Pytanie:
Jak uzyskać ten specyficzny metaliczny wygląd w Photoshopie?
Alan
2010-08-13 10:07:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korzystając z Photoshopa, jak mogę uzyskać ten srebrzysty / metaliczny wygląd obrazu?

Wiem, jak oświetlono scenę - fotograf wyjaśnia, jak to zrobić, więc wiem, jak skopiować tę część, ale uważam, że ostateczne zdjęcie zostało poddane obróbce końcowej, aby uzyskać srebrzysty / metaliczny wygląd .

Po prawidłowym oświetleniu obrazu, jak wykończyć obraz, aby uzyskać podobny efekt?

Edytowano w celu dodania:

Jeśli spojrzysz na inne prace fotografów korzystające z tej konfiguracji, wydaje się całkiem jasne, że nie było to wszystko tylko z oświetleniem. Na przykład: http://www.flickr.com/photos/joshuacraig/2362070167/in/photostream/.

Czy na pewno jest do tego jakieś specjalne przetwarzanie końcowe? Wydaje mi się, że to bardzo podstawowe przetwarzanie ... może tylko odrobina desaturacji. Myślę, że resztą zajmie się oświetlenie.
Cztery odpowiedzi:
#1
+7
ex-ms
2010-08-13 12:20:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inne rzeczy do wypróbowania:

  • pozostaw środek i uwydatnij od neutralnego do ciepłego, zimny ton tylko cienie
  • selektywne wyostrzanie ( Edytuj z nowym przykładem, jestem prawie pewien, że w tym przypadku. Chociaż nie mogłem powiedzieć, czy jest to podstawowy aspekt. Prawdopodobnie równie dobrze mógłby działać globalnie.)
  • niewielkie prześwietlenie
  • Lokalne wzmocnienie kontrastu lub jego odpowiednik, narzędzie Adobe „Clarity”.
  • na zewnątrz, może jakieś łagodne mapowanie tonów? Wygląda jednak na przesadę w tej sytuacji. (Cóż, dla mnie to zawsze wydaje się przesadą, ale wiesz, o co mi chodzi)

Myślę, że oświetlenie i temat to podstawowa część wyglądu. Błyszczące ciemne futro wychwytuje pasemka, a następnie poddaje się obróbce w celu wzmocnienia kontrastu.

Ma też dużo winietowania.
@Alex: Winietowanie pochodzi z świateł tła.
Myślę, że głównymi elementami wyglądu są oświetlenie i lokalne wzmocnienie kontrastu.
@Alan Nie w twoim nowym przykładzie nie jest! Pies był pod tym względem nieco niejednoznaczny, ale biorąc pod uwagę nowego, musiałbym skłaniać się ku ulepszeniom.
@Henry podobnie. Selektywne rozmycie / wyostrzanie tylko z tych samych powodów, z których zawsze by się (zwróciło uwagę).
#2
+5
che
2010-08-13 11:25:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że możesz to zrobić, tonując obraz w kierunku zimnych tonów (w GIMP to kolory / balans kolorów: tonujesz czerwienie i poprawiasz blues, Photoshop powinien być podobny), a następnie zmniejszając nasycenie (regulacja odcienia / nasycenia powinna być gdzieś tam też).

#3
+1
Nick Bedford
2010-08-13 10:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • B800 przez biały parasol po prawej i lewej stronie.
  • BR800 na aparacie
  • B1600 z siatką 20 stopni na tle

Lampa błyskowa parasolowa z każdej strony z lampą pierścieniową na aparacie.

Oto ujęcie przedstawiające konfigurację tutaj.

Czytałem, jak zrobił oświetlenie. Pytam, jak wykonać obróbkę końcową.
#4
+1
Guffa
2010-08-13 14:02:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest żaden efekt specjalny.

To tylko lekko wyostrzony czarno-biały obraz o wysokim kontraście. Następnie oprogramowanie flickr dodało więcej wyostrzania podczas zmiany rozmiaru obrazu, aby był naprawdę nadmiernie wyostrzony.

Myślę, że jest po prostu desaturowany, ponieważ nadal widać różową skórę wokół jego nosa szczeniąt. Generalnie się z tym zgadzam, po prostu zbyt wyostrzony i desaturowany, niewiele w sposobie przetwarzania.
Jeśli spojrzysz na jego inne prace, na przykład: http://www.flickr.com/photos/joshuacraig/2362070167/in/photostream/, nie jest to tylko oparte na oświetleniu.
@Alan: To samo, bardzo duży kontrast i lekko wyostrzone. Bardzo łatwo to powtórzyć, jeśli chcesz.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...