Pytanie:
Sposoby zmiękczenia wbudowanej lampy błyskowej?
Grant Palin
2011-12-22 06:05:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co można zrobić, aby złagodzić bezpośrednie światło z wbudowanej lampy błyskowej? Wiem, że są dostępne dyfuzory do zewnętrznych lamp błyskowych, ale nie znam takiego rozwiązania dla wbudowanej lampy błyskowej, na przykład w Nikonie D50.

Bibułka papierosowa wykonuje dobrą robotę. I ma stronę klejącą;).
możliwy duplikat [Jak uzyskać dobre wyniki za pomocą wbudowanego wyskakującego flasha?] (http://photo.stackexchange.com/questions/11392/how-to-get-good-results-with-the-built-in -popup-flash)
Osiem odpowiedzi:
#1
+11
Miguel
2011-12-22 08:31:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Weź wizytówkę z białym tłem i umieść ją pod kątem 45 stopni przed wyskakującym okienkiem błyskowym. To przekieruje go do sufitu. W przypadku większości lamp błyskowych możesz wykonać dwa małe nacięcia na karcie, aby wsunąć ją na miejsce i utrzymać ją podpieraną przez samą lampę błyskową.

Oto jak wygląda na mojej lustrzance cyfrowej Canon:

business card flash diffuser

#2
+4
user2719
2011-12-22 06:25:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zarówno Gary Fong, jak i Lumiquest tworzą dyfuzory do wyskakujących lamp błyskowych (i prawdopodobnie są też inne, których nie znam według marki). Wersja Gary'ego Fonga nazywa się Puffer; Lumiquest nazywa się Soft Screen. Luniquest Soft Screen jest znacznie większy niż Puffer, ale niewiele ekranu dyfuzora zostanie uderzone przez lampę błyskową w odległości montażu.

Ale szczerze mówiąc, najlepsze, co możesz o nich powiedzieć jest to, że są lepsze niż nic. Naprawdę nie można uzyskać dużej miękkości z tak małej lampy błyskowej tak blisko obiektywu bez systemu luster, które pozwalają na wystarczająco duże źródło światła, a utrata mocy byłaby prawdopodobnie nie do zaakceptowania, gdyby udało się uzyskać naprawdę miękkie źródło. (D50 nie jest do końca mistrzem w słabym świetle, z wysoką czułością ISO). Lepsze niż nic jest lepsze niż nic, o ile twoje oczekiwania nie są zbyt wysokie i użyjesz lampy błyskowej, w której odbijają się plamy z dyfuzora. na odrobinę wypełnienia, poczujesz się lepiej niż daje ci samo wyskakujące okienko.

#3
+2
John Cavan
2011-12-22 06:19:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W handlu istnieje wyskakujący dyfuzor lampy błyskowej Gary'ego Fonga, który działa dobrze. W razie potrzeby możesz też zrobić trochę majsterkowania i użyć białego papieru przed lampą błyskową. Możesz użyć tego do rozproszenia lub odbicia, w zależności od papieru i jego grubości. W szkole fotografii cyfrowej znajduje się artykuł, który zawiera kilka przykładów opcji „zrób to sam”.

Sto-fen też je robi - to inny projekt, ale wygląda równie głupio. :)
@mattdm - heh heh, zapomniałem o nich.
#4
+1
dpollitt
2011-12-22 06:27:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli znajdę się w takiej sytuacji, używam chusteczek higienicznych w ułamku. Po prostu złóż go raz na siebie i połóż na lampie błyskowej.

#5
+1
Sridhar Iyer
2011-12-22 07:45:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu wrzucam na to kawałek materiału / papieru. Chusteczka, mała koperta, papier woskowany wszystko działa dobrze. Pamiętaj tylko o ustawieniu kompensacji ekspozycji lampy błyskowej, aby odpowiednio naświetlić obraz.

E-TTL lub odpowiednik nikon powinny odpowiednio eksponować, oto magia obecnych systemów flash.
och, pomyślałem, że gdyby nie było przedbłysku, aparat po prostu odgadłby ustawienia lampy błyskowej.
#6
+1
MikeW
2011-12-22 15:36:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zapomnij o kompensacji ekspozycji lampy błyskowej. Jeśli nieco zmniejszysz lampę błyskową i pojawi się trochę światła otoczenia, uzyskasz mniej ostre, bezpośrednie światło z lampy błyskowej.

#7
+1
Nir
2011-12-23 00:00:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dam ci tę samą radę, którą otrzymałem, gdy zapytałem o wyskakującą lampę błyskową - nie wydawaj żadnych pieniędzy na wyskakujący dyfuzor lampy błyskowej, nie są one zbyt dobre i kiedy możesz dostać nową ręczną lampę błyskową za 40 dolarów nie są warte swojej ceny (szukaj YN460 na eBayu, jest też błysk TTL tej samej firmy za mniej niż 70 $, nie pamiętam numeru modelu).

#8
  0
Paul Cezanne
2011-12-22 06:47:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odbij go od sufitu. Mam nadzieję, że masz sufit ... Użyłem też woskowanego papieru, dzięki czemu nie tracisz w ten sposób zbyt dużo światła.

Nikon D50 ma gorącą stopkę, więc uzyskaj zewnętrzną lampę błyskową, która pozwala odbijać się.

Możesz przeczytać o odbijającym się błysku tutaj.

Świetnie, możesz używać serwerów lustrzanych!

Jak odbijałbyś wbudowaną lampę błyskową bez przesuwania obiektywu, a tym samym zmiany kompozycji ujęcia? Sugerujesz lustro?
O przepraszam. Moja lampa Speedlite wygina się w dwóch kierunkach. Podnosi się i obraca. Niezwykle przydatny.
Z drugiej strony, w przeszłości MIAŁEM, w przeszłości, z wyskakującą lampą błyskową aparatu kompaktowego, użyłem folii aluminiowej, aby odbijać się od sufitu. Musiałem przejść do instrukcji, jeśli pamiętam, aby uzyskać właściwą ekspozycję. Dużo pracy ...
Zredagowałem moją odpowiedź.
ponownie zredagowane dla luster
Pytanie dotyczyło wbudowanej lampy błyskowej, jak w przypadku braku lampy błyskowej Speedlite. Więc nie obracałby się dookoła ani nie odbijał się od sufitu. Ponadto nie musisz komentować za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany, witryna wymiany stosów będzie śledzić dla nas wszystkie zmiany.
Losowe, wyjątkowo bezsensowne ciekawostki: [Panasonic DMC L1] (http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/panasonic-l1.shtml), jedna z pierwszych lustrzanek cyfrowych typu 4/3, miała wbudowaną lampę błyskową, może przechylić się do góry, aby się odbić. (Piękny aparat we wszystkim oprócz okropnego małego wizjera i no cóż, ceny.)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...