Pytanie:
Czy baterie do serii Canon XXXD Rebel są wymienne?
BBischof
2010-10-08 08:42:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajomy z internetu dowiedział się niedawno, że ma dodatkową baterię do 400D XTi, której nie może już używać, ponieważ sprzedał aparat. Mam 450D XSi i zastanawiałem się, czy mógłbym użyć tej baterii. Nie chcę, żeby wysyłał mi baterię, jeśli nie mogę jej użyć, więc zastanawiałem się, czy są kompatybilne. Potem zacząłem się zastanawiać nad innymi Rebeliantami, a potem ogólnie. A więc

Gdzie mogę się dowiedzieć, jakie baterie Canon działają w jakich korpusach?

W szczególności zastanawiam się nad tymi dwoma korpusami, ale jestem ciekawy poznać innych także.

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Pipe
2010-10-08 12:33:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli model baterii to taki, który napisał EricB, zachowaj ostrożność, ponieważ fizyczny kształt jest inny (użyj obrazów Google, aby je zobaczyć) i prawdopodobnie nie będzie działać.

Sprawdź się i wybierz Twój model na www.canoneos.com, przejdź do części dotyczącej akcesoriów, aw każdym akcesorium ma listę kompatybilności. Myślę, że to jest lista porównawcza wymiennej baterii do twojego aparatu, a to nie jest Xti.

Teraz widzę, że mam szczęście, ponieważ moje aparaty mają 5 lat różnicy i używają tego samego modelu baterii. Nigdy nie wyobrażam sobie, że kanon tak bardzo zmienia baterie między modelami w tak krótkim czasie.

#2
+3
Thyag
2014-10-20 15:32:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Baterie można stosować wymiennie w niektórych grupach aparatów. Musisz spojrzeć na numer „E” baterii i dowiedzieć się, do której „grupy kamer” może się on zmieścić. Poniżej znajduje się kilka typów akumulatorów i aparatów, do których pasują (lista nie jest wyczerpująca)

LP-E8 - EOS 550D, 600D, 700D, T2i, T3i, T4i, T5i

LP -E5 - EOS Rebel XS, Rebel T1i, Rebel XSi, 1000D, 500D, 450D, Kiss X3, Kiss X2, Kiss

LP-E6 - Canon 7D, 60D, 5D Mark III, & Mark II Digital SLR

NP-E3 - Canon EOS-1D, EOS-1D Mark II, EOS-1D Mark II N, EOS-1SDS, EOS-1DS Mark II

Przy zakupie konkretnego model baterii, sprawdź także wartość mAH lub „miliamperogodzin”. Mówi, jak długo będzie działać bateria. Koszt baterii będzie również zależał od tej wartości mAH. Im wyższa wartość mAH, tym wyższy koszt, ponieważ możesz strzelać przez dłuższy czas.

Mam T3I i T5I i, w przeciwieństwie do powyższej listy, nie używają tej samej baterii.
#3
+1
Eric B
2010-10-08 09:00:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien co do kompatybilności, ale wydaje się, że same baterie mają różne numery modeli. Może to oznaczać, że nie masz szczęścia. Jeśli przejdziesz na stronę firmy Canon i znajdziesz baterie zamienne, założę się, że lista aparatów, które je obsługują.

400D: NB-2LH
450D: LP-E5

Jeśli spojrzysz na specyfikacje ciał „Rebel” na stronie takiej jak DPreview, powinieneś być w stanie stworzyć listę, która kamera pasuje do której baterii.

Obserwowałem różne liczby, ale zastanawiałem się, czy to i tak jest możliwe.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...