz z części opartej na wygodzie elastyczności pakietu wszystko w jednym z obiektywem superzoom w zamian za konfigurowalną elastyczność, w której możesz zbudować zestaw sprzętu dostosowany do twoich potrzeb.

Ponieważ próbujesz objąć wiele rzeczy, od słabego oświetlenia po ekstremalne teleobiektywy, każdy pakiet „wszystko w jednym” będzie narażony na wiele kompromisów. Jakość obrazu tego obiektywu z 30-krotnym zoomem robi wrażenie, ale nie w absolutnym sensie. To samo wynika z zastosowanego maleńkiego sensora, który umożliwia uzyskanie wysokich wartości teleobiektywów. (Zobacz to, aby zapoznać się z technicznym powodem, dla którego mały czujnik pomaga tutaj; jak widać, to tak naprawdę jak kadrowanie.)

Część mojego rozumowania omówiłem w Czy aparat prosumencki dla początkującego ma jakieś wady, poza kosztami? i postaram się nie powtarzać zbyt wiele.

możesz uzyskać wiele z punktu & strzelać z aparatu, chociaż pokieruje Cię do jednego z niższych modeli high-endowych, które mają tendencję do skupiania się bardziej na jakości obrazu i słabym świetle, zamiast podkreślać zakres zoomu jako priorytet. Gdzieś musi dojść do kompromisu, a jeśli chodzi o robienie zdjęć dzieciom, myślę, że to właściwy kierunek. To byłoby coś w rodzaju Canon Powershot G12 lub S95, Olympus XZ-1 lub Fujifilm X10 (nie należy pomylić z X100, który jest również bardzo ekscytujący, ale bardziej wiąże się z pewnym podejściem do fotografii).

Jeśli zdecydujesz się na lustrzankę, będziesz musiał włożyć więcej pracy w klikanie dobrych zdjęć - ale będziesz w stanie uzyskać znacznie większy zwrot z tej pracy pod względem wyników . Nie będziesz mieć gigantycznego zakresu zoomu, więc prawdopodobnie będziesz musiał więcej się poruszać i / lub zmieniać soczewki w środku rzeczy. Bez wydawania na korpus aparatu, którego cena jest około dwa razy wyższa niż zamierzasz, nie uzyskasz surowego FPS, więc będziesz musiał nauczyć się mierzyć czas, zamiast liczyć na „módl się i rozpylaj”. Gdybyś właśnie powiedział „Chcę robić dobre zdjęcia i nie myśleć o tym”, nie radziłbym tego kierunku - ale jeśli naprawdę interesuje Cię fotografia jako hobby i robienie wspaniałych zdjęcia, będzie to warte inwestycji.

Na pewno w końcu zainwestujesz więcej pieniędzy w aparat systemowy, czy to lustrzankę czy bezlusterkowiec. Myślę, że 1500-3000 USD to rozsądny budżet na pierwsze kilka lat, chociaż możesz być bardziej oszczędny, jeśli będziesz ostrożny. Nie musisz koniecznie wydawać tego wszystkiego za jednym zamachem, ale wygląda na to, że chcesz zrobić wiele rzeczy. Prawdopodobnie od razu skorzystasz z przynajmniej dobrego normalnego obiektywu stałoogniskowego i podstawowego lampy błyskowej z gorącą stopką. Jak zauważyłeś, obiektyw kitowy 18–55 mm nie obejmuje dużego zakresu ogniskowych, a także nie jest bardzo szybki. Biorąc pod uwagę, że zależy Ci na większym zasięgu teleobiektywu, prawdopodobnie będziesz chciał dodać teleobiektyw zmiennoogniskowy i solidny statyw. Każda z tych rzeczy, w ich podstawowych wersjach, kosztuje około 200 USD - i możesz zdecydować, że chcesz przejść z poziomu podstawowego.

Jeśli zdecydujesz, że liczba klatek na sekundę jest naprawdę ważna, możesz rozważyć, czy możesz rozciągnąć się od aparatu Nikon D7000, który oferuje 6 kl./s (i jest wyposażony w obiektyw kitowy 18–105 mm, który zapewnia większą wygodę, ale znowu jest ćwiczeniem na kompromis). Albo możesz spojrzeć na porównywalny Pentax K-5, przy 7 klatkach na sekundę. Wiem, że to nadwyręża Twój budżet (szczególnie w przypadku nowego dziecka - byłam tam!), Ale możesz zdecydować, że to się opłaca. Życie jest krótkie, a Twoje dziecko już nigdy nie będzie dzieckiem: zacznij robić te wspaniałe zdjęcia tak szybko, jak to możliwe. Na poparcie tego stanowiska zostawię Wam jeden z moich ulubionych artykułów rekomendujących aparat. To żartobliwy (nie ma prawdziwego „George'a”), ale jest też poważny: Fotograf online: List do George'a.

Dzięki Matt. Do tej pory mogłeś się domyślić, że pod każdym względem jestem na poziomie podstawowym. Zauważyłem, że aparaty bez lustra są tańsze niż zwykłe lustrzanki cyfrowe. Dlaczego tak jest, jaką elastyczność to zabierze? Zauważyłem również, że tak naprawdę proszę o wiele rzeczy od mojej kamery (Indoor, FPS, Zoom) itp., Więc na pewnym etapie musi nastąpić kompromis. Również teraz myślę już o lustrzance, ale jakoś FPS wydaje się ważny, także czuję, że "módl się i spryskaj" działa podczas klikania 1-latka. Twoje myśli ?
Na FPS: http://photo.stackexchange.com/q/16247/1943 :)
Aparaty bezlusterkowe są kompromisem, który zapewnia mniejszy rozmiar i wysoką jakość obrazu (bardzo zbliżoną lub równą niektórym lustrzankom cyfrowym), ale wolniejszy autofokus, ponieważ używają detekcji kontrastu, która jest wolniejsza niż detekcja fazy. Nikon twierdzi, że naprawił ten problem w swoim nadchodzącym systemie Nikon 1 (ma się pojawić za 2 tygodnie).
Jeśli chodzi o urządzenia bezlusterkowe, mamy kilka pytań i odpowiedzi, takich jak [Czy aparaty bezlusterkowe są wystarczająco dobre do kupienia zamiast lustrzanki cyfrowej do użytku domowego / amatorskiego?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/15657/are-mirror- mniej aparatów-wystarczająco dobrych-do-kupienia-zamiast-lustrzanek-do-amatorskiego-domowego użytku) i [Jak wypada porównanie aparatów Micro 4 / 3s z lustrzankami cyfrowymi?] (http: // foto. stackexchange.com/questions/8159/). Krótko mówiąc, nie są one tak naprawdę dużo tańsze od cyfrowych lustrzanek cyfrowych klasy podstawowej. Obecna cena elastyczności to w zasadzie mniej opcji, ponieważ są nowsze. Ponadto elektroniczne wizjery nie dorównują jeszcze jakością dobrej optyce.
#3
+3
dpollitt
2011-10-07 20:20:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Już świetne odpowiedzi, więc nie będę się zbytnio zagłębiać, ale największym problemem, jaki znalazłem w przypadku większości moich rekomendacji, był rozmiar .

Jeśli nie masz zamiaru zabierać ze sobą aparatu, ponieważ nie mieści się on w kieszeni - to wszystko, co w mojej mocy, zdobądź punkt i strzelaj. Jeśli bardziej interesują Cię świetne zdjęcia i będziesz mieć ze sobą aparat bez względu na jego rozmiar, weź lustrzankę cyfrową. Jeśli nie fotografujesz, nie fotografujesz, więc upewnij się, że ten wymóg jest spełniony i zrozumiałem!

#4
+3
Nir
2011-10-09 17:40:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź: zdobądź lustrzankę cyfrową - kupiłem lustrzankę cyfrową zanim urodziła się moja córka i żałuję tylko, że nie kupiłem jej wcześniej.

Długa odpowiedź:

 • DLSR zapewni znacznie lepsze zdjęcia w pomieszczeniach (dzięki lepszej wydajności przy słabym oświetleniu).

 • Lustrzanka cyfrowa jest szybsza - nie ma opóźnienia między naciśniesz spust migawki i aparat robi zdjęcie.

 • Liczba zbliżeń P&S to bez znaczenia liczba wymyślona przez działy marketingu, 18-55 obejmie większość tego, co potrzebujesz, szczególnie w pomieszczeniach (Canon ma 18-135, które możesz kupić zamiast kitowego, a Nikon ma coś podobnego, może 18-100, jeśli to dostaniesz, obejmie też prawie wszystko, co chcesz sfotografować na wakacjach).

 • Wysoka FPS jest fajna, ale trochę bezużyteczna, chyba że faktycznie fotografujesz wydarzenia sportowe - kiedy fotografowałem mojego syna skaczącego na trampolinie w trybie ciągłego nurkowania (3,8 FPS w moim aparacie) Mam około 50 zdjęć, a kilka najlepszych to sor nadające się do użytku, kiedy zmierzyłem czas i nacisnąłem migawkę dokładnie wtedy, gdy był w najwyższym punkcie skoku, mam 5 świetnych zdjęć.

 • Zapomnij o ptaku na górze budynku, ptaki są trudne do sfotografowania, P&S źle by się spisało z powodu opóźnienia migawki, a obiektyw 18-55 byłby za krótki (niewystarczający zoom).

 • Jeśli myślisz o zajęciu się fotografią jako hobby, zapomnij o P&S, ale wiedz, że jest to drogie hobby.

Cześć Nir, dzięki za komentarze. Już zdecydowałem się na lustrzankę cyfrową :-)
#5
+2
Maynard Case
2011-10-07 17:26:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyjrzyjmy się Twoim wymaganiom:

 • Kamera powinna być w stanie klikać dobre zdjęcia w pomieszczeniu. Przeważnie będę klikać w pomieszczeniach.

Będzie to łatwiejsze do osiągnięcia w przypadku lustrzanki cyfrowej, zwłaszcza jeśli kupisz wtedy dodatkowy obiektyw o szerokim maksymalnym otworze (np. F1.8). Fotografowanie przy słabym oświetleniu aparatem typu „wyceluj i zrób zdjęcie” daje wyniki o niższej jakości iw niektórych sytuacjach może być niemożliwe.

 • Aparat powinien być w stanie szybko klikać. To jest konieczność.

Uzyskanie 5 fps jest bardzo szybkie; uzyskanie 10 fps jest niezwykle szybkie. Sony daje tutaj doskonałe wyniki.

 • Aparat powinien mieć dobry tryb sportowy

Zasadniczo jest to ten sam punkt. Lustrzanki cyfrowe są tym, czego używają fotografowie sportowi (wyposażeni w doskonałe i drogie obiektywy) do wykonywania profesjonalnych zdjęć. Jednak Sony ma dobre specyfikacje w tym zakresie.

 • Powinien mieć dobry Zoom. Często nie jest możliwe dotarcie do miejsc, w które chcesz kliknąć. Np. Ptak siedzący na szczycie budynku.

Lustrzanka cyfrowa pozwoli Ci robić piękne zdjęcia ptaków, ale ostatecznie za pewną cenę - musiałbyś kupić dodatkowy obiektyw o dużej ogniskowej który może kosztować od 300 do 3000 USD i więcej. Sony pozwoli ci na tak duże ustawienie ostrości, ale może wymagać pomocy w jej ustabilizowaniu (np. Statyw lub monopod). Jakość obrazu nie będzie tak dobra, jak lustrzanka cyfrowa z dobrym obiektywem, ale nie będzie straszna.

Ostatecznie podejrzewam, że wolisz pomysł z Sony, ale martwisz się, że to Cię powstrzyma. Wygląda na to, że jest to aparat typu point-and-shoot o bardzo wysokich parametrach. Myślę, że głównym ograniczeniem byłaby fotografia przy słabym oświetleniu.

Proponuję wypróbować Sony do przetestowania, najlepiej w domu. Jeśli okaże się, że nie uchwyci słabego oświetlenia w pomieszczeniach, rozważ zastąpienie go lustrzanką cyfrową i tanim obiektywem o szerokim otworze (np. Obiektyw stałoogniskowy 50 mm f1,8).

Cześć Maynard, dzięki za odpowiedź. Czy możesz potwierdzić niektóre zrozumienie, które osiągnąłem, rozmawiając z kilkoma innymi fotografami: A. Lustrzanki cyfrowe są generalnie wolno klikające. Np. Dziecko, które wkrótce nie będzie pozować lub straci zainteresowanie, jest mniej prawdopodobne, że zostanie lepiej kliknięte przez lustrzankę cyfrową. Czy to również oznacza, że ​​lustrzanka cyfrowa bez odpowiedniego obiektywu nie będzie dobra w trybie sportowym B. Domyślny obiektyw z Nikonem 5100 55:18 nie będzie dobry do Zoomu?
Lustrzanki cyfrowe nie są powolne w robieniu zdjęć - potrafią zrobić wiele zdjęć na sekundę. Fotografuję swoje ośmiotygodniowe dziecko lustrzanką cyfrową. Idealnie byłoby, gdybyś szukał chwili i uchwycił ją, zamiast robić setki zdjęć, jeśli nie ma szans na trafienie w dobry moment. Domyślny obiektyw (18-55 mm) to obiektyw średniej klasy - dobry do portretów i krajobrazów. Nie pozwoli ci to na zbliżenie wystarczająco blisko do fotografowania dzikiej przyrody lub ptaków.
Cześć Maynard, dzięki za odpowiedź. Szczęśliwe rodzicielstwo :-) Uwierz mi, gdy dziecko dorasta, nieuchwytne chwile stają się rzadkością i pojawia się tryb sportowy :-)
#6
+2
user4792
2015-08-09 13:14:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym dodać dwa punkty

1) Jeśli fotografujesz w pomieszczeniach przy słabym oświetleniu, obiektyw zmiennoogniskowy może być utrudnieniem. Większość obiektywów zmiennoogniskowych jest wolna. To znaczy mają małe maksymalne przysłony, więc nie wpuszczają dużo światła. W efekcie potrzebują stosunkowo długich naświetleń, co utrudnia uzyskanie ostrych zdjęć - albo dlatego, że nie da się utrzymać aparatu wystarczająco nieruchomo (nawet ze stabilizacją obrazu) lub dlatego, że obiekty się poruszają (z czym stabilizacja obrazu nic nie poradzi).

Najszybsze obiektywy zmiennoogniskowe (z kilkoma wyjątkami) mają f / 2.8 i są zarówno duże, jak i bardzo drogie . Obiektywy stałoogniskowe rzadko są wolniejsze niż f / 2,8 i często przechodzą do f / 2 lub f / 1,4 (w cenie).

Bardzo wysokie ustawienia ISO pozwalają na użycie czasów otwarcia migawki zatrzymujących akcję przy stosunkowo wolnych obiektywach. , ale wysokie ISO zwykle wiąże się z pewnym szumem cyfrowym ... chyba że masz dużą i ciężką lustrzankę cyfrową z najwyższej półki, taką jak Canon 1-Dx lub Nikon D4.

2) Mówisz, że czujesz, że potrzebny jest zakres powiększenia 10-15x. Nie jest. Taki zakres oznacza kombinację: ciężkiego obiektywu, powolnego obiektywu, gorszej jakości obrazu i kosztów. Profesjonalne kamery wideo mają obiektywy z jeszcze większymi zakresami zoomu, ale kosztują więcej niż wiele samochodów.

Fotografia jest inna, a większość fotografów jest zadowolona z zakresu 24-70 lub 24-105 do fotografii ogólnej lub ich odpowiedniki na mniejszych czujnikach.

Dziękuję za odpowiedź. Jaki obiektyw poleciłbyś do fotografowania w pomieszczeniach firmy Canon?
Nigdy nie słyszałem o Canonie 1-Dx. Znam 1D X.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...