Pytanie:
W jaki sposób Lightroom przechowuje dane o zdjęciach?
Grant Palin
2010-08-20 22:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem wiele wzmianek o bazie danych lub katalogu Lightrooma i konieczności tworzenia kopii zapasowych. Będąc przyzwyczajonym do programów Bridge i Camera Raw, jestem przyzwyczajony do oglądania plików .xmp pomocniczych obok plików RAW. Można je łatwo zarchiwizować z moimi plikami RAW, ponieważ są to rzeczywiste pliki.

Czy Lightroom używa plików pomocniczych, tak samo jak Bridge, czy też używa własnej bazy danych do przechowywania tagów obrazów, metadanych itp.? A może to jakaś kombinacja?

Oprócz tagów obrazów i metadanych Lightroom przechowuje historię * edycji *, takich jak poprawki kolorów, przycinanie i wszystko inne. Gdzie są one przechowywane?
Są one przechowywane w katalogu lightroom. Pomysł polegał na tym, że będziesz mieć tylko jeden element do skopiowania, zamiast tworzyć kopię zapasową wszystkich plików pomocniczych.
Łał. Zastanawiam się więc, w którym momencie katalog LR zaczyna być „zbyt duży”, czy to do tworzenia kopii zapasowych, czy do efektywnego wykorzystania oprogramowania. Chyba się dowiem.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
NickM
2010-08-20 23:39:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lightroom (przynajmniej na Macu) ma własną bazę danych, którą nazywa katalogiem, która jest przechowywana i archiwizowana oddzielnie od plików graficznych. Nazywa się „Lightroom Catalog.lrcat”. W „Ustawieniach katalogu” jest opcja „Automatycznie zapisuj zmiany w XMP”.

Poniższa strona zawiera więcej informacji o tym, jak Lightoom obsługuje metadane i dostosowania:

http : //help.adobe.com/en_US/Lightroom/3.0/Using/WS638E3AC9-A04C-4445-A0D3-F7D8BA5CDE37.html

+1: Adobe powinien lepiej radzić sobie z wyjaśnianiem znaczenia katalogu lightroom.
Myślę, że będę używał tego ustawienia - moja procedura tworzenia kopii zapasowych przechwytuje wszystkie nowe i zaktualizowane pliki, więc nie będę się zbytnio martwił, że LR DB przechowuje dane.
#2
+5
ex-ms
2010-08-21 02:03:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli zdecydujesz się zapisać dane do pliku (jak wyjaśnia odpowiedź Nicka), wówczas wszystkie korekty również zostaną zapisane. Na przykład, oto kilka danych wyodrębnionych z jednego z moich plików 1 pokazujących przycięcie, plamienie kurzu i korektę ekspozycji:

 Kąt przycięcia: 0 Przycięcie do dołu: 0,989721 Przycięcie w lewo: 0,043881 Przycięcie w prawo : 0,972479 Crop Top: 0,007033 Ekspozycja: + 0,35 Retouch Info: centerX = 0,086913, centerY = 0,126265, radius = 0,010000, sourceState = sourceAutoComputed, sourceX = 0,061588, sourceY = 0,134257, spotType = heal, ... 

1 , które są głównie skanami filmów w formacie TIFF; dane są wyodrębniane przy użyciu raczej doskonałego narzędzia exiftool.

#3
+4
sebastien.b
2010-09-01 03:50:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak zauważył Nick, w „Ustawieniach katalogu” jest opcja „Automatycznie zapisuj zmiany w XMP”. Osobiście go wyłączam, ponieważ nie chcę tak często aktualizować moich plików (ze względu na wydajność i synchronizację kopii zapasowych). Możesz jednak ręcznie zapisywać metadane, słowa kluczowe, oceny, etykiety i opracowywać ustawienia, wybierając jeden lub więcej plików i używając opcji „Metadane> Zapisz metadane do pliku (ów)” (Ctrl + S lub Command + S). Możesz także kliknąć ikonę „Plik metadanych wymaga aktualizacji” (strzałka w dół) na miniaturze w widoku siatki, a następnie kliknąć Zapisz.

Zakres tej aktualizacji zależy od typu pliku. W przypadku pliku DNG skopiuje to prawie wszystko, co znajduje się obecnie w katalogu i odnosi się do tego pliku z powrotem do pliku. W przypadku pliku RAW / CR2 zaktualizuje to wózek pomocniczy. W przypadku plików JPG, TIFF i PSD spowoduje to zaktualizowanie znaczników, niektórych informacji EXIF ​​i potencjalnie pliku pomocniczego, jeśli opcja „Zapisz ustawienia programowania w XMP dla JPG, TIFF i PSD” jest włączona.

Jest to wyjaśnione bardziej szczegółowo w kilku przydatnych tabelach tutaj: http://www.adobepress.com/articles/article.asp?p=1211707To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...