Pytanie:
Czy można zarządzać zdjęciami bez importowania ich do bibliotek w iPhoto lub Aperture?
antonpug
2012-08-11 05:41:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Absolutnie kocham prosty i przejrzysty interfejs oraz funkcje, które oferują iPhoto i Aperture i absolutnie nienawidzę podejście „biblioteka / import”. Lubię oglądać moje zdjęcia jako pliki na dysku i to wszystko. Czy można po prostu nawigować po dysku w iPhoto i otwierać obrazy do edycji, czy też zawsze muszę importować rzeczy?

Miałem te same uczucia, co skłoniło mnie zamiast tego do Lightrooma.
Sześć odpowiedzi:
#1
+5
chuqui
2012-08-11 08:32:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musisz wykonać import. W końcu systemy muszą w jakiś sposób ustawić wszystkie swoje informacje o obrazach.

Więc rozpocznij importowanie i przez chwilę zrób coś innego. Nie musisz siedzieć i oglądać importu. Pozwól komputerowi wykonać swoje zadanie, a po zakończeniu wróć później.

#2
+4
Murat - Daminion Software
2012-08-11 12:47:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż przechowywanie zdjęć w folderach jest szybkie i proste, nie można umieścić jednego zdjęcia w dwóch folderach bez tworzenia duplikatów plików. Dlatego zlokalizowanie potrzebnych obrazów może zająć więcej czasu.

Zatem oszczędność na etapie klasyfikacji bibliotek obrazów doprowadzi do utraty czasu na późniejsze wyszukiwanie obrazów.

#3
+4
Chuck
2012-08-12 23:26:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przynajmniej w Aperture możesz importować zdjęcia do bazy danych, ale pozostawić pliki tam, gdzie się znajdują. W ustawieniach importu (po kliknięciu przycisku „Importuj”) wybierz Zapisz pliki: w ich bieżącej lokalizacji (zamiast „W bibliotece Aperture”).

#4
+2
Jason Short
2012-08-11 23:43:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Całkowicie jestem z tobą. Nienawidzę konieczności importowania. Nie mam nic przeciwko wskazaniu aplikacji na folder, który wyłożyłem. Mogę dalej sortować w aplikacji, dodawać znaczniki itp. Ale lepiej nie przenosić moich zdjęć.

Nie wiem, jak zrobić to, co chcesz z iPhoto.

Lightroom rzeczywiście obsługuje podejście „folderów”, w którym ten folder i wszystko, co się pod nim znajduje, znajduje się w aplikacji, nad którą możesz pracować.

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie funkcji „zbieranie” w Lightroomie?
@antonpug - Lightroom może wykonać import na miejscu. To jedna z opcji importu.
#5
+1
drfrogsplat
2014-03-27 06:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aperture tak jako „ wzorcowe odniesienia ” - iPhoto nie , obsługuje tylko własną strukturę biblioteki.

Aperture umożliwia importowanie zdjęć jako „wzorców odniesienia”. Możesz to zrobić w ustawieniach importu w ustawieniach „ Aperture Library ”, ustawiając „ Store Files ” na „ In their current location ” (jeśli znajduje się już na dysku twardym we własnym systemie pamięci masowej) lub wybierając odpowiedni folder dla biblioteki opartej na folderach. Pamiętaj, że możesz również użyć ustawienia „ Zmień nazwę plików ”, aby skonfigurować podfoldery (np. „RRRR / MMM / DD”), a także zmienić nazwy plików w trakcie ich kopiowania do folderu. oparta na bibliotece.

To samo ustawienie istnieje dla „Importuj foldery jako projekty”, jeśli masz już strukturę folderów wzorcowych opartą na projekcie.

Pamiętaj, że tylko wzorce są zapisywane w tej strukturze, więc nadal będziesz potrzebować Aperture do przeglądania zmodyfikowanych / przetworzonych obrazów (chyba że wyeksportujesz do innej struktury folderów).

#6
  0
Dani M
2015-06-14 07:16:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie chcesz importować zdjęć, wybierz je, naciskając Command-A, a następnie z menu rozwijanego wybierz szybki podgląd. Umożliwi ci to przeglądanie ich za pomocą lewej i prawej strzałki i nie będziesz ich importować. Słodko

Tak, ale to pozwala ci je po prostu wyświetlić, prawda? Czy to pozwala na ich edycję. Myślę, że chodzi o to, aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności iPhoto lub Aperture bez kroku importu. Nie tylko pokaz slajdów ze zdjęć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...