Pytanie:
Jak uzyskać żółtawy kolor obrazu w stylu retro?
Rick Ong
2011-02-17 22:12:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze widziałem reklamy / zdjęcia z kolorami, takie jak ten ...

Pełna galeria

trochę żółtawe / retro wrażenie ....

Jak mogę uzyskać taki obraz? Czy jest to „ustawienie aparatu”, czy też muszę to zrobić w trakcie obróbki końcowej z elementami cs / elementami programu Photoshop?

Czy na Youtube są jakieś filmy, które pokazują mi drogę?

Czy istnieje określenie tego typu zdjęć?

Wydaje mi się, że jest to mocno przerobione w Photoshopie.
Photoshopdisasters.com nazwałby to „niesamowitym”. Czy ten model jest wampirem? Nie, to niemożliwe, zapaliłaby się podczas tego zachodu słońca.
Domyślam się, że w tym ujęciu dzieje się trochę HDR, cienie po prostu nie są wystarczająco zacienione ... Mogą też być jakieś zewnętrzne światła. Zdecydowanie jest coś nie tak w tym ujęciu ...
@pearsonartphoto Naprawdę nie sądzę, żeby samochód lub model był w doku na sesję o zachodzie słońca. Myślę, że to co najmniej trzy warstwy.
Samochód jest CG, model został prawdopodobnie nakręcony w studiu, na szczęście to tylko kolory, które chcesz naśladować, ponieważ całość wygląda dla mnie okropnie.
@Matt Początkowo myślałem, że to prawdziwy samochód, ale patrząc na resztę zdjęć, tak, CG jest dużą możliwością i wyjaśniłby wszystkie rodzaje nieprawidłowych rozbieżności między jego oświetleniem a oświetleniem otoczenia w wielu z tych ujęć.
Ta dziewczyna nie ma cienia. Tylko mówię.
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Rob Clement
2011-02-17 22:49:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że jest wiele sposobów na osiągnięcie tego uczucia ... gdybym miał się z tym zmierzyć, zrobiłbym coś takiego.

Poza technicznym aspektem przygotowania sceny, nakręciłbym RAW z balansem kolorów gdzieś w zakresie fluorescencji. Następnie użyłbym selektywnej obróbki kolorów w Photoshopie, aby precyzyjnie dostroić kolory.

Zgadzam się jednak z Phillippe Lavoie co do komentarza „bardzo przerobiony na zdjęcia”. Wygląda na to, że samochód został wymieniony, a nowy obraz jest mocno nasycony. Oryginalne zdjęcie zostało prawdopodobnie nakręcone kliszą i zastosowano żółty lub purpurowy filtr i być może miał w nim Volkswagena Beetle.

Dobrze powiedziane, dodam jeszcze, że cienie "w samochodzie" są błędne. Wydają się wygenerowane, jak model 3D. Przybliż widok i zobaczysz, że opony stykają się z podłożem. Również krawędź między lustrem a skałami.
Mogę zabrzmieć trochę noobem, mówiąc to, ale preset `Sunset` (w` Guide`, Nikon D5000) daje mi tego rodzaju kolory. To całkiem proste i nie wymaga wielu modyfikacji.
#2
+3
cabbey
2011-02-17 22:52:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje kilka gotowych ustawień dla tego typu efektu, wszystkie zasadniczo próbują zrobić to samo: zasymulować stary wydruk, w którym papierowa podstawa pod srebrem pożółkła z wiekiem, więc wszystkie kolory przesunęły się nieco wyżej w żółtych; a barwniki blakną w różnym tempie, jak wskazał Stan. Przychodzi mi na myśl „Old Polar” w Lightroomie, choć najwyraźniej nie zastosowano pełnej siły. Chociaż widać, że nie został nałożony równomiernie na warstwy… Spójrz na znak i łódź… oba mają bardzo „ciepły” biały kolor, chociaż wątpię, czy którykolwiek z nich jest naturalnie tak ciepły. Samochód jednak nadal ma jasną, ostrą, prawie chłodną biel (wokół reflektorów).

Unikając ustawień wstępnych, prawdopodobnie można by temu towarzyszyć poprzez lekkie podgrzanie temperatury barwowej w bieli saldo. Nie za dużo, tylko trochę ... może 100 stopni. Aby zasymulować zanikanie barwników, możesz użyć suwaków regulacji nasycenia kolorów LR, aby nieco obniżyć magentę (właściwie prawdopodobnie tylko trochę zgaśnie, a potem magenta trochę bardziej).

Symuluje się nie tylko zażółcenie papieru - barwniki magenta są (a przynajmniej w przeszłości były - technologia koloru poprawiła się tak samo jak wszystko inne) bardziej uciekającymi niż cyjan czy żółty.
dobra uwaga Zaktualizowano @Stan,.
#3
+2
Norm
2011-02-18 00:38:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym spróbować: Warstwa dopasowania Krzywe. Zwiększ kontrast (bardziej stroma krzywa) w warstwie czerwonej. Zmniejsz kontrast zieleni. Może zostaw niebieski liniowy. Pobaw się tym stamtąd ... A może po prostu zadzieraj z ociepleniem (zwłaszcza rozjaśnieniem) w oknie dialogowym balansu kolorów.

Myślę, że możesz coś uzyskać, mieszając z bielą w aparacie Równowaga, ale byłaby mniej kontrolowalna, dużo łatwiejsza w poście.

Aha, zgadzam się, ten obraz został poważnie zmanipulowany. Nie zdziwiłbym się, gdyby to był jakiś montaż. Szczególnie podoba mi się to, że kobieta nie ma cienia.

#4
+1
Jerry Coffin
2011-02-18 01:55:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Żeby dodać trochę, że nie widziałem, żeby ktokolwiek wspominał bezpośrednio: oświetlenie samochodu (niezależnie od tego, czy jest CG, czy rzeczywiste) jest z góry, z lewej strony, nieco przed samochodem (tj. bliżej nas niż samego samochodu).

Zwróć uwagę, na przykład, że maska ​​samochodu pokazuje podświetlenie po lewej stronie, przedni zderzak jest podświetlony, gdy jest prawie poziomy, a bliski błotnik jest jaśniejszy, gdy jest zwrócone bliżej przodu (co byłoby w najciemniejszym cieniu , gdyby światło padało z zachodu słońca za samochodem).

Zgadzam się, że wygląda na to, że samochód jest prawdopodobnie jednak wygenerowane komputerowo - krzywe na górnej części maski (dla szczególnie rażącego przykładu) mają coś, co wydaje mi się wyraźnie podobne do cieniowania Gourauda (wraz z lekkimi pasmami kolorów wynikającymi z wyglądu rzeczy). Sprawienie, by coś wyglądało jak prawdziwa farba na prawdziwym metalu, jest dość trudne. Podobnie jak wiele cieniowania komputerowego, wygląda to bardziej jak rodzaj gumy lub plastiku. Zwróćmy na przykład uwagę na całkowity brak czegokolwiek przypominającego lustrzane podświetlenie w dowolnym miejscu samochodu.

#5
  0
user3784
2011-02-18 11:09:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to, co chce powiedzieć, to po prostu: jak uzyskać kolor „tła” - tj. móc nadać obrazom w stylu retro z lat 70.…

Mówiąc prościej - krok po kroku - np. za pomocą filmów z YouTube.

Na koniec, czy istnieje motyw, który można nazwać żółtawym typem fotografii w stylu retro z lat 70.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...