Pytanie:
Jakich czasów otwarcia migawki należy używać w przypadku samochodów w ruchu i błysku z synchronizacją z długimi czasami otwarcia migawki?
Neil Barnwell
2010-08-25 20:49:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem amatorem z aparatem Canon EOS 400D / Rebel xti.

Wiem, że każde zdjęcie wymaga własnego przepisu na czas otwarcia migawki, ISO i przysłonę, i jestem świadomy tej triady z tych trzech.

Zwykle fotografuję w trybie priorytetu przysłony, ale czasami chcę celowo uzyskać pewien ruch w ujęciu, więc wybierz tryb priorytetu migawki.

Co jest dobrym początkiem czasu otwarcia migawki, gdy chcę uchwycić następujące elementy:

Ruch - na przykład podczas robienia zdjęcia jadącego samochodu, aby koła wyglądały jakby się obracały, a tło było rozmyte, ale z dużą szansą, że sam samochód będzie ostry.

Błysk „z wolną synchronizacją” - na przykład w kolacja w pomieszczeniach lub (jeszcze ciemniejsza) dyskoteka, w której chcesz, aby obiekt był oświetlony przez lampę błyskową i był dość ostry, ale migawka była nadal otwarta wystarczająco długo, aby uchwycić oświetlenie tła.

Z góry dziękuję.

Neil - może pomóc, jeśli tytuł pytania będzie bardziej szczegółowy w stosunku do treści. „Starter for 10” nie przemierza dobrze Atlantyku (nie mówiąc już o innych językach).
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
matt burns
2010-08-25 21:30:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ruch

Zależy to od kilku zmiennych, np. prędkości obiektu / odległości od obiektów / ogniskowej / szybkości poruszającego się aparatu (w przypadku zdjęć panoramicznych) itp.

Ale sugerowałbym, aby zacząć od 1/20 sekundy, zrobić zdjęcie próbne, a następnie dostosować w razie potrzeby. Proste!

Lampa błyskowa z wolną synchronizacją

Cóż, teraz dodajesz czwarty czynnik do ekspozycji z lampą błyskową (moc błysku / odległość itp.).

Jednak zakładając, że używasz wbudowanej lampy błyskowej lub lampy błyskowej Speedlite obsługującej ETTL ... Pozwoliłbym na nieco dłuższe czasy otwarcia migawki, ponieważ lampa błyskowa zamrozi główny obiekt i prawdopodobnie potrzebujesz długich smug światła, aby uzyskać efekt artystyczny.

1 sekunda:

alt text

1/10 sekundy:

taxi

#2
+4
John Cavan
2010-08-25 21:09:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szkoła fotografii cyfrowej ma kilka fajnych artykułów na ten temat:

Jak uchwycić rozmycie w ruchu

Slow Sync Flash

Oba ładnie opisują tematy, bardzo polecam witrynę z kilkoma dobrymi samouczkami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...