Pytanie:
Potrzebujesz sugestii dotyczących dobrej przeglądarki plików RAW
fahad.hasan
2011-02-08 09:47:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem facetem, który głównie kręci pliki JPEG, mimo że znam zalety robienia zdjęć RAW. To dlatego, że jestem zbyt leniwy, aby przetwarzać pliki RAW. Jestem nowicjuszem w fotografii, robię dużo zdjęć, ilekroć jestem na zewnątrz, ale liczba opiekunów jest niewielka. Więc po zrobieniu może 500 zdjęć, na szczęście wybieram 1/2 z nich. To jest mój główny powód do robienia zdjęć JPEG. Po prostu naciskam przycisk strzałki w prawo / w lewo w Pacasie, aż zobaczę zdjęcie, które mogę zachować. Pliki RAW ładują się dłużej, a także brakuje im szybkiego przeglądu, ponieważ aplikacja przeglądarki nie obsługuje strzałek w prawo / w lewo. Dlatego potrzebuję sugestii dotyczącej lepszego oprogramowania do przeglądania plików RAW, które:

  • Szybko ładuje pliki RAW.
  • Obsługuje przełączanie i powiększanie obrazów strzałkami w prawo / w lewo.
  • Mogę usunąć plik, jeśli nie jestem z niego zadowolony.
  • Obsługuje pliki Canon RAW (używam 550D)
  • Nawet jeśli nie ma formatu RAW możliwości przetwarzania, jest w porządku, mogę używać DPP do przetwarzania, potrzebuję go tylko do podglądu plików RAW.
  • Jest darmowy / Open source.

Dzięki postęp. Do tej pory wypróbowałem dwie przeglądarki, jedną dostarczoną z płytą CD z aparatem i IrfanView. Tak więc, proszę nie sugerować nikogo z tych dwóch.

EDYCJA: Używam bankomatu Windows Vista, ale mogę przejść na Windows 7 jeszcze w tym miesiącu.

możliwy duplikat [Darmowe edytory / konwertery RAW na Windows] (http://photo.stackexchange.com/questions/1717/free-raw-editors-converters-on-windows)
Wyjaśnienie, dlaczego nie lubisz Irfanview, pomogłoby nam w zasugerowaniu innych widzów.
jaki system operacyjny używasz?
@greg: Używam bankomatu w systemie Windows Vista, ale mogę przejść na system Windows 7 jeszcze w tym miesiącu.
@Pearsonartphoto dla niektórych osób przeglądanie obrazów może być zupełnie innym procesem niż przeglądanie / edytowanie ich. Do każdego używam innego oprogramowania.
Co powiesz na edycję oryginalnej odpowiedzi, tak aby zawierała system operacyjny?
Jestem ciekawy - jak wygląda wydajność z IrfanView?
@awe: był powolny i nie uważam go za wystarczająco przyjazny dla użytkownika. Dzięki @t3mujin:, gotowe.
@Pearsonartphoto: _możliwy duplikat_, na który wskazujesz, dotyczy edytorów / konwerterów / oprogramowania do przetwarzania RAW, które wymaga znacznie więcej od oprogramowania niż tylko przeglądanie, o co pytano w tym pytaniu.
Głosowanie za zamknięciem - słaba jakość odpowiedzi tutaj jest bardzo dobrym przykładem tego, dlaczego nie lubimy tego rodzaju pytań.
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
Jeff
2011-02-10 01:57:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście bardzo lubię FastStone Image Viewer (i inne produkty). Są one bezpłatne i można je pobrać ze strony http://www.faststone.org

I Użyłem tego produktu do szybkiego przeglądania moich plików RAW i na podstawie tych, które lubię, przetwarzaj je wsadowo na pliki JPEG, aby wysłać i / lub przesłać innym.

Oto ich notatka w przeglądarce obrazów:

FastStone Image Viewer to szybka, stabilna, przyjazna dla użytkownika przeglądarka obrazów, konwerter i edytor. Ma niezłą gamę funkcji, które obejmują przeglądanie obrazów, zarządzanie, porównywanie, usuwanie efektu czerwonych oczu, wysyłanie e-maili, zmianę rozmiaru, kadrowanie, retuszowanie i regulację kolorów. Innowacyjny, ale intuicyjny tryb pełnoekranowy zapewnia szybki dostęp do informacji EXIF, przeglądarki miniatur i głównych funkcji za pośrednictwem ukrytych pasków narzędzi, które pojawiają się, gdy mysz dotyka czterech krawędzi ekranu. Inne funkcje obejmują wysokiej jakości lupę i muzyczny pokaz slajdów z ponad 150 efektami przejściowymi, a także bezstratnymi przejściami JPEG, efektami cienia, adnotacjami do obrazu, obsługą skanera, histogramem i wieloma innymi. Obsługuje wszystkie główne formaty graficzne (BMP, JPEG, JPEG 2000, animowany GIF, PNG, PCX, PSD, EPS, TIFF, WMF, ICO i TGA) oraz popularne formaty RAW aparatów cyfrowych (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, ARW, SR2, RW2 i DNG).

Wystarczy go pobrać i zainstalować, działa doskonale! i jest również bezpłatny! Wielkie dzięki, to powinno mi wystarczyć: D
#2
+5
chills42
2011-02-08 19:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie używam Picasy do pobierania plików z karty i wstępnego przeglądania, a następnie przełączam się na DPP lub Gimp, aby dokonać rzeczywistych zmian.

To nie jest doskonały program , zwłaszcza, że ​​lubi automatycznie poprawiać miniatury, ale możesz zorientować się, które ujęcia wymagają więcej czasu.

Ostatecznie planuję przejść na Lightroom lub Aperture, ale nie byłem jeszcze w stanie uzasadnić ceny, więc to jest moje darmowe rozwiązanie (które działa całkiem nieźle).

Z jakiegoś powodu program Picasa wyświetla mi połowę obrazu RAW lub czasami cały obraz w dziwnym niebieskim odcieniu. Mam tego dość. Chociaż jest to bardzo dobra przeglądarka dla wszystkich plików graficznych innych niż RAW.
#3
+2
greg
2011-02-08 11:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli korzystasz z systemu Windows, możesz użyć surowej przeglądarki miniatur arcsoft. Umożliwia przeglądanie wielu popularnych formatów RAW w Eksploratorze Windows, dzięki czemu można je tam po prostu przeglądać bez konieczności otwierania aplikacji innej firmy.

Brzmi to bardzo interesująco, spróbuję zainstalować, a skontaktuję się z Tobą później. Dzięki.
Nie działa w moim laptopie w biurze. Wydaje mi się, że nie jest to darmowa aplikacja :( Po zakończeniu instalacji przenoszę mnie do ich witryny internetowej i prosi o podanie klucza seryjnego. Pominąłem część. Miniatura eksploratora Windows nadal wyświetla ikonę Picasy.
#4
+1
John Cavan
2011-02-08 10:12:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firma Canon udostępnia nieprzetworzony kodek, który można podłączyć do funkcji Eksploratora systemu Windows Vista i nowszych. Pozwala to na używanie standardowej przeglądarki obrazów systemu Windows z plikami RAW. Canon, o ile wiem, udostępnia to, ale kopanie w tym może być uciążliwe i nie jestem pewien co do obsługi 64-bitowego systemu Windows.

Inną opcją jest trochę zapłacić, jak za 15 USD i spójrz na Fast Picture Viewer, który nie spełnia twoich darmowych kryteriów, ale 15 $ to cholernie blisko.

Kodek firmy Canon znajduje się pod adresem: http://software.canon-europe.com/software/0039964.asp?model= (obecnie wersja 1.8). Canon nadal nie obsługuje x64, ale [Ardfry] (http://www.ardfry.com/cr2-codec/) oferuje podwójny kodek x86 / x64
Nie mamy tutaj kart kredytowych, które obsługują zakupy online. Brak Paypal. Więc kupowanie nie wchodzi w rachubę :( Ale na pewno przyjrzę się, jeśli zapewnią wersję próbną.
#5
+1
clabacchio
2014-07-04 15:51:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku firmy Canon bot Microsoft i sam Canon zapewniają kodeki do podglądu plików RAW, z tą różnicą, że Microsoft obsługuje również systemy 64-bitowe. Próbowałem Microsoftu i działa płynnie, nie próbowałem Canona i dlatego nie mogę dokonywać porównań.

Nikon dostarcza również kodeki dla Windows, zarówno 32, jak i 64 -bitowe systemy.

Uważam, że przeglądarka obrazów Windowsa jest dość szybka, chociaż można zauważyć zwiększone opóźnienie podczas ładowania obrazów RAW (moje to 6, 10 i 12 Mpix). Mój komputer jest jednak stosunkowo nowy, czterordzeniowy procesor i 6 GB pamięci RAM.

Na początku nie zauważyłem, że OP wspomniał o aparacie Canona, ale bit Nikona może być przydatny dla kompletności.
#6
-1
Fons
2011-02-09 23:13:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponownie, nie za darmo, ale Photo Mechanic to najszybszy sposób przeglądania zdjęć przed zaimportowaniem ich do Aperture lub Lightroom:

http://www.camerabits.com/site/

- FonsTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...