Pytanie:
Jak wybrać punkt i strzelać z aparatu poniżej 400 USD?
siv
2013-02-04 12:32:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję kamery P&S dla mojej rodziny. Prawdopodobnie użyliby go do rodzinnych uroczystości, wycieczek itp. Chcę mieć aparat z lampą błyskową do robienia dobrych zdjęć w nocy o przyzwoitej jakości. Nie są technicznie skłonni i nie chcę zbyt wielu ręcznych funkcji poza normalnymi trybami (portret, sport, krajobrazy). Przyzwoita jakość obrazu w normalnych warunkach to kryterium, którego szukam. Jeśli aparat wygląda na mały, jest to dodatkowa zaleta.

Przyjrzałem się kilku modelom, takim jak Fujifilm Fine Pix F800 EXR, seria Panasonic Lumix DMC i Nikon P510. Ale jestem zdezorientowany ze wszystkimi opcjami i różnymi recenzjami na różnych stronach. Uważam, że w przypadku aparatu typu „wskaż i fotografuj” lepiej jest wziąć pod uwagę inne marki niż Nikon i Canon, ponieważ mogą one zapewniać lepszy stosunek jakości do ceny.

Czy ktoś może polecić dobre zasoby do analizy i jakie rodzaje kamer powinienem wziąć pod uwagę - aparat pomostowy, podstawowy punkt i strzelanie lub inny typ?

Możesz też sprawdzić to inne pytanie - http://photo.stackexchange.com/questions/1373/how-do-i-tell-which-point-and-shoot-cameras-take-good-low-light- zdjęcia
Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć. Bez wymagań nikt nie może wybrać za Ciebie. To samo byłoby prawdą, gdybyś zapytał, jaki samochód kupić. Możesz przeczytać ogólny [przewodnik zakupu aparatu] (http: //neocamera/guide_camera_basics.php) i wrócić, gdy masz bardziej szczegółowe pytania.
Ze wszystkich pytań, które widzimy w ten sposób, to przynajmniej prosi o punkt wyjścia do podjęcia decyzji, zamiast prosić o konkretną poradę w sklepie. Zakładając, że odpowiedzi pozostają w tym duchu, chciałbym pozostawić ją otwartą jako cel dla wszystkich przyszłych pytań dotyczących zakupów P&S.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+5
daalbert
2013-02-06 03:55:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówię to trochę jak miłośnik lustrzanek firmy Nikon ...

Myślę, że najlepsze aparaty P&S to seria Canon PowerShot S. Mają mniej więcej ten sam czujnik i obiektyw, co duży i obszerną serię G, ale w ładnym kompaktowym opakowaniu. Aby zachować budżet, wybrałbym starą generację PowerShot S zamiast większości obecnych kamer P&S. Nie znam innych marek, które produkują porównywalne aparaty, więc nie krępuj się poszukać i porównać ...

Patrząc na najnowszy PowerShot S110, oto, co uważam za najbardziej ważne specyfikacje:

 • Obiektyw do F / 2
 • 1 / 1,7-calowy czujnik CMOS
 • Dobry zakres ogniskowych, który zwiększa się: 24-120 mm (Odpowiednik filmu 35 mm)
 • 3-calowy ekran
 • 1-1 / 2000 sek. migawka

Ponownie mówię to jako ktoś, kto posiada dużą lustrzankę - rozmiar jest ważny. Cytując Chase'a Jarvisa: „Najlepszy aparat to ten, który jest z tobą”. Wybierz więc coś, na co nie masz nic przeciwko temu.

Istnieją 3 różne zmienne, którymi aparat może manipulować, aby uzyskać dobrą ekspozycję: czas otwarcia migawki, przysłona i ISO. Różne aparaty cyfrowe mają różne możliwości w zakresie przysłony i czułości ISO.

Obiektyw (przysłona): F / 2 reprezentuje wielkość przysłony lub otworu w obiektywie. Im niższa liczba F /, tym większy otwór i tym więcej światła przepuszcza soczewka w dowolnym momencie. Im więcej światła wpuszcza obiektyw, tym mniej czasu potrzebujesz na zrobienie zdjęcia, co oznacza, że ​​możesz użyć krótszych czasów otwarcia migawki, aby uzyskać ten sam efekt. Może to mieć wpływ na dobre ujęcie lub zbyt mocne drżenie ręki lub rozmycie ruchu z poruszającym się obiektem. Przysłona również odgrywa dużą rolę w określaniu głębi ostrości - czyli jak dużo rzeczy jest ostrych.

Czujnik (ISO): rozmiar (a także typ i jakość) czujnika wpływa na jakość zdjęć, a także na to, jak zaszumione są zdjęcia. Gdy wszystko inne jest równe, im większy czujnik, tym lepsze działanie aparatu przy wzroście ISO. Wyższe ISO pozwala zwiększyć czas otwarcia migawki (aby wyeliminować drżenie dłoni lub rozmycie ruchu) lub zwiększyć głębię ostrości.

Jeszcze bardziej szczegółowe informacje: http://photo.net/ learn / basic-photo-tips / aperture-shutterspeed-iso / i http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/camera-exposure.htm i http: / /www.kenrockwell.com/tech/shutteraperture.htm

Edycja: mattdm fantastycznie wyjaśnia 3 zmienne ekspozycji w swojej odpowiedzi, opisując Trójkąt ekspozycji!

Proszę, daj mi znać, jeśli ktoś chciałby, abym bardziej rozwinął cokolwiek, miłego fotografowania :)

Zgadzam się, że Canon robi dobre aparaty P&S, ale nie sądzę, że „po prostu kup Canon” jest pomocną ogólną radą dla początkujących (przynajmniej nie więcej niż „po prostu kup coś”). Inne marki też robią dobre aparaty. Czy możesz trochę wyjaśnić, dlaczego każda z sugerowanych przez Ciebie funkcji może być ważna i jak początkujący może je ważyć przy podejmowaniu decyzji o zakupie?
@mattdm - nie mówię „po prostu kup Canona”. Mówię tutaj o kilku ważnych specyfikacjach, a obecnie nie znam żadnej innej marki, która ma określoną serię aparatów, które mają funkcje porównywalne z serią Canon PowerShot S. Daj mi chwilę, a spróbuję wyjaśnić, _ dlaczego_ te specyfikacje / funkcje są ważne.
#2
+3
dpollitt
2013-02-05 02:57:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólne specyfikacje

Ogólnie rzecz biorąc, kupując punkt i ujęcia, należy zwrócić uwagę na:

 • Największa możliwa przysłona w zakresie zoomu
 • Zakres powiększenia dostosowany do twoich potrzeb (uważaj na ogromne superzoomy i ich kompromisy)
 • Rozmiar, który pasuje do twoich potrzeb (mniejszy jest wygodny do przenoszenia, ale rozważ także użyteczność)
 • Największy możliwy czujnik
 • Baterie, które pasują do Twojego stylu fotografowania (w większości Li-Ion, w niektórych AA)
 • Tryby scen dla początkujących użytkowników
 • Wielki haj rozdzielczość ekranów
 • Wygodne przyciski (rozmiar i jakość)
 • System menu, który jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika
 • Rozdzielczość (wyższa może być lepsza, zmierzona w megapikselach)
 • Możliwości wideo
 • GPS i / lub Wi-Fi
 • Stabilizacja obrazu
 • Większe zakresy ISO
 • Ręczne tryby fotografowania, takie jak preselekcja migawki, preselekcja przysłony, tryb ręczny
 • Największy możliwy zakres czasu otwarcia migawki, w tym czas B.

Przypadki użycia

Początkujący Jeśli naprawdę zaczynasz od nowa i chcesz, aby wszystko było tak proste, jak to tylko możliwe, upewnij się, że kamera ma tryby sceny, które są łatwo dostępne. Na przykład tryb „sport” to świetny sposób na robienie zdjęć podczas meczu piłki nożnej dla dzieci. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest większy ekran, ale nie na tyle duży, by aparatowi brakowało większości przycisków. Niektóre aparaty mają teraz ogromne ekrany z tyłu aparatu, ale zasadniczo pomijają wszystkie przyciski. Fizyczne przyciski mogą być bardzo przyjemne, a ekrany (szczególnie ekrany dotykowe w obecnych aparatach) mogą być trudne dla początkujących.

Rodzina / Portrety Jednym z najczęstszych problemów związanych z fotografią rodzinną i portretową jest to, że robią zdjęcia w bardzo słabym świetle w pomieszczeniach. Aby temu przeciwdziałać, radziłbym szukać bardzo szerokiego otworu przysłony (wpuszczającego światło do aparatu). Przykładem szerokiej przysłony może być f / 2-f / 3 lub podobnie szeroka przysłona (mała liczba). Inną rzeczą, która może bardzo pomóc, jest szerszy obiektyw, który pozwala uchwycić całą scenę nawet w małej sali zamkniętej. Jeśli to możliwe, poleciłbym coś, co w szerokim zakresie 24 mm, 28 mm też jest dość standardowe, ale nie wykraczałbym poza 28 mm.

Podróże Fotografia podróżnicza naprawdę może obejmować prawie cokolwiek, a to oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi, zwłaszcza w zależności od miejsca docelowego. Mówiąc ogólnie, do fotografii podróżniczej potrzebujesz szerokiego zakresu ogniskowych. Chcesz mieć ładny obiektyw szerokokątny, a także teleobiektyw. Szukałbym czegoś z około 28mm-300mm, jeśli to możliwe. Wiele osób lubi jednak mieć mniejszy aparat do podróży, więc warto zważyć swoje pragnienie posiadania długiego teleobiektywu zmiennoogniskowego o rozmiarze, który można wygodnie nosić ze sobą przez cały dzień w podróży.

Ultra Portable Szukając ultraprzenośnego / kompaktowego aparatu typu „point and shoot”, należy pamiętać, że najprawdopodobniej poświęcisz najwięcej w obszarze obiektywu. Kiedyś bardzo mały aparat mógł w ogóle nie uzyskać zoomu optycznego. Obecnie bardzo często nadal uzyskuje się bardzo przyzwoity 3-krotny zoom optyczny, taki jak zoom 28-100 mm lub podobny. Inne rzeczy, o których należy pamiętać, to ergonomia. Często bardzo małe aparaty rezygnują z uchwytów lub czegokolwiek, aby łatwo trzymać aparat, więc pamiętaj o tym przed zakupem.

Dzika przyroda W przypadku dzikiej przyrody można śmiało powiedzieć, że nigdy nie można zbliżyć się wystarczająco blisko ani mieć wystarczającego przybliżenia. Szukaj bardzo dużych zakresów zoomu optycznego, ze stabilizacją obrazu, jeśli to możliwe. Warto również rozważyć, jaka jest przysłona w całym zakresie ogniskowych, a nie tylko w szerokim zakresie. Na przykład Canon Powershot SD50 ma masywny obiektyw o ogniskowej 24-1200 mm (50X). Na szerokim końcu ten obiektyw ma maksymalny otwór przysłony f / 3.4, ale na końcu teleobiektywu maksymalny otwór to f / 6,5. To naprawdę zadziwiający obiektyw, ale pamiętaj, że maksymalny otwór przysłony może być zmienny, a maksymalny otwór przysłony dla teleobiektywu może być bardzo ważny w fotografii dzikiej przyrody.

Plaża Chcesz poszukać pomiaru głębokości (jak daleko można zejść), zwykle w zakresie około 30 stóp. Również wysokość, na której jest oceniany upadek, zwykle około 5 stóp. W większości wodoodporne aparaty są nieco ograniczające. Zoom optyczny w tych urządzeniach może być ograniczony do około 5x. Zwykle mają dobrą jakość obrazu, ale nie tak dobre, jak aparaty, które nie działają pod wodą. Jeszcze jedna rzecz do rozważenia to ergonomia. Przyciski powinny być duże i łatwe w użyciu, ponieważ używanie ich pod wodą może być znacznie trudniejsze.

Jakość obrazu Jakość obrazu powinna być ważna w każdym przypadku użycia, ale jeśli jest to najważniejsza pozycja na Twojej liście, której zmian powinieneś szukać. Dociśnij do największego możliwego rozmiaru czujnika. Rozmiar 1 / 2,3 cala jest powszechny, rozmiar 1 / 1,7 cala jest nieco mniej powszechny, ale preferowany ze względu na jakość obrazu, jeśli wszystkie inne rzeczy są równe. Wysoka czułość ISO to parametr, który może być trudniejszy do zrozumienia, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał spojrzeć na recenzje online, porównujące wydajność aparatu z innymi przy podobnych wartościach ISO.

Sport / Akcja Jeśli chcesz skupić się na fotografii sportowej, zastosowanie ma wiele z tych samych wskazówek, które opisano powyżej dla dzikiej przyrody (duży zakres zoomu i duża przysłona). Różnica polega na tym, że na pewno będziesz chciał czegoś, co może strzelać wiele klatek na sekundę (FPS). Coś powyżej 4 kl./s świetnie nadaje się do fotografii sportowej, umożliwiając na przykład uchwycenie wielu ujęć, zanim pałkarz baseballowy będzie mógł nawet przelecieć się przez boisko.

Oczywiście istnieje nieskończona liczba specjalnych przypadków użycia. Czy potrzebujesz któregoś z poniższych? Wizjer, specjalne wymagania dotyczące zoomu, preferencje marki, wymagania dotyczące zewnętrznej lampy błyskowej itp.

Ten konkretny przypadek zadany w pierwotnym pytaniu:

Konkretne modele, które wskazałeś, możesz wziąć dowolny z moich powyższe wskazówki i łatwo porównać na wielu stronach internetowych. Na przykład Fuji FinePix F800 EXR, o którym wspomniałeś, ma zakres przysłony f / 3,5 - f / 5,3, a Nikon CoolPix P5100 ma zakres przysłony f / 3,0 - f / 5,9. Tak więc Nikon wygrywa w kategorii maksymalnej przysłony, ponieważ ma szersze możliwości f / 3.0 (technicznie zmienia się w całym zakresie, więc jest to dyskusyjne, ale maksymalna jest lepsza niezależnie od ogniskowej).

#3
+3
Kendall Helmstetter Gelner
2013-05-22 03:34:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak dziś wybrać kompaktowy poniżej 400 USD?

Odpowiedź: nie rób tego. Albo użyj własnego smartfona, albo kup iPoda Touch.

Aparat prawie nigdy nie zostanie zabrany. Zdjęcia z niego pozostaną nienaruszone.

Obecny iPod touch ma aparat o rozdzielczości 5 megapikseli (być może wkrótce aktualizacja będzie oferować jeszcze więcej). Ma mnóstwo aplikacji fotograficznych, które sprawią, że będzie to przydatne narzędzie dla każdego, kto chce zrobić zdjęcie, niezależnie od posiadanego poziomu wiedzy. Posiada zewnętrzne soczewki, które można na nim zamontować. Jest na to milion podwodnych przypadków. Dzieci mogą kupić do niego przystawkę do obrazowania mikroskopu. Potrzeba świetnego wideo, a następnie można go edytować w miejscu, w którym się znajdujesz. Możesz natychmiast udostępniać zdjęcia z niego, jeśli jesteś w dowolnym miejscu, w którym jest Wi-Fi.

W tym momencie, jeśli kupujesz aparat dla każdego, kto nie tęskni za lustrzanką cyfrową z wieloma obiektywami, jesteś o wiele lepiej obsługiwany dając im narzędzie do robienia zdjęć, które im się spodoba i które faktycznie będą używane - ponieważ taki był cel, aby uzyskać więcej zdjęć OD rodziny.

Jeśli celem jest po prostu zrobienie większej liczby zdjęć rodziny, a ty tego nie zrobisz pamiętaj, że jesteś jedyną osobą, która go użyje, a potem kup aparat, który będzie dla Ciebie bardziej sensowny.

Chociaż osobiście zgadzam się z tobą, używanie smartfona lub iPoda nie pasuje do każdej sytuacji lub osoby. Już obszernie argumentowałem, że wierzę, że dzisiejszy smartfon zastępuje punkt i kręci tutaj - http://photo.stackexchange.com/questions/16449/is-the-iphone-4s-camera-good-enough-to -serve-as-ones-daily-carry / 16451 # 16451, ale nie wierzę, że twoja odpowiedź naprawdę pasuje do tego pytania. Jeśli ktoś już zdecydował się kupić punkt i strzelać, a budżet to niecałe 400 dolarów, to ta odpowiedź wcale nie pomaga.
Ale powiedział, że kupuje go dla rodziny, a nie dla siebie. W związku z tym czułem, że muszę mu udzielić odpowiedzi, która byłaby najlepsza dla rodziny, a nie dla niego ... w przeciwnym razie tylko on będzie korzystał z aparatu.
#4
+1
Nir
2013-02-05 21:21:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie współczesne aparaty prawdziwych producentów aparatów (Canon, Nikon, Sony, Pentax, Panasonic, Olympus, Samsung, Fuji i kilka innych) są dobre.

Wszystko to kompromis, gdy projektant aparatu optymalizuje pod kątem czegoś innego, cierpi na tym coś innego:

 • Jeśli doda GPS, skraca czas pracy baterii

 • Bardzo duże zakres zoomu zawsze nieco szkodzi jakości obrazu

 • Dobre działanie w słabym świetle wymaga dużego, drogiego czujnika i obiektywu, co powoduje, że aparat jest droższy

 • etc, etc, etc

Więc powinieneś wybrać jeden czynnik (a może 2), który jest dla Ciebie najważniejszy (dpollitt wymienił imponującą liczbę możliwych czynników) i wybierz najlepszy aparat zgodnie z tym czynnikiem, który pasuje do twojego budżetu.

A jeśli nie możesz zdecydować się po prostu rzucić monetą, znacznie lepiej jest teraz kupić drugi najlepszy aparat i zacząć robić zdjęcia niż to jest poświęcenie czasu na kompleksowe zbadanie wszystkich dostępnych modeli.

Zwykle można wyłączyć GPS i nie szkodzić żywotności baterii. Ale może to wpłynąć na rozmiar, wagę, cenę itp.
#5
+1
Philip Kendall
2013-04-27 00:50:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacznę od założenia, że ​​masz coś, co może zrobić (cyfrowe) zdjęcia, niezależnie od tego, czy będzie to telefon, aparat fotograficzny znajomego / członka rodziny, czy cokolwiek innego. Jeśli tego nie zrobisz, radzę kupić coś taniego i zacząć od tego, zamiast wydawać większe pieniądze - dzięki temu dowiesz się, jaki rodzaj fotografii Cię interesuje, dzięki czemu będziesz miał znacznie lepszy pomysł, czego chcesz Twój następny aparat.

Biorąc to pod uwagę, myślę, że najważniejszym pytaniem, na które musisz odpowiedzieć, jest: co chcesz, aby aparat robił, czego nie może Twój obecny aparat? Dwie najczęstsze odpowiedzi na to pytanie to:

 • Większy zoom. Na ogół jest to dość łatwe do kupienia, ponieważ producenci umieszczają „10-krotny zoom” (lub cokolwiek innego) z przodu i na środku reklam swoich aparatów. Chociaż „n razy” nie jest całkowicie dokładną specyfikacją możliwości zoomu aparatu (patrz to pytanie, a zwłaszcza pierwsza odpowiedź, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie), ogólnie jest to całkiem przydatny początek punkt. Pytanie „ile zoomu potrzebuję” jest trudniejsze, ale odpowiedź jest prawdopodobnie bardziej determinowana przez „jak duży aparat jestem gotów nosić ze sobą” niż cokolwiek innego - większy zoom prawie na pewno oznacza większy aparat, chociaż producenci coraz lepiej radzą sobie z powiększaniem mniejszych korpusów.

 • Lepsze możliwości przy słabym oświetleniu. Każdy nowoczesny dedykowany aparat będzie miał lepsze możliwości przy słabym oświetleniu niż telefon z aparatem, ale jeśli szukasz znaczącej poprawy, powinieneś przyjrzeć się „zaawansowanemu kompaktowi” z większym czujnikiem. Ze względów historycznych (patrz to pytanie, aby zapoznać się z kontekstem), rozmiary matrycy aparatów kompaktowych są zwykle określane jako 1 / (pewna liczba cali), gdzie im mniejsza jest liczba dolnych części ułamka, tym większy czujnik - typowy aparat kompaktowy będzie miał 1 / 2,3 ”, a zaawansowany kompakt 1 / 1,7”, co okazuje się być około 50% większe. Wszystkie inne rzeczy są równe, większy czujnik oznacza, że ​​wychwytuje więcej światła, a tym samym lepszą wydajność przy słabym oświetleniu.

Jest to jedna rzecz, o którą często proszą ludzie, ale która tak naprawdę nie jest Czynnikiem różnicującym między aparatami jest dobry „tryb automatyczny” - każdy nowoczesny aparat poradzi sobie całkiem dobrze w trybie automatycznym.

Jeśli chodzi o marki, żaden producent tak naprawdę nie wykazał się konsekwentnym wytwarzaniem aparatów o lepszej wartości niż jakikolwiek inny - ceny są znacznie bardziej zależne od oferty, którą możesz uzyskać w dniu zakupów, niż nominalnej ceny detalicznej, więc w dużym stopniu zależy to od tego, co możesz dostać.

#6
+1
Luke
2013-05-01 18:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli potrzebujesz aparatu typu „wyceluj i strzelaj”, prawdopodobnie będziesz trzymać się z daleka od większych (i kosztownych) typów lustrzanek.

Jest tak wiele aparatów, które udzielają Ci porad jest raczej niewykonalne..Ale mogę wskazać witrynę, którą często przeglądam, i mam nadzieję, że okaże się przydatna: wypróbuj witrynę dpreview, która zawiera wiele szczegółowych recenzji, z przykładowymi zdjęciami wykonanymi takimi aparatami, ogromną bazą danych aparatów i kilkoma sposobami zawężenia rodzaju aparatu, którego możesz potrzebować. Spróbuj na przykład wyszukiwanie funkcji aparatu.. Otrzymasz lepsze wyobrażenie o tym, co jest dostępne i jak dobre są zdjęcia, które mogą zrobić.

Po zawężeniu wyboru do krótszej listy, możesz również porównać je obok siebie.

Nie daj się oszukać samą liczbą pikseli, optyka daje dobre lub złe wyniki. Oczywiście nowsze aparaty działają lepiej niż starsze, jeśli chodzi o ich elektronikę i czujnik technologia ... Spróbuj spojrzeć na użytkownika Recenzje też ...

Tylko moje 2c :)

#7
+1
cmason
2013-05-01 19:06:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że zachowanie prostoty pomoże zawęzić wybór i skupić się na kilku kamerach, które należy zbadać bezpośrednio.

Ostatecznie zakup aparatu, którego faktycznie użyjesz, jest celem , a to, czy używasz aparatu, czy nie, zależy w dużym stopniu od tego, jak się czujesz w dłoni, jakie są elementy sterujące i jakie oprogramowanie / menu Ci odpowiada. Możesz je odkryć tylko oddając aparat w sklepie, wypożyczając go lub próbując.

Moje zalecenia są następujące:

1) Rozmiar aparatu silny>: wybierz aparat o odpowiednim rozmiarze. Określ, czy zależy Ci na kieszonce, czy też potrzebujesz większego ciała, aby pomieścić duże dłonie i palce. Wypróbuj kilka modeli w lokalnym sklepie i zanotuj rozmiary, aby porównać je z innymi modelami.

2) Rozmiar czujnika : Wybierz największy czujnik rozmiar, na który Cię stać, finansowo lub fizycznie (rozmiar aparatu). Aparaty typu „wyceluj i strzelaj” na ogół wykorzystują mniejsze rozmiary matryc. Im są większe, zazwyczaj lepsza jakość obrazu i dostępny zakres ujęć. Należy jednak pamiętać, że większość rozmiarów czujników wyceluj i strzelaj jest „odwrotna”, np. 1 / 2,3 "lub 1 / 1,7". W tym przypadku czujnik WIĘKSZY ma mniejszą wartość #: 1 / 1,7 "jest większa niż 1 / 2,3" (przy odrobinie szczęścia kamera wyświetli rozmiar obrazu w mm). Niektóre aparaty z wyższej półki i aparaty bezlusterkowe mają mikro cztery trzecie i czujniki APS-C, które są znacznie większe i lepsze niż typowe czujniki P&S.

Dobrą ilustracją rozmiarów czujników jest ten artykuł.

3) Jakość optyczna : wybierz aparat z lepszą optyką. Ten jest trudny, ale ogólnie rzecz biorąc, wyższy punkt końcowy i pędy będą zawierać optykę jako korzyść lub używać marki, aby oznaczać lepszą optykę. Poszukaj etykiet, takich jak Zeiss lub Leica, jako wskaźników lepszej optyki. Chociaż nie zawsze jest to wskaźnik lepszej optyki, ogólnie rzecz biorąc, aparaty tych marek mają optykę wyższej jakości niż inne modele bez takiego oznakowania w tej samej linii.

Rozpoczęcie od tych trzech elementów powinno pomóc zawęzić wybór i skoncentruj swoje badania.

#8
+1
jm666
2013-05-02 05:54:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio szukam dwóch nowych aparatów (dla siebie i dla mojej żony). Żona dostała jedną - ja jeszcze nie;)

Czytałem dziesiątki (może setki) recenzji i muszę powiedzieć: każdy dziś aparat robi dobre zdjęcia. Oczywiście jest tutaj wielu profesjonalistów, którzy z pewnością zauważyli pewne różnice, artefakty, fioletowe kontury i tak - ale - szczerze mówiąc - prawdopodobnie jestem niewidomy.

Sprawdziłem wiele pełnowymiarowych zdjęć, a różnice są minimalne (z mojego amatorskiego punktu widzenia). Kiedy więc prosisz o aparat z "porządnym zdjęciem", zadaj sobie najpierw pytanie - do czego wykorzystasz zdjęcia. Do drukowania w rozmiarze billboardu lub oglądania ich na telewizorze HD i wydrukowania ich w rozmiarze 9x13 cm?

W przypadku tego drugiego (IMHO) każdy obecny aparat jest wystarczająco dobry .

A ponieważ powyższe nie bardzo mi zależy na megapikselach , bo dla mnie nie ma dużej różnicy między obrazem 12mpix a 18mpix. Oczywiście posiadanie 18mpix pozwala mi zrobić ładne odbitki z mniejszej części zrobionego zdjęcia.

Więc spróbuj zrobić własną drabinkę, czego potrzebujesz (chcesz) z aparatu. Moje preferencje są następujące (i być może podam też dla Ciebie kilka pomysłów):

 • 24 mm przy minimalnym powiększeniu - ponieważ chcę szerokiego widoku, głównie do zdjęć z małych grup, oraz to jest miłe dla zdjęć krajobrazu (kraju)
 • optyczna stabilizacja obrazu - ponieważ jest lepsza niż elektroniczna (twierdząc, że na podstawie moich badań - nie osobistych doświadczeń)
 • szybki start - chcesz, aby kamera była w pełni funkcjonalna w co najmniej 2 sekundy . Robienie zdjęć P&S moim kotom, psom i dziecku - potrzebuję szybkiego startu.
 • Wbudowana lampa błyskowa to konieczność
 • proporcje obrazu 16: 9 - chcę aparatu, który będzie robił zdjęcia w formacie 16: 9, bo będzie go oglądał głównie na telewizorze i / lub komputerze - a gdy potrzebuję dodać kilka zdjęć do wideo, format 16: 9 jest najlepszy. Oczywiście inne proporcje są powszechne, ale wyraźnie szukają 16: 9
 • oczywiście chcesz wideo HD - co najmniej 720p lub Full HD / 30 kl./s. (dzisiaj standard)
 • dla mojej żony, musi być uszczelniony przed wodą / kurzem / zabezpieczeniem przed upadkiem (pracuje w branży ogrodniczej / ogrodniczej) - funkcja nie jest mi potrzebna;)

teraz rzeczy zaczynają być zabawne

 • dobrze, kiedy możesz natychmiast rozpocząć nagrywanie wideo bez przekopywania się przez menu, obracania pokręteł i tym podobnych. Potrzebujesz więc dedykowanego przycisku nagrywania wideo , niezależnego od przycisku robienia zdjęć
 • to fajna funkcja, gdy kamera może robić pełnowymiarowe zdjęcie podczas nagrywania wideo , więc nagrywaj wideo i możesz nacisnąć przycisk robienia zdjęć, aby uzyskać pełny obraz bez przerywania wideo.
 • możliwość powiększania podczas nagrywania wideo
 • Uwielbiam kieszonkowe statywy i duże zoomy. Dla mnie konieczny jest aparat z ultra-zoomem - przynajmniej 13x. (320mm)

bardziej osobiste preferencje:

 • czasami chcą bawić się głębią widzenia, więc przynajmniej ręczne ustawienie przysłony jest mile widziany
 • GPS jest fajny, ale potrzebujesz aparatu, w którym można go wyłączyć (ponieważ wyczerpuje się bateria)
 • ciągłe robienie zdjęć co najmniej 4-6 zdjęć przy 4-6 kl./s

fajnie wyglądałyby zdjęcia

 • w aparacie HDR (miłość mój iPhone) :)
 • szybkie wideo - dla zabawy

Po powyższych całkowicie nieprofesjonalnych kryteriach ( jak widać, nie ma tu nic o typach czujników i tak dalej) kupuję te aparaty na dpreview.com

 • Nikon Coolpix S6500
 • Panasonic Lumix DMC-ZS30 (Lumix DMC-TZ40)
 • Samsung WB850F
 • Leica V-Lux 40 - wysoka cena
 • Panasonic Lumix DMC-ZS20 (Lumix DMC-TZ30) - stary model

Oto tabela porównawcza.

Ostateczna decyzja jeszcze się nie podjęła (wolę nieco Panasonic Lumix DMC-ZS30). Tak więc, jeśli masz jakieś pomysły z tej odpowiedzi - ciesz się, ale - jest to wysoce subiektywne - a przebieg może się różnić.

#9
  0
Omne
2013-02-05 04:13:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nikon COOLPIX P510 to dobry wybór IMO. Wybrałbym ten bez konieczności sprawdzania dwóch innych modeli, o których wspomniałeś. zasięg obiektywu jest imponujący, 42-krotny zoom optyczny może się przydać. Podoba mi się konstrukcja korpusu i powinna lepiej czuć się w dłoni niż mniejsze aparaty P&S, ale to też może być wada, ponieważ większe oznacza, że ​​możesz przegapić ujęcie, ponieważ nie jest łatwo nosić go wszędzie. generalnie to dobry aparat, po prostu nie mogę go polecić, jeśli lubisz ulepszać swoje zdjęcia w komputerze, brak nieskompresowanego formatu pliku (RAW) po prostu nie działa dla mnie, jeśli nie potrzebujesz formatu RAW, a ty jesteś zadowolony z JPEG, więc nie wahaj się go dostać. jeśli możesz wydać więcej i masz czas, możesz wybrać jego nowszą wersję Nikon COOLPIX P520 , która jest obecnie dostępna w zamówieniu w przedsprzedaży od B&H za 446 USD.

Gdybym miał wybrać P&S za mniej niż 400 USD, dostałbym Nikon COOLPIX P7100 (299 USD), chociaż z zaledwie 7,1-krotnym zoomem optycznym, jego obiektyw jest znacznie krótszy niż COOLPIX P510, ale ogólnie pozwala mi być bardziej kreatywnym, szczególnie w przypadku przetwarzania końcowego w formacie RAW. niestety jego wideo jest ograniczone do 720p (1280 x 720 @ 24 fps), ale możesz też wybrać jego nowszą wersję, która oferuje wideo w pełnej rozdzielczości HD 1080p, Nikon COOLPIX P7700 za 406 USD od B&H.

Użyj pogrubionych linków , aby przeczytać recenzje.

Czy ta odpowiedź będzie przydatna, gdy te modele za kilka miesięcy wyjdą z produkcji?
Oczywiście nie jest to ogólna odpowiedź dla wszystkich kamer P&S, jak odpowiedź dpollitta. ale wszystkie wymienione modele są obecnie dostępne. w każdym razie usunąłem część dotyczącą Nikona 1 V1.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...