Pytanie:
Jak „wolno” mogę zrobić zdjęcie na meczu bokserskim?
Pete
2011-04-01 20:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam robić zdjęcia na meczu bokserskim, prawdopodobnie w warunkach słabego oświetlenia.

Planuję ustawić aparat na stały czas otwarcia migawki i pozwolić, aby aparat automatycznie ustawiał przysłonę i ISO. Ale jak wolno mogę robić zdjęcia. Mam nadzieję, że mogę zabrać ze sobą statyw, więc nie jest to tak bardzo kwestia drgań aparatu, a raczej uchwycenia akcji.

Mój sprzęt to kanon EOS 500D i Canon 24-105mm f / 4L Obiektyw IS USM.

Zobacz też http://photo.stackexchange.com/questions/6151/what-is-the-shutter-speed-needed-to-stop-motion, bardziej ogólne pytanie „jaką prędkość zatrzymać ruch”.
Zmieniłbym twoją taktykę dotyczącą czasu otwarcia migawki i przysłony. Chcesz, aby można było wybrać migawkę, ponieważ zmienia to ** sposób ** rejestrowania akcji. Chcesz, aby apertura była jak najszersza, aby uzyskać jak najwięcej światła. Pozwoliłbym, aby twoje ISO zmieniało się automatycznie, aby zapewnić użyteczną ekspozycję dla ustawionej migawki. Aby to zrobić, musisz ustawić ISO na „Auto” i użyć trybu aparatu M (ręcznego), aby ustawić szeroki otwór przysłony i wybrać czas otwarcia migawki.
@jrista - Problem z moim (tanim) aparatem polega na tym, że ustawienie go na M i ISO na auto w rzeczywistości naprawia ISO na 400. Ale ustawienie trybu priorytetu migawki da pożądany efekt (szeroko otwarta przysłona i automatycznie dostosowana czułość ISO)
Większość aparatów działa w ten sposób. Auto ISO jest zwykle wyłączane i zastępowane stałą wartością w trybie M. Dzięki temu ręczne sterowanie ekspozycją jest bardziej przewidywalne i spójne w trybie Bulb. Niektóre droższe aparaty nie mają nawet opcji Auto ISO w dowolnym trybie. W wysokiej klasy lustrzankach cyfrowych Pentax dostępny jest tryb TAv, który jest zasadniczo * ręczny z wymuszonym automatycznym ISO *.
Cześć, zrobiłem kilka meczów bokserskich, tylko krótka wskazówka, jeśli powiesz, że strzelasz do swojego przyjaciela na ringu, włożysz większość swoich wysiłków na drugiego faceta, albo zrobisz to, co ja zrobiłem i dostaniesz większość ujęć twojego przyjaciela, który jest bity ..... co z pewnością oszukało MOJEGO wojownika. Strzelałem !!!
@Itai Auto ISO firmy Nikon (w aparatach D40 i D5100) działa inaczej w trybie M niż to, co opisujesz. W tych aparatach, w trybie M, z automatyczną czułością ISO, czułość ISO dostosuje się, aby zachować prawidłową ekspozycję.
Jestem trochę zaskoczony, że nikt nie wspomniał o używaniu lampy błyskowej. Sądząc po liczbie starych filmów pokazujących fotografów wiszących na linach podczas meczów bokserskich, które wystrzeliwują starą śrubę w błyskach żarówki - założyłem, że bokserom bardziej zależy na uderzeniu pięścią w twarz niż na podmuchu światła Prędkość światła...
Pięć odpowiedzi:
#1
+30
Itai
2011-04-01 21:23:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda prędkość coś ci da. Zdjęcie będzie renderowane inaczej.

Zatem pytanie nie powinno brzmieć jak wolno mogę zrobić zdjęcie? , ale jak wolno chcę zrobić zdjęcie?

Kilka pomysłów:

  • Jeśli chcesz zamrozić pot spływający z twarzy boksera, gdy otrzymuje uderzenie, sugeruję 1 / 2000s lub szybciej.
  • Jeśli chcesz zamrozić ciało boksera i pozostawić zamazane ręce (aby oddać akcję), spróbuj około 1/500 s.
  • Jeśli będziesz szedł wolniej niż 1/250, prawdopodobnie rozmyje cały bokser, przynajmniej trochę.
  • Powinieneś być w stanie zejść do 1 / ogniskowej (lub 2 stopnie niżej ze stabilizacją), aby oddać akcję, trzymając pierścień i ostre tło.

Będziesz musiał dużo próbować, ale masz rację, używając priorytetu czasu otwarcia migawki. Możesz chcieć naprawić czułość ISO i pozwolić aparatowi odtwarzać przysłonę, jeśli nie chcesz, aby wszystkie zdjęcia były z przysłoną F / 4, ponieważ większość aparatów woli otwierać obiektyw niż zwiększać ISO przy słabym oświetleniu.

Krótki dodatek: 1 / ogniskowa dotyczy aparatów pełnoklatkowych, więc dla APS-C wynosi 1,6 / ogniskową ...
@eWolf - To praktyczna zasada i bardzo przybliżona, w dużym stopniu zależy od osoby i rozdzielczości, więc ludzie po prostu cytują to jako 1 / F-L niezależnie od rozmiaru czujnika. Jeśli naprawdę chcesz to wyregulować, w rzeczywistości masz to do tyłu (Canon APS-C = 1 / (1,6 * F-L) i wszyscy inni APS-C = 1 / (1,5 * F-L)).
#2
+5
TimK
2011-04-06 00:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zalecam zostawienie statywu w domu. Mogę robić zdjęcia z dokładnością do 1/60 lub 1/100 bez zauważalnych drgań aparatu. Jeśli i tak robisz zdjęcia szybciej, to by Cię po prostu spowolniło.

Rady dotyczące pozostawienia statywu w domu są dobre. Liczby czasu otwarcia migawki zależą od zbyt wielu czynników, aby była to dobra odpowiedź.
Cześć Tim, witaj w Photo-SE. Zachęcam do podania więcej szczegółów w odpowiedzi. Myślę, że zalecenie pozostawienia statywu w domu to dobra rada, ale czy mógłbyś bardziej wyjaśnić trochę o czasie otwarcia migawki? Myślę, że minimalny czas otwarcia migawki niezbędny do uniknięcia drgań aparatu zależy od obiektywu. Gdybyś mógł podać więcej informacji o obiektywach, których używasz do osiągnięcia tych czasów otwarcia migawki, byłoby to przydatne dla czytelników.
- przepraszam, nie chciałem wydawać się tam niegrzeczny. Witamy na stronie i tak, jak mówi @jrista, więcej szczegółów byłoby pomocnych, szczególnie jeśli chodzi o technikę robienia zdjęć bez drgań przy takich prędkościach.
#3
+1
Handy Andy
2011-04-05 14:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Im więcej masz umiejętności w robieniu zdjęć akcji, tym bardziej nauczysz się korzystać z długich czasów otwarcia migawki i wykorzystywać ruch obiektów do podkreślenia ważnej czynności i nadania zdjęciu wyrazu. Przy długim czasie otwarcia migawki powinieneś z wprawą być w stanie całkowicie zamazać ręce, nogi, ring bokserski i publiczność boksera, ale uchwycić moment, w którym rękawica styka się z nimi, czyniąc ją najbardziej ostrą i gwałtowną częścią Obraz. W tym przypadku gra słów zamierzona, prawdziwy moment uderzenia. Wykorzystanie rozmycia ruchu do kadrowania i ogniskowania najważniejszej części obrazu, kierując tam oko widza. Nie inaczej niż w przypadku użycia płytkiej głębi ostrości do odizolowania części obiektu od pierwszego planu i tła, ale w tym przypadku uzyskuje się to za pomocą rozmycia ruchu.

To wymaga praktyki, ponieważ oboje wiedzą, jak szybko przesuwaj i podążaj za obiektem, a także wiedząc, jak będzie się poruszał i jaki jest granice tego, jak każdy ruch może się nagle zatrzymać lub zatrzymać podczas nagłej zmiany kierunku. Przykłady: oddanie strzału na szczycie skoku lub gdy piłkarz wykonuje obrót o 180 stopni na boisku, gdy kij baseballowy uderza w kij. (Umiejętności te są również nieocenione w fotografii dzikiej przyrody i ptaków, ale musisz także znać zachowanie zwierząt, a także możesz znać zachowanie ludzi).

Zbyt często ludzie zakładają, że potrzebują najwyższych czasów otwarcia migawki do działania. fotografii, podczas gdy w rzeczywistości jedne z najlepszych zdjęć tego rodzaju obiektów, jakie kiedykolwiek wykonano, były wykonane przy długich czasach otwarcia migawki i niskich czułościach ISO.

Negatywna część dotycząca „oni” na końcu tego postu nie wydaje się zbyt konstruktywna.
#4
+1
Tom Irwin
2013-09-27 00:32:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FOTOGRAFOWANIE MECZÓW BOKSERSKICH - Możesz uzyskać akceptowalne obrazy przy czasie otwarcia migawki 1/320, chociaż szybsze jest lepsze. Jutro fotografuję swój trzeci mecz bokserski z krawędzi ringu sensorem przycinania Nikon D7000. Ring bokserski jest nieco ciemny, oświetlony pojedynczym fluorescencyjnym paskiem. Wyzwaniem jest uzyskanie wystarczającej ilości światła.
Podczas pierwszej sesji bokserskiej w lutym ubiegłego roku musiałem ustawić czułość ISO na 3200 (wysoki jak na mój D7000), z przysłoną f / 3,2 i głębią ostrości, na moim Nikonie f / 2.8 17-55 i czas otwarcia migawki 1/320. Zdjęcia były ciemne i ziarniste, ale były akceptowalne po przetworzeniu w Lightroomie. Podczas drugiego meczu bokserskiego otworzyłem obiektyw na f / 2.8, 1/320 i ISO 3200. Dodatkowe światło spowodowane zmianą f / stop z 3,2 na 2,8 sprawiło, że zauważalna różnica w jasności i kolorystyce obrazu. Jutro kręcę swój trzeci mecz bokserski i planuję użyć mojego stałoogniskowego obiektywu f / 1.8 35 mm i zrobić zdjęcie z przysłonami f / 1.8, 1/400 i ISO 1600. Podobnie jak w pierwszych dwóch meczach I mogę fotografować z krawędzi pierścienia i mieć dobrą perspektywę z obiektywem 35 mm.
Myślę, że szerszy otwór nadal zapewni mi odpowiednią głębię ostrości, jednocześnie pozwalając mi na połowę ISO z 3200 do 1600 i zwiększając czas otwarcia migawki Rozumiem, że większy otwór przysłony f / 1,8 (w porównaniu z f / 2,8) da mi 1,3 dodatkowej przysłony, co powinno oznaczać wystarczającą ilość dodatkowego światła, aby obsłużyć spadek czułości ISO z 3200 do 1600 przy wystarczającej ilości światła ponad, aby podnieść migawkę z 1/320 do 1/400. Dwa inne punkty - W pierwszym meczu nosiłem oba moje Nikon D7000 i Nikon D5100, każdy z innym obiektywem. System ogniskowania / pomiaru w aparacie D5100 jest dobry, ale nie wystarczająco szybki, aby zapewnić natychmiastową reakcję niezbędną do wykonywania zdjęć bokserskich. Uważam, że Canon Rebels są porównywalni pod względem odpowiedzi na D5100, a szybsze 60D i 7D firmy Canon są bardziej podobne do D7000 firmy Nikon. Kolejna kwestia - Nikon całkiem nieźle radzi sobie z odzyskiwaniem szczegółów koloru & z ciemnych cieni w Lightroom.

#5
+1
dpollitt
2013-12-17 05:40:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Jak wolno” jest nieco subiektywne, ponieważ akceptowalny dla mnie stopień rozmycia może być inny dla Ciebie. Zależy to również od tego, jak daleko jest od Ciebie obiekt. Z powodu tych dwóch czynników konkretny czas otwarcia migawki nie jest tym, czego polecałbym szukać. Zamiast tego, ponieważ fotografujesz cyfrowo - po prostu eksperymentuj i zobacz, jaki czas otwarcia migawki najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogólnie rzecz biorąc, zacząłbym od 1 / 125s drugi czas otwarcia migawki i stamtąd pracuj szybciej. Potencjalnie możesz potrzebować nawet 1 / 500-1 / 1000s, aby zatrzymać bardzo szybki ruch. Powiedziałbym, że bezpieczny zakład to 1/250, ale twoje wyniki będą się różnić. W zależności od meczu, niektóre ruchy mogą być bardzo szybkie i możesz chcieć, aby każdy fragment obiektu był ostry, jeśli tak jest, z pewnością będziesz testować granice swojego sprzętu. Jeśli rutyna jest nieco wolniejsza lub akceptowalne jest niewielkie rozmycie kończyn, powinno to być całkiem możliwe przy użyciu twojego zestawu.

Może się okazać, że jesteś zmuszony strzelać z prędkością 1 / 125s, ponieważ wymaga to również bardzo małej głębi ostrości lub bardzo wysokiego ISO, które jest zbyt hałaśliwe dla twojego gustu. Ponownie, wpływają na to osobiste preferencje.

Pamiętaj również, że pewne rozmycie w ruchu może być efektem artystycznym, który dodaje się do obrazu. Zwłaszcza jeśli możesz fotografować z lampą błyskową (ale może nie możesz) i korzystać z synchronizacji na drugą kurtynę.

Na koniec, dlaczego nie przejrzeć niektórych zdjęć Flickr i sprawdzić używany czas otwarcia migawki? Nic nie przebije rzeczywistych przykładów, aby pokazać różnice: http://www.flickr.com/search/?q=boxing

Oto kilka przykładów przy różnych czasach otwarcia migawki. To jest mecz piłki nożnej, ale obowiązuje ten sam pomysł. Wszystkie te zdjęcia są niestety dość kiepskie.

18 mm, f / 3,5, 1/40 s: enter image description here 50 mm, f / 2,8, 1/125 s: description 18 mm, f / 3,5, 1/500 s : enter image description hereTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...