Pytanie:
Dlaczego tylko niektóre obiektywy firmy Canon mogą być wyposażone w przedłużacz?
Noel M
2010-08-29 12:27:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje powód, dla którego tylko niektóre soczewki mogą być wyposażone w przedłużacz? Naprawdę chciałbym móc dopasować przedłużacz do niektórych moich tańszych obiektywów.

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Rowland Shaw
2010-08-29 13:21:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mocowania obiektywów mają specyfikację dotyczącą maksymalnych odległości, na jakie elementy mogą wysunąć się do tyłu - w przypadku obiektywu EF-S jest to dalej niż w przypadku obiektywu EF. W przypadku przedłużacza, który różni się od tubusów, które nie zawierają żadnych elementów optycznych, sytuacja jest odwrotna - kompatybilne obiektywy nie mogą cofnąć się tak daleko, jak pozwalają na to normalne specyfikacje obiektywów EF.

Dodanie również przedłużacza ma duży wpływ na ilość światła docierającego do czujnika i, co ważniejsze, na systemy ogniskowania, co może powodować problemy i prowadzić do nieobsługiwanych konfiguracji.

W obu przypadkach może Ci się to udać , ale może nie być tej samej jakości, której normalnie można by oczekiwać.

#2
+4
philw
2010-08-30 01:59:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To fizyczne ograniczenie w przypadku Canona 2xII, w którym przednia soczewka przedłużacza wystaje przed bagnet, w którym zmieści się obiektyw. Możesz znaleźć przedłużacz alternatywnego producenta, który ma inną konstrukcję elementu przedniego, który będzie współpracował z innymi obiektywami.

Nawet przedłużacze firmy Canon mogą współpracować z obiektywami, których możesz się nie spodziewać: obiektywy TS-E do przykład może być użytecznie rozszerzony za pomocą 2xII (testowałem tylko 24mm TS-E mk1).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...