Pytanie:
Sytuacje, w których możesz użyć trybu zdalnego USB?
Nick Bedford
2010-08-24 10:03:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podłączyłem 50D do mojego MacBooka Pro pewnego dnia w domu i stwierdziłem, że świetnie jest zobaczyć, jak zdjęcie będzie wyglądać na dużym ekranie przed zrobieniem go i zastanawiałem się, kiedy taka konfiguracja może być używana i jak często jest używana , biorąc pod uwagę, że nie jest to dokładnie coś, po czym można się poruszać.

Myślę, że oczywiste, takie jak długa ekspozycja (astronomia, krajobraz) itp., ale czy są inne zastosowania? Modelowe sesje zdjęciowe?

Czy lepiej po prostu użyć pilota zamiast podłączyć go bezpośrednio do komputera?

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
NickM
2010-08-24 11:57:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nazywa się to strzelaniem na uwięzi i jest najczęściej używane w studiach; jak mówisz, nie jest to do końca przenośna konfiguracja. Ma tę zaletę, że pozwala na zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysk, z pominięciem karty pamięci, a jak powiedziałeś, możesz zobaczyć duży podgląd zdjęcia na ekranie przed wykonaniem, jak wersja podglądu na żywo o wysokiej rozdzielczości.

Fotografowie prasowi na meczach piłki nożnej i innych imprezach mogą korzystać z bezprzewodowego tetheringu z laptopem podłączonym do Internetu, dzięki czemu edytorzy zdjęć w biurze mogą uzyskać bezpośredni dostęp do zdjęć niemal natychmiast po ich wykonaniu.

Jeśli jednak nie ma nadrzędnej potrzeby natychmiastowego przenoszenia zdjęć na dysk, w większości sytuacji wystarczy użyć pilota.

+1: Ponadto jest używany głównie przez fotografów studyjnych, w tym w zdjęciach studyjnych i zdjęciach w plenerze.
Zrobiłem dwa projekty zdjęć za pomocą aparatu na uwięzi i znacznie lepiej jest przeglądać i aranżować rzeczy na dużym ekranie, szczególnie podczas pracy z inną osobą.
+1. Ciekawe. Czy szybkość USB2 zapobiega niektórym trybom fotografowania (seria)? Czy aparat „buforuje” zdjęcie, dopóki nie dotrze do komputera (tj. Zapobiega utracie, gdy z jakiegoś powodu komputer / kabel nie działają)?
Fotografowanie na uwięzi nadal zapisuje obrazy na karcie pamięci, jeśli masz taką w aparacie, więc jeśli połączenie z komputerem nie powiedzie się lub będzie wolne, zdjęcia nadal będą zachowane. Są buforowane w taki sam sposób, jak podczas fotografowania bez uwięzi.Jeśli wykonujesz zdjęcia bez włożonej karty pamięci, bufor będzie nadal używany do całkowitego zapełnienia, więc liczba zdjęć, które możesz wykonać w jednej serii, będzie zależała od prędkości Twojego połączenia. Jeśli połączenie zostanie przerwane podczas przesyłania, obrazy zostaną utracone. (Zauważ, że jest to oparte na używaniu Canon EOS 5D Mark II z tetheringiem Lightroom na komputerze Mac)
#2
+3
Roddy
2010-08-24 15:33:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tethering umożliwia również robienie zdjęć poklatkowych, jeśli Twój aparat nie obsługuje tego bezpośrednio.

#3
+2
Andrei Rînea
2011-10-18 00:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem tego do zrobienia zdjęć produktu dla klienta, a on mógł zobaczyć wynik na ekranie 15,4 "przed zrobieniem zdjęcia.

Ponadto precyzyjne ustawienie makro można znacznie łatwiej wykonać na urządzeniu 15,4 "niż na ekranie 2,5".

#4
+1
Alan
2010-08-24 13:03:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź Nicka prawie to załatwiła.

Dodam, że kiedy będę bawić się autoportretami, użyję trybu na uwięzi, dzięki czemu będę mógł łatwiej zobaczyć obraz, zamiast biegać dookoła aby sprawdzić wyświetlacz LCD aparatu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...