Pytanie:
Czy jest sposób na wykonanie stabilnych zdjęć z długim czasem naświetlania bez użycia statywu?
Psk livewire
2017-01-07 17:36:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam aparat hybrydowy Sony DSC-H200 z 26-krotnym zoomem optycznym. Chciałem robić zdjęcia z długim czasem naświetlania, takie jak życie nocne, światła drogowe, ślady gwiazd itp., Ale nie mam żadnego niezbędnego statywu (nie było mnie na to). Po prostu próbuję sprawdzić, czy w pobliżu jest jakaś stabilna powierzchnia i próbuję jej użyć, ale nie zawsze to pomaga.

Chciałem wiedzieć, czy istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie inne niż znalezienie stabilnej ściany lub czegoś takiego ?

Osiem odpowiedzi:
StephenG
2017-01-07 18:11:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu próbuję sprawdzić, czy w pobliżu jest jakaś stabilna powierzchnia i próbuję z niej skorzystać

To jest podstawowa idea.

Uważaj, aby obejrzeć dla lekkiego poślizgu. Pamiętaj również, że wibracje mogą również wpływać na stabilność, w tym po uruchomieniu strzału - upewnij się, że używasz timera, aby wibracje związane z dotykaniem aparatu mogły ustąpić. Użyłbym 10-sekundowego licznika czasu, aby dać mu jak najwięcej czasu.

ale to nie zawsze pomaga.

Mogą istnieć inne problemy tutaj. Czy kontrolujesz ISO i czas naświetlania? Odkryłem, że niektóre aparaty przetwarzają zdjęcia w dużym stopniu (a Sony często to robi), co zmniejsza szczegółowość. Zwykle zbyt agresywnie wyostrzają i redukują szumy. Przydaje się robienie zdjęć w formacie RAW (jeśli możesz) lub przynajmniej ograniczenie wyostrzania i redukcji szumów tak bardzo, jak to możliwe.

Chciałem wiedzieć, czy jest jakieś alternatywne rozwiązanie inne niż znalezienie stabilnej ściany lub czegoś innego ?

Pufy. Niektórzy używają Gorillapods.

Czy teraz kupowanie statywu tylko do celów wycelowania i fotografowania jest korzystne, czy też powinienem poczekać rok lub dwa, kiedy zabiorę się do pracy i kupię lustrzankę cyfrową?
Zaczekam. To powiedziawszy, tani statyw może być lepszy niż brak statywu, ale nie jestem przekonany, że twój problem można rozwiązać za pomocą statywu. Może zadaj nowe pytanie z jednym ze swoich zdjęć problemowych i zobacz, czy jest jakiś inny problem związany z techniką.
Używanie płaskiej powierzchni i ustawienie samowyzwalacza na 2 sekundy (aby uniknąć chowania aparatu podczas robienia zdjęć) w pobliżu zawsze mi się przydaje. Nawet jeśli powierzchnia nie jest pozioma i muszę mocno przycisnąć do niej aparat, zwykle działa.
Gorylostogi są świetne, ale przynajmniej tam, gdzie mieszkam (Japonia), są trochę droższe niż najtańsze statywy.
@Nathaniel w Daiso można łatwo znaleźć małe gorylapody i statywy. Niezwykle niedrogi i wygodny do noszenia. Po prostu chowam je do kieszeni, kiedy idę z plecakiem, zamiast nosić ze sobą 2-kilogramowy statyw.
@LưuVĩnhPhúc naprawdę? Huh, wydaje mi się, że zostałem oszukany, gdy dostałem swój od Yodobashi. (Chociaż mój jest największy i uważam, że jest wart swojej ceny.)
Pufy, worki z piaskiem, w zasadzie wszystko, co tłumi ruch powierzchni, na której kładziesz aparat.
Richard Smith
2017-01-07 20:40:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku napiętego budżetu lub gdy nie można użyć statywu, najlepszym rozwiązaniem są torby z fasolą. Znajdź stabilną powierzchnię, umieść torbę i poruszaj aparatem, aż będziesz zadowolony z kadrowania.

FYI zwykły sklep kupiony w torebkach z nasionami słonecznika lub soczewicy lub niespodzianka fasolka działa całkiem dobrze jako worek fasoli. Piasek też jest całkiem niezły, ale ciężki. Włóż swój wybór wypełnienia do poszewki lub czegoś w tym stylu i gotowe.

Skarpetka jest prawdopodobnie bardziej odpowiednim / wygodnym rozmiarem, aby wspierać aparat typu „wskaż i strzelaj”. Bezpłatną improwizowaną alternatywą może być plastikowa torba na zakupy z odrobiną brudu. Wiele różnych rzeczy może działać w mgnieniu oka.
@Makyen prawdopodobnie masz rację, ale Sony DSC-H200 jest prawdopodobnie lepiej opisywany jako aparat mostkowy (bliżej podstawowej lustrzanki cyfrowej niż „wskaż i strzelaj”).
scottbb
2017-01-07 20:36:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli niedrogie statywy są zbyt drogie, proponuję stworzyć własną stabilną platformę. Gniazdo statywu w aparatach ma rozmiar 1/4 "× 20 gwintu na cal UNC, czyli 1 / 4-20. ( nie próbuj używać metrycznych, takich jak M6-1. Nie są kompatybilny).

W zależności od twoich umiejętności i kreatywności możesz stworzyć coś, co będzie w pełni dostosowane do tego, jak i gdzie zwykle strzelasz. Może lubisz strzelać nisko z ziemi? Następnie stwórz własną kapsułę naziemną ( w zasadzie płaska deska z wystającą śrubą). Nie mogło być dużo prostsze.

Kirk Low Pod
Kirk PO-2PC Low Pod

Jeśli dodasz stopy do kapsuły naziemnej, zapewni to pewien prześwit na nierównych powierzchniach. Możesz nawet przymocować ją do boku drzewa lub tyczki, aby zamontować ją na wysokości oczu.

Jeśli jesteś dobrym majsterkowiczem, proponuję spróbować stworzyć własny Ultrapod. Jest to kompaktowy statyw stołowy z małą, regulowaną kulą jeden koniec do zamocowania statywu. Po złożeniu jego kątowo-żelazny kształt sprawia, że ​​idealnie nadaje się do przymocowania do drzewa, poręczy itp.

Ultrapod
Pedco Ultrap od

wyszukaj w Google „statyw do samodzielnego montażu” i możesz znaleźć wiele łatwych sposobów wykonania takiego statywu, jak [ten] (http://www.instructables.com/id/Quick,-cheap,-and-easy-tripod/)
Polecasz DIY, ale pokazujesz zdjęcia produktów komercyjnych?
@xiota na pewno, jak w "replikuj ten produkt komercyjny". Robią świetne odniesienia do aspiracji.
Nathaniel
2017-01-07 21:16:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z opcji, która nie sprawdza się w każdej sytuacji, jest wykonanie wielu krótkich zdjęć i połączenie ich w obróbce końcowej. Nie potrzebujesz do tego statywu, ponieważ możesz wyrównać obrazy w oprogramowaniu przed ich połączeniem. Po prostu rób zdjęcia z ręki w trybie serii, trzymając aparat tak stabilnie, jak to tylko możliwe.

Tą metodą nie można uzyskać takich rzeczy, jak smugi światła, ale można uzyskać gładką „szklistą” powierzchnię na wodzie i zamień tłumy ludzi w rozproszone cienie, podobnie jak w przypadku długiego naświetlania.

Jeśli masz Photoshopa, procedura polega na otwarciu plików graficznych jako warstw, a następnie zaznaczenie wszystkich warstwy, a następnie z menu edycji wybierz opcję „automatyczne wyrównywanie warstw”. Spowoduje to idealne wyrównanie wszystkich warstw, a następnie możesz uśrednić je wszystkie razem, używając jednej z technik opisanych tutaj.

Jeśli nie stać Cię na Photoshopa i nie umysł hacking w wierszu poleceń, możesz użyć narzędzia o nazwie align_image_stack, aby je wyrównać, a następnie połączyć je za pomocą (na przykład) ImageMagick. (Być może istnieje bardziej przyjazne dla użytkownika darmowe oprogramowanie, które również to potrafi, ale to właśnie one są używane przeze mnie).

Jeśli kamera porusza się podczas fotografowania, przekonasz się, że nie można użyć krawędzi końcowego obrazu, ponieważ nie zostały one zakryte przez wszystkie ujęcia. Dlatego podczas fotografowania w ten sposób należy pomniejszyć nieco bardziej niż normalnie i być przygotowanym na późniejsze przycinanie.

Wiem, że niektóre zdjęcia firmy Sony używają tej funkcji w trybie nocnym. Prawdopodobnie używają go też niektóre aplikacje do aparatów mobilnych
xenoid
2019-05-24 18:34:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam statyw, ale kiedy nie mogę go używać (czasami jest to zabronione), mam to.

MP3-BK

Dzięki trzem regulowanym kołkom możesz łatwo ustawić kamerę w poziomie, nawet jeśli powierzchnia nie jest (krzesło, parapet ...). Działa nawet z moim dość ciężkim obiektywem zmiennoogniskowym EOS70D +.

Możesz go również użyć (w trybie portretowym), aby ustawić aparat pionowo na okrągłym filarze kościoła.

Niezbyt drogie , mały i wystarczająco lekki, aby można go było na stałe trzymać w torbie na aparat.

Technicznie rzecz biorąc, to * jest * statyw.
@xiota Bardziej jak traktat :)
nickros
2017-01-08 22:46:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój aparat oferuje kilka wbudowanych pomocy do robienia zdjęć nocnych. Ustaw pokrętło trybu pracy na SCN (wybór sceny) i wybierz z menu jedną z następujących opcji: - Portret nocny - Scena nocna - Wysoka czułość

W zależności od aparatu, w niektórych z tych ustawień aparat wykonuje kilka ekspozycji i łączy je w lepszą jakość obrazu.

Dodatkowo dostępne jest również ustawienie „Fajerwerki”, które jest dobre w przypadku długich czasów naświetlania.

Wypróbuj je i zobacz, czy wyniki się poprawią.

Możesz pobrać instrukcję obsługi pod adresem https://docs.sony.com/release/DSC-H200_guide_EN.pdf

L.Halfpenny
2017-01-08 22:59:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy robię zdjęcie z długą ekspozycją bez statywu, najpierw sprawdzam, czy zamiast statywu jest ściana lub inna solidna platforma. jeśli nie ma nic do użycia zamiast statywu, spróbuj ustawić się w wygodnej pozycji, podnieś lewą rękę tak, aby opierała się o Twoje ciało i staraj się nie ruszać! jeśli ekspozycja jest wystarczająco krótka, staraj się nie oddychać, ponieważ powoduje to ruch.

AeroAppLabs
2017-01-09 00:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu użyj torby lub płaszcza. To rozwiązanie, gdy zapomniałeś statywu lub innych rzeczy.

Czy możesz nieco rozszerzyć swoją odpowiedź.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...