Pytanie:
Jak działają obiektywy inne niż MFT w Panasonic GF3?
blez
2012-01-24 08:07:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę o zakupie GF3. Ale soczewki są drogie, więc muszę mądrze dobierać swój zestaw. Widziałem, że są do niego adaptery, ale jestem nowy w soczewkach.

  • Czy są jakieś problemy z zamocowaniem obiektywów innych niż MFT?
  • Jak mogę zobaczyć obraz z obiektywu bez wizjera? (Czy będzie poprawnie wyświetlany na wyświetlaczu?)
  • Czy soczewki zewnętrzne mogą być używane z Raynox DCR 250?
Siedem odpowiedzi:
#1
+4
martyvis
2012-01-29 12:17:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam G3 i naprawdę podobało mi się używanie z nim moich 3 obiektywów Pentax K. Oprócz fizycznego adaptera będziesz musiał także powiedzieć aparatowi, aby w menu NAGR. „Fotografuj bez obiektywu”. Oprócz oszczędności kosztów uzyskasz również korzyści z tych starych soczewek. Są mechanicznie znacznie trwalsze, a także (przynajmniej w przypadku liczb pierwszych), nawet jeśli dasz ci więcej światła (niższy stop), aby odnieść większy sukces w wielu twoich strzałach. Możesz robić każdy typ zdjęć obiektywami manualnymi - to nie jest tak, jakby fotografia sportowa zaczęła się w latach 70-tych (kiedy zaczęły pojawiać się obiektywy AF). W takich sytuacjach możesz ustawić punkt ostrości i poczekać, aż sportowiec się z nim skrzyżuje, lub użyć mniejszej przysłony, wykorzystując większą głębię ostrości.

Aparaty bezlusterkowe są bardzo dobre z obiektywami ręcznymi, ponieważ zawsze miej podgląd na żywo (mało prawdopodobne lustrzanki cyfrowe z celownikami optycznymi) i przynajmniej w moim G3 zapewnia bardzo duże (10-krotne) powiększenie, abyś mógł skupić się na miejscu.

Mam kilka moich ujęć z „dziedzictwem ”tutaj.

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157628758857049/

#2
+2
Stephen
2013-09-05 03:31:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętaj, że używając obiektywów innych niż MFT na GF3 (ja używam starych Pentax-K) tracisz stabilizację, a zarówno f-stop (starsze obiektywy z pierścieniem przysłony są najlepsze), jak i ostrość trzeba ustawiać ręcznie soczewki. Jak wspomniano, należy ustawić opcję „Fotografuj bez obiektywu” i użyć trybu priorytetu przysłony (lub trybu ręcznego). Mój działa dobrze z ostrym obiektywem 50 mm f: 1.4 i adapterem FOTGA PK-M4 / 3 (chociaż jest znacznie cięższy niż moje obiektywy Panasonic).

#3
+1
Fazal Majid
2012-01-26 14:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W systemie m43 można zamontować prawie wszystko, używając odpowiednich adapterów mechanicznych, ale nie oznacza to, że ergonomia sprawi, że będzie to praktyczna opcja, szczególnie w kamerze z ograniczoną kontrolą, taką jak GF3.

Patrzysz przez wizjer jak w przypadku każdego obiektywu M43, ale będzie on działał w trybie priorytetu przysłony. Możesz uruchomić wspomaganie ręcznego ustawiania ostrości, które pokaże powiększony widok obszaru ostrości, ale będziesz musiał go uruchomić ręcznie (w przeciwieństwie do obiektywów m43 z ręcznym ustawianiem ostrości, takich jak niektóre modele Voigtlander, gdzie obracanie pierścienia ostrości automatycznie włącza wspomaganie MF).

W praktyce używanie obiektywów innych niż M43 na korpusie M43 nie jest idealne. Jest to całkowicie OK w przypadku krajobrazów, martwych natur i fotografii ulicznej z użyciem szacowanej ostrości w skali, ale nie do niczego, co wiąże się z akcją.

GF3 nie ma wizjera.
Jestem sceptyczny, że obiektywy Voigtlandera automatycznie wyzwalają wspomaganie MF w ciałach m43. O ile mi wiadomo, jedynymi, które to robią, są obiektywy Olympus i Panasonic AF po przełączeniu na tryb manualny.
#4
+1
amcnabb
2012-03-20 23:02:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Starsze soczewki są zwykle znacznie większe i cięższe niż rodzime odpowiedniki m43. Podstawową (i być może jedyną) zaletą starszych soczewek jest niska cena. Niedrogie obiektywy stałoogniskowe ze starych aparatów 35 mm mogą być zabawne i tanie, ale nowe obiektywy prawie zawsze mają lepszą ergonomię i jakość obrazu. Unikaj starych średnich teleobiektywów zmiennoogniskowych, ponieważ są one zwykle ogromne, podczas gdy natywne teleobiektywy m43 są małe i dość przystępne.

#5
+1
576i
2013-07-20 16:55:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam GF3 z adapterem micro 4/3 -> Pen-F i obiektywem Olympus H Zuiko 1: 1.2 44mm Zdjąłem stary aparat Olympus Pen-F. Świetnie sprawdza się w trybie ręcznym do zdjęć. W przypadku wideo nie udało mi się aktywować deshake, więc filmy przenośne są bezużyteczne. Co jest naprawdę denerwujące, ponieważ deshake jest aktywny na podglądzie, kiedy nie kręcę ...


#6
+1
Anentropic
2014-07-29 19:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy są jakieś problemy z mocowaniem obiektywów innych niż MFT?

Nie, chociaż nie będziesz mieć dostępu do żadnych elektronicznych / automatycznych funkcji obiektywu, takich jak AF, stabilizacja etc, będziesz musiał zrobić wszystko ręcznie. Musisz wziąć pod uwagę współczynnik przycięcia, soczewki do mniejszych systemów, takich jak 8 mm, CCTV itp. Mogą winietować lub tworzyć kolisty obraz z czarnymi obwódkami, a ogniskowa będzie dłuższa na korpusie m43.

Jak mogę zobaczyć obraz z obiektywu bez wizjera? (Czy to będzie poprawnie pokazywane na wyświetlaczu?)

Tak, tak jak w przypadku obiektywów m43 ... światło przechodzi przez obiektyw do sensora, a obraz z sensora pojawia się na wyświetlaczu LCD

Czy soczewki zewnętrzne mogą być używane z Raynox DCR 250?

Czy masz na myśli używanie obiektywu innego niż m43 z Raynox DCR 250 i mocowanie do ciało m43? Myślę, że to powinno zadziałać, Raynox jest makro-adaptacją obiektywu ... o ile obiektyw można dopasować do ciała m43, możesz zobaczyć wynik tego.

#7
-1
ThiagoVB
2020-09-03 08:25:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas dodawania obiektywu innego niż mft pyta o rozmiar w mm, czy umieszczam go z dwukrotnym przycięciem, jak 50 mm FF = 25 mm mft, czy mam rozmiar pełnej klatki?

To nie jest odpowiedź na pytanie.Przeszukaj witrynę, aby sprawdzić, czy jest już odpowiedź.Jeśli go nie znajdziesz, zadaj nowe pytanie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...