Pytanie:
Czy perfekcja techniczna jest konieczna, aby zrobić inspirującą artystycznie fotografię?
Capsize
2011-10-06 10:14:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie jest Twoje uczucie przed zachwycającą fotografią (z naprawdę dobrą kompozycją, światłem, kolorem, głębią ostrości itp.), ale z niezadowalającymi właściwościami technicznymi (na przykład: artefakty JPEG, brak ostrości, pasmowanie, hałas itp.)?

Myślę, że tu jest prawdziwe pytanie. Z pewnością głosuję za pozostawieniem go otwartego. Czy ludzie się sprzeciwiają, ponieważ jest to tak subiektywne? Być może prawdziwe pytanie brzmi: „Czy powinienem martwić się techniczną niedoskonałością w obrazie wpływającym inaczej?”. czy coś podobnego?
@AJFinch, opis powodu zamknięcia „Nie konstruktywnego” brzmi: „To pytanie nie pasuje do naszego formatu pytań i odpowiedzi. Oczekujemy, że odpowiedzi będą ogólnie obejmować fakty, odniesienia lub konkretną wiedzę; to pytanie najprawdopodobniej będzie prosić o opinię, debatę, argumenty , ankietowanie lub rozszerzona dyskusja. ”. Jak to nie pasuje do tego opisu?
@RowlandShaw, Masz rację i nie mogę się z tym spierać. Ale jeśli zabronimy pytań dotyczących serca fotografii, czy my i nasza strona nie jesteśmy pod tym względem biedniejsi? Zamknięcie tego pytania zasmuciłoby mnie.
Zbyt subiektywne. Nie jestem pewien, czy istnieje nawet uniwersalna definicja „wzbudzania podziwu”.
Nie sądzę, żeby to było takie subiektywne. W rzeczywistości myślę, że istnieje jasna, poprawna odpowiedź. (Zauważ, że żadna z dotychczas udzielonych odpowiedzi nie zgadza się!)
Początkowo głosowałem za zamknięciem (nie mogę tego cofnąć), ale po chwili namysłu zdałem sobie sprawę, że możesz na nie odpowiedzieć.
Jeśli trzeba to ponownie otworzyć po zamknięciu, można to zrobić. Jestem tutaj z @mattdm, myślę, że na pewno są tutaj odpowiedzi ... i chociaż niektóre mogą być bardzo zwięzłe, to zdecydowanie nie oznacza, że ​​są nieważne. ;)
Siedem odpowiedzi:
#1
+14
AJ Finch
2011-10-06 14:25:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystko zależy od reakcji.

Nic innego nie ma znaczenia.

#2
+11
seanmc
2011-10-06 16:31:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każde zdjęcie opowiada historię. Historia jest ważniejsza niż techniczna jakość zdjęcia. Jeśli opowieść jest na tyle mocna, że ​​porusza ludzi, zdjęcie jest strażnikiem, niezależnie od technicznych niedoskonałości.

A technicznie perfekcyjne zdjęcie może być całkowicie pozbawione jakichkolwiek emocji.

Silnie sugestywne, technicznie doskonałe zdjęcie to uchwycenie magii.

Zgadzam się, mam przykład. To jest dalekie od idealnego zdjęcia http://www.flickr.com/photos/ruthanddave/2100187545/. Zrobiono to aparatem wyceluj i strzelaj (Canon G7), ale trudno zaprzeczyć, że to ładny obrazek
#3
+8
Imre
2011-10-06 12:29:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z definicji inspirujący obraz budzi we mnie podziw. Gdybym poczuł coś innego, byłoby to inspirujące.

Jeśli kwestia jakości nie jest częścią artystycznej ekspresji, obraz musi być po prostu o wiele silniejszy, aby wywołać to uczucie.

Na moje 30. urodziny ojciec dał mi wspólne zdjęcie, kiedy był w tym samym wieku. To był wspaniały prezent. Czy został zrujnowany przez cień fotografa? Nie, zauważyłem to dopiero kilka dni później.

#4
+7
John Cavan
2011-10-07 07:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamierzam zająć się tym z innej sztuki, ponieważ myślę, że nie jest to kwestia, która żyje tylko w świecie fotografii ...

Co jest technicznie doskonałe? Jestem wielkim fanem zespołu Rush, takiego, który jest często postrzegany jako technicznie doskonały zespół rockowy, a mimo to nigdy nie udało mu się osiągnąć takiej masy krytycznej, która wysyła ich do międzynarodowej sławy. Mają ogromnych zwolenników na całym świecie, ale polaryzują ludzi miłością lub nienawiścią. Można więc argumentować, że nie budzą podziwu, a przynajmniej nie na tyle, by żyć wśród gigantów.

Z drugiej strony zespół taki jak Beatles nie był technicznie doskonały. Byli bardzo, bardzo, dobrzy, ale mogę znaleźć lepszych perkusistów (mój pierwszy akapit zawiera najlepszy przykład!), Lepszych gitarzystów (czy możesz powiedzieć Clapton?) I tak dalej. Co jednak mieli? Mieli sztukę muzyczną zaszytą jak nikt inny. Mogli po prostu zabrać cię w miejsca, w których nikt inny nie mógł, i to nie z powodu tego, jak dobrze grali na swoich instrumentach, ale z powodu tego, jak łączą pomysły i koncepcje. To sprawia, że ​​są ponadczasowe, pomimo tego, że od tamtej pory są lepsze techniczne aspekty muzyki.

Przypuszczam, że przesłanie jest takie, że artystyczne, inspirujące obrazy są tym, czym są. Myślę, że poznasz je, gdy je zobaczysz, a ich techniczne aspekty będą naprawdę bez znaczenia.

+1. W skrajnym przypadku jest: http://www.youtube.com/watch?v=kcu2ONECf_8
@mattdm - Rzeczywiście! Ciekawa grupa tam, czasem trzeba polubić ich sposób widzenia świata.
#5
+2
Joe
2011-10-12 01:31:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre najnowsze zdjęcia pochodzą z aparatów w telefonach komórkowych. Jeśli opowiadają fascynującą historię lub wyciągają coś ważnego na światło dzienne (gra słów nie zamierzona), to są „dobre” lub nawet „doskonałe”, mimo że ich jakość techniczna może budzić wątpliwości.

#6
+1
Nicholas Smith
2011-10-12 17:35:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem bardzo podobną rozmowę z innym fotografem na ten temat:

„X, y, z jest błędne na tym zdjęciu”
”Tak, ale nie mają na to wpływu, i ignorowanie zasady trójpodziału zadziałało lepiej "
" Musisz postępować zgodnie z tymi rzeczami, gdybyś miał, byłoby lepiej "
" Dobrze, w porządku, ale jest źle, ponieważ celowo chciałem to "
" Tak, ale gdybyś to zrobił, dostałbyś bardziej doskonały obraz i gdybyś zmienił aperturę na x ... "
" chrapać "

Techniczne aspekty fotografii są świetne, a nauka stojąca za tym jest fantastyczna, ale każdy, kto mówi, że stworzyłeś obraz, który nie jest technicznie doskonały, zapomina o jednym z największych aspektów tej sztuki. Że to sztuka.
Istnieją fantastycznie techniczni fotografowie, ale zdjęcia są często bezduszne i pozostawiają mnie zimnym. Szanuję poziom umiejętności, ale nie ma nic ekscytującego. Niektóre z moich ulubionych zdjęć są prawie doskonałe technicznie, ale niedoskonałość sprawia, że ​​wydaje się bardziej realne, bardziej ludzkie.

#7
  0
akshay1188
2011-10-12 14:14:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli widzisz zdjęcie i podoba Ci się to, a następnie patrzysz na nie, jest coś, co przyciągnęło Twoją uwagę i utwierdza Cię w tym.

W prostych słowach, jeśli podoba Ci się coś, co widzisz na pierwszy rzut oka, to dobrze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...