Pytanie:
Jak zredukować cienie na zdjęciach produktów, gdy między fotografowanym obiektem a tłem nie ma miejsca?
Judy Armstrong
2018-08-03 14:37:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprzedaję wyposażenie dla koni, a moje zdjęcia są tworzone na białym tle z przedmiotami na hakach tuż przy ścianie lub w tle. Dostaję dużo cieni, ale to jedyny sposób na wyeksponowanie produktów. Bardzo chciałbym zdmuchnąć tło, ale nie ma odstępu między produktem a tłem.

Wierzę, że przykładowy obraz da lepsze odpowiedzi.
Możesz użyć większej przestrzeni, w której cień nie mieści się w przestrzeni obrazu, lub użyć silniejszego / więcej świateł, aby oświetlić cienie.
Naprawdę wątpię, że jest tylko „jeden sposób” na wyeksponowanie produktów.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+5
Alan Marcus
2018-08-03 19:33:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwa (2) lekkie ustawienia zrobią to zadanie. Możesz użyć lamp pin-up ze sklepu z narzędziami, najlepiej żarówek reflektorowych. Ustaw jedną lampę wysoko, aby zasymulować popołudniowe słońce. Zmierz odległość światła od obiektu. Umieść drugą lampę na wysokości obiektywu tak blisko aparatu, jak to tylko możliwe, aby nie przeszkadzała. Bliskie umieszczenie jest kluczem, wypełniasz cienie z punktu widzenia kamery. Ustaw drugą lampę w tej samej odległości co główne światło. Zrób zdjęcie próbne. Cofnij wypełnienie, mnożąc jego odległość przez 1,4 i wykonaj próbne zdjęcie. W ten sposób gęstość cieni jest dostosowywana przez lampę wypełniającą odległość do obiektu.

#2
+3
Laurence Payne
2018-08-03 18:04:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrób więc odstęp między próbką a tłem. Haczyki nie muszą być na ścianach, mogą być na innych rodzajach podpór.

Może użyj czarnych podpór i fotografuj na tle czerni. Może to być bardzo skuteczne przy odpowiednim oświetleniu. A „odpowiednie oświetlenie” w dzisiejszych czasach to tylko kilka tanich latarek LED.

Widzisz, jak podszedłem do fotografowania tego bibelotu? Trochę mniejszy niż twoje rzeczy, tak! Ale ten sam pomysł może się sprawdzić. Całkowity koszt sprzętu oświetleniowego znacznie poniżej 20 GBP.

enter image description here

enter image description here

Jeśli to musi być białe tło, przygotuj się na retuszowanie w Photoshopie lub podobnym! Bardzo wątpię, że te zdjęcia pochodzą prosto z aparatu ...

https://www.thesaddleryshop.co.uk/d_7_saddles-tack

Byłbym skłonny założyć się, że wszystkie te obrazy w powyższym linku zostały najpierw wycięte w Photoshopie, następnie warstwa tła została wypełniona białą, a następnie wycięty obraz został wklejony z powrotem. Tak lubi większość dużych witryn Amazon to robi.
Nie musisz „wklejać z powrotem” w celu wybielenia tła.
Technicznie poprawne. Równie łatwo możesz odwrócić zaznaczenie i nacisnąć klawisz Delete. Ale jeśli wkleisz obraz, masz teraz wielowarstwowy obraz gotowy na cień, jeśli kiedykolwiek będzie potrzebny, a także masz element nadal wycięty z tła do wykorzystania w marketingu, jeśli kiedykolwiek będzie potrzebny.
Miałeś już obraz wielowarstwowy, jeśli chciałeś go tak traktować!
#3
+2
user8356
2018-08-03 19:55:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poświeć (osobnym) światłem w tle, a nie tylko na przedmiotach. Jeśli używasz lampy błyskowej, jest to jeszcze ważniejsze, w przeciwnym razie otrzymasz ostre cienie.

#4
+2
Robert Allen Kautz
2019-07-13 04:40:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każde światło odbijaj od dużych, bardzo dużych białych tablic umieszczonych w równej odległości po obu stronach aparatu. Te duże powierzchnie równomiernie rozprowadzą światło na obiekt. Być może będziesz musiał nieco zwiększyć kontrast, ale problem z cieniem zniknie. Powodem, dla którego masz cienie, jest zbyt małe źródło światła. Im większe źródło, tym delikatniejsze i bardziej wielokierunkowe światło. Odbij światło.

#5
+1
Andre Felix
2018-08-05 23:10:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oświetl tło dwoma światłami, po jednym z każdej strony za obiektem. Niech inny oświetli obiekt. Upewnij się, że te skierowane na tło są jaśniejsze niż przednie.

#6
  0
supercat
2018-08-04 03:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obiekt oświetlony pojedynczym źródłem światła może tworzyć cienie, których oświetlenie jest o wiele stopni przysłony poniżej niezacienionego tła. Oświetlenie tła nawet umiarkowaną ilością światła może sprawić, że cienie będą znacznie mniej ostre. Na przykład oświetlenie z 1/3 światła podstawowego może zredukować cienie z wielu stopni przysłony do dwóch. Wydmuchiwanie tła rzadko jest konieczne ani pożądane przy próbie wykonania estetycznego ujęcia.

Jeśli chce się całkowicie wyeliminować tło, jednym podejściem jest zrobienie jednego zdjęcia z tylko tło jest oświetlone, więc cały obiekt będzie ciemny, a następnie zrób kolejne zdjęcie aparatem w dokładnie tym samym miejscu, skupiając się tylko na oświetleniu obiektu (nie martwiąc się, które części tła są lub nie są oświetlone) . Gdy to zrobisz, dwa obrazy można połączyć, a drugi obraz może zostać użyty do wypełnienia obszarów, które były czarne w pierwszym. Alternatywnie, przedmiotowy obraz można połączyć z oddzielnym obrazem tła, używając obrazu podświetlonego tła jako maski do kontrolowania, które części obrazu mają zastąpić nowe tło.

#7
  0
Frank
2018-08-04 08:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz po prostu użyć półprzezroczystego tła z innym źródłem światła skierowanym od tyłu.

I oczywiście zawsze możesz po prostu zrobić to tak, jak robi to większość witryn internetowych, takich jak The Gap lub Amazon, czyli użyć narzędzia pióra w Photoshopie, aby wyciąć obraz, a następnie wkleić go z powrotem na górze na białym tle.

#8
  0
Ed on PCR
2018-08-11 03:47:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oświetlenie jest trudne i wciąż uczę się wszystkich sztuczek. Uważam, że typową konfiguracją do fotografowania tego, co zakładam, jest tandem, byłby system dwóch świateł wykorzystujący dwa soft-boxy tak duże jak fotografowany obiekt. Jeden softbox znajdowałby się po obu stronach obiektu pod kątem około 30 stopni równolegle do ściany. Prawdopodobnie nadal będziesz mieć cienie, ale soft-boxy zmniejszą je - a przesunięcie pól dalej zmniejszy je jeszcze bardziej. Próbowałem zduplikować konfigurację ze sprzętem, który mam - niestety mam tylko jeden soft box i szarą ścianę.

Lighting Setup

Umieściłem miękkie pudełko po prawej i parasol odblaskowy po lewej. Oto wynik:

lighted tack photo

Nadal możesz zobaczyć cienie głównie po prawej stronie „halsu”, które są generowane z czaszy reflektora , ale nie są tak rozpraszające, jak w przypadku bezpośredniego oświetlenia.

Jeśli nie masz lub nie chcesz inwestować w tego rodzaju sprzęt, możesz uzyskać ten sam efekt, wykonując duże prace światła i jakiś materiał przed nimi rozpraszający światło.

Alternatywą - w zależności od tego, gdzie znajduje się ściana - jest nie stosowanie bezpośredniego oświetlenia. Jeśli jest wystarczająco dużo światła pośredniego z drzwi, okien, górnych lamp itp., Możesz zrobić zdjęcie praktycznie bez cieni, dostosowując ustawienia aparatu, aby wykorzystać naturalne światło.

Oto mój sklep , gdzie ustawiłem ścianę „halsową”.

shop with indirect lighting

Światło pada na „ścianę” z tylnych drzwi garażowych, przez okna po obu stronach oraz przez lampy fluorescencyjne nad głową. Zdjęcie tego układu wyszło z bardzo małą ilością cieni.

unlighted tack photo

Zdjęcie zostało zrobione około godziny 18:00 z przysłoną 5,6, czasem ekspozycji 1/30 i czułością ISO 400. Wadą tego podejścia jest to, że kolory nie wyskakują tak bardzo w niskich lekki. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z narzędzi do przetwarzania końcowego, możesz wprowadzić dobre poprawki do tego zdjęcia, ale w przeciwnym razie może ono wyglądać nijakie. (Zrobiłem małą obróbkę końcową tego zdjęcia, aby pokazać, co jest możliwe.)

A jeśli przypadkowo biała ściana, której używasz, ma przylegające białe ściany i sufity, możesz spróbować skierować światła robocze na ściany i sufit oraz wykorzystaj rozproszone odbicie do oświetlenia interesującego obiektu. Odbite światło powinno mieć niewiele, jeśli w ogóle, cieni.

#9
-2
Aidan
2018-08-03 17:47:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miniaturowe diody LED załatwią sprawę. Umieść je w ubraniu i pod butami, a nawet na podłogę!

Nie jestem pewny co masz na myśli. Pytający nie próbuje fotografować ubrań ani butów. Czy mógłbyś podać więcej szczegółów na temat tego, jak ta technika zadziała w sytuacji pytającego?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...