Pytanie:
Jakie wskazówki możesz zaoferować w zakresie fotografii architektonicznej wnętrz?
PearsonArtPhoto
2011-03-23 19:20:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W szczególności mogę robić zdjęcia wewnątrz domu na sprzedaż. Chcę, aby wyglądały jak najlepiej.

Chociaż myślę, że miło byłoby uzyskać ogólne odpowiedzi, pozwólcie, że przedstawię wam tylko część mojego sprzętu, który moim zdaniem byłby najlepszy, jaki mam w kierunku fotografii.

  • Canon 20D
  • 580 EX II Flash
  • Obiektyw 28-135mm

I ' interesuje mnie zarówno sprzęt, jak i porady ogólne.

Sześć odpowiedzi:
#1
+5
Matt Grum
2011-03-23 19:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo szeroki kąt jest bardzo przydatny, ponieważ powiększa przestrzeń. Coś takiego jak Canon 10-22 byłby idealny, albo wersja Tamron / Sigma / Tokina też by się nadała.

28 mm jest bardzo długa na korpusie do architektury wnętrz i sprawi, że pokoje będą wyglądać na małe . Jeśli nie możesz zdobyć szerszego obiektywu, możesz być w stanie uciec z użyciem 28-135 i robić panoramy, aby poszerzyć obrazy wszerz, ale poza tym 28 mm nie przyciąć go, chyba że dom jest ogromny.

W większości przypadków będziesz chciał łączyć naturalne i sztuczne światło w intensywnych schematach, aby nadać jasny, przestrzenny charakter. Dobrze zrobione zdjęcia HDR mogą się bardzo dobrze pod tym względem sprawdzić.

W każdym razie będziesz chciał zatrzymać się, aby uzyskać ostrość i głębię ostrości, więc zwykle wymagany jest statyw, chociaż czasami będziesz musiał kreatywność w używaniu statywu, ponieważ cofanie się w rogi jest często wymagane, aby wszystko było ujęte.

#2
+5
Itai
2011-03-23 19:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fotografia architektury często obejmuje fotografowanie dużych budynków i wnętrz bez możliwości cofnięcia się, więc szersze obiektywy zwiększają szansę na kadrowanie na tyle, aby pokazać obiekt.

że często kończy się przechyleniem aparatu do góry, co powoduje zbieżność pionów. Typowym i drogim rozwiązaniem jest zastosowanie obiektywu typu tilt-shift . Istnieją 3 aktualne obiektywy firmy Canon z funkcją tilt-shift. Część przesunięcia to ta, która pozwala utrzymać aparat w poziomie podczas przesuwania optyki w górę.

Tańsze opcje wymagają trochę kreatywności. Prostym sposobem jest użycie wolnostojącej drabiny . Musisz po prostu wspiąć się na górę, aby uzyskać kadr, który chcesz, trzymając aparat w poziomie. Na zewnątrz możesz zamiast tego wspiąć się (lub skorzystać z konwencjonalnego sposobu wchodzenia) na sąsiednie budynki (za pozwoleniem).

Jeśli Twój aparat lub statyw nie mają wbudowanej poziomicy, kupujesz Poziom 3-osiowy dla gorącej stopki. Są świetne, ponieważ pozwalają zmierzyć pochylenie niezależnie dla każdej osi.

Obiektyw tilt-shift przydaje się również, gdy na ścianie znajduje się lustro, które odbijałoby kamerę.
#3
+3
labnut
2011-03-23 22:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zszyte zdjęcia panoramiczne mogą dodać dramatyzmu zdjęciom w pomieszczeniach. Nie są trudne do wykonania i mają następujące zalety:

a) dają pole widzenia, którego nie może osiągnąć żaden obiektyw.
b) oprogramowanie panoramiczne może dobrze skompensować problemy ze zbieżnością, powodując pochylenie - niepotrzebne soczewki ze zmianą biegów.
c) można uzyskać duże wydruki, które są ostre jak brzytwa.

Będziesz potrzebował głowicy panoramicznej do statywu i dobrego oprogramowania do panoram. Użyłem Hugina, który działał bardzo dobrze, pomimo początkowo stromej krzywej uczenia się. Hugin wykonuje nawet dobrą robotę zszywania razem ujęć trzymanych w ręku, więc czasami można zrobić to bez statywu, chociaż nie ma wątpliwości, że statyw daje najlepsze rezultaty.

#4
+2
ysap
2011-03-23 20:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wspomniano wcześniej, lepiej zrobić z szerszym obiektywem. 10-22 mm jest idealna, a znacznie tańszą alternatywą, która jest wciąż lepsza niż 28-135 mm, jest obiektyw kitowy 18-55 mm, stosowany po stronie 18 mm. Zwykle zdjęcia wnętrz do sprzedaży nieruchomości nie muszą być wysokiej rozdzielczości, więc (niezła) jakość 18-55 mm powinna być po prostu odpowiednia.

Statyw to dobry pomysł na wykonywanie długich ekspozycji przy małych przysłonach. Następnie możesz użyć trybu Av lub Manual, nawet podczas korzystania z lampy błyskowej, aby połączyć naturalnie wyglądający widok na zewnątrz, który jest widoczny z okien, szczególnie podczas złotej godziny, z wewnętrznie oświetloną lampą błyskową lub lampą. W przypadku statywu, myślę, że użycie opraw oświetleniowych w mieszkaniach, a nie lampy błyskowej, może być lepsze.

#5
+1
Rob Clement
2011-03-24 00:01:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do fotografowania wnętrz kluczem jest szeroki obiektyw ... jak powiedziano powyżej, im szerszy, tym lepiej. Jednak ... to nie wystarczy na dobrą „fotografię architektoniczną”. Bardzo ważnym, kluczowym i integralnym elementem architektury fotografowania jest umiejętność pozostania wiernym rzeczywistości. Używanie ultraszerokokątnego obiektywu, jak sugeruje Matt Grum, „jest bardzo przydatne, ponieważ sprawi, że przestrzenie będą wyglądać na większe”, ale wyprowadza Cię z królestwa fotografii architektonicznej. Tylko dlatego, że jest to zdjęcie budynku ...

Na początek musisz zachować proste pionowe linie. Jakiekolwiek zniekształcenie szerokokątne i odpadasz. Użyj soczewki z przesunięciem / pochyleniem, aby poprawić. Jeśli kręcisz do magazynu, potrzebujesz DUŻYCH PIKSELI. Gdzieś w latach 20. to dobry początek.

Wracając do pytania: dzięki cyfrowemu możesz wykonać wiele klatek, aby dostosować ekspozycję dla kluczowych elementów, takich jak okna, światła i cienie. Dobra wiadomość. Sprawia, że ​​Twój pakiet oświetlenia jest dużo mniejszy. Potrafi łączyć obrazy poprzez sprytne maskowanie warstw lub HDR.

Podsumowując, jeśli używasz 28 mm, panoramy są prawdopodobnie absolutnie niezbędne do wykonania pracy. To lub wypożycz ultraszerokokątny i nie przeszkadzaj w przypadku mocno zniekształconych obrazów. Powodzenia.

#6
+1
inkista
2014-04-21 02:03:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoim najlepszym przyjacielem, po prostoliniowym ultraszerokim obiektywie i statywie, do fotografowania wnętrz, będzie oświetlenie spoza aparatu. HDR i statyw mogą zabrać Cię tylko do tej pory pod względem kontroli światła. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać ujęcia, które wyglądają jak piękne wnętrza domu na rozkładówkach, będziesz musiał świecić tak jak ci faceci.

Świetną stroną, na której można zadawać pytania dotyczące fotografii nieruchomości, jest fotografia dla nieruchomości. netto.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...