Pytanie:
Czy powinienem nadal uczyć się ekspozycji na kamerze filmowej, czy przejść na cyfrowy?
Andrew
2018-12-17 04:11:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam aparat Canon AE-1, ale fotografia jest dla mnie nowością. To znaczy, zawsze mnie to interesuje, ale nigdy nic nie zrobiłem, aż do teraz, kiedy znalazłem ten aparat na strychu mojej babci. Działa całkiem nieźle. Chodzi mi o to, że nie wywołałem filmu, żeby zobaczyć, jak wygląda zdjęcie, ale nie jestem pewien, czy będą złe z powodu aparatu, czy przeze mnie. Prawdopodobnie to byłbym ja, ponieważ nie do końca rozumiem aperturę i tym podobne. To znaczy, trochę robię / trochę nie. Muszę tylko się zaznajomić, ale zastanawiałem się, czy powinienem nadal uczyć się na kamerze filmowej, czy powinienem używać aparatu cyfrowego. Co byłoby dla mnie najlepsze?

Możliwa kopia [Z którą kamerą filmową mam zacząć?] (Https://photo.stackexchange.com/questions/76985/with-which-film-camera-should-i-start)
Cyfrowy. Gdybyś uczył się jeździć, czy zacząłbyś od konia i bryczki czy samochodu? OK, może to niezupełnie uczciwe porównanie, ale większość ludzi, którzy używają obecnie filmu, odczuwa nostalgię lub lubi ten proces. Na każdym rynku zawsze znajdzie się niszowy segment, który obsługuje starsze technologie (mam przyjaciela, którego hobby jest kowalstwo), ale to naprawdę nie jest najlepsze miejsce do nauki.
@Robin Koń i buggy byłyby bardziej jak używanie camera obscura lub kamery otworkowej niż kamery filmowej. Zasadniczo nadal jesteśmy w erze „filmu” dla samochodów. Odpowiednikiem aparatu cyfrowego byłby pojazd zdolny do pracy w pełni autonomicznej (samodzielna jazda). Jedyne, co „kierowca” musi zrobić, to wskazać mu właściwy kierunek, wskazując mu, dokąd ma jechać.
@xiota, jakie jest ustawienie aparatu dla O BÓG NIE UDERZAJ W PIERWSZA !!
@Hueco Samochód już wie, żeby nie uderzyć w wozu strażackiego, zanim zapytasz. (Mt 6: 8) Jeśli chodzi o aparat, nie mam pojęcia, jaki jest odpowiednik wozu strażackiego, ale cokolwiek to jest, aparat prawdopodobnie już to robi.
@xiota (https://www.wired.com/story/tesla-autopilot-why-crash-radar/), więc jeśli wie, aby go nie uderzyć, ale czy tak czy inaczej ... boska interwencja?
@Hueco Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie opracowywania autonomicznych samochodów. To niewiele więcej niż prototypy. Jest to równoważne narzekaniu na problemy z autofokusem w [Canon T80] (https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_T80). Wprawdzie nie życie ani śmierć, ale nie może konkurować z żadnym nowoczesnym zestawem.
@xiota prawda, prawda. Naprawdę nie obchodzą mnie autonomiczne pojazdy. Jetsonowie obiecali mi latający samochód ... i jestem wkurzony, że jeszcze nie istnieją (masowo)> _ <. Do diabła, nawet hoverboard byłby świetny.
@Hueco [IBM Commercial: Flying Cars] (https://youtu.be/vzm6pvHPSGo)
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+6
inkista
2018-12-17 04:45:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaletą uczenia się ekspozycji za pomocą technologii cyfrowej jest to, że nie kosztuje już więcej naświetlania (bez kosztów filmu / wywołania) i natychmiastowa informacja zwrotna. Efekt zmiany ustawień można od razu zobaczyć podczas robienia zdjęcia (lub w przypadku korzystania z aparatu, w którym komponujesz na ekranie LCD lub przez elektroniczny wizjer w trybie podglądu na żywo, przed wykonaniem zdjęcia z symulacją ekspozycji). Ponadto każde zrobione zdjęcie będzie miało osadzone metadane, które pozwolą Ci później sprawdzić, jakie ustawienia ISO, przysłona i czas otwarcia migawki zostały użyte. Film tego nie robi i musisz robić notatki, co może być niezręczne podczas kręcenia.

Ale z drugiej strony film da ci nieco większą dyscyplinę podczas mentalnej edycji. zanim naciśniesz przycisk, którego cyfrowe spray'n'prayers mogą się nigdy nie nauczyć. :) Główny problem z twoim AE-1 polega na tym, że możesz nie wiedzieć, czy działa poprawnie lub musi być serwisowany, a twoje umiejętności nie są jeszcze w stanie dowiedzieć się, gdzie mógł się nie udać, jeśli ekspozycja nie jest dobrze.

Ale niekoniecznie musisz używać aparatu cyfrowego, jeśli kamera na kliszę działa dobrze (nie ma wycieków światła, zepsutych części itp.), Warto zastosować pomiar światła aplikację na smartfonie. Niektóre z nich wykonują symulację ekspozycji i jeśli pasują do ekspozycji AE-1, być może jest to sposób, aby najpierw uzyskać podgląd przed wykonaniem zdjęcia.

Niedawno wyszedłem z aparatem cyfrowym i udawałem, że jest analogowy, nie przeglądając później zdjęcia, udając, że mam w aparacie tylko 1 „film” ISO, a wyobrażanie sobie, że każda klatka będzie kosztować, a więc staram się być oszczędnym. To było trudne! Jak sugeruje @inkista, możesz uczyć się o technologii cyfrowej dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej. Ale nie zapomnij skorzystać z całkiem niezłego aparatu analogowego, który masz.
#2
+5
Michael C
2018-12-17 05:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wielu z nas, siwych staruszków, lubi się chwalić, jak zaczynaliśmy pracę z filmem w epoce, zanim istniał autofokus i jak to zmusiło nas do nauczenia się, jak być prawdziwymi fotografami.¹ Ale powód, dla którego stało się tak, ponieważ wtedy był to jedyny sposób, aby zacząć.

Jednak teraz, gdy masz wybór, rozpoczęcie od filmu prawdopodobnie nie jest najlepszym sposobem, chcesz jechać - nawet jeśli Twoim ostatecznym celem jest nakręcenie najważniejszej pracy na filmie.

  • Ogromną zaletą technologii cyfrowej jest to, że pozwala ona na eksperymentowanie i naukę bez konieczności ponoszenia kosztów filmu za ujęcie. Twój początkowy koszt rozpoczęcia jest mniejszy w przypadku filmu, ale do czasu nakręcenia pierwszych 1000 klatek koszt filmu i wywołania przewyższy koszt podstawowej lustrzanki cyfrowej. Do czasu nakręcenia pierwszych 10 000 klatek² sam film i obróbka mogły kupić fajny, profesjonalny system cyfrowy z niższej półki.
  • Wiele można również powiedzieć o natychmiastowym wyświetlaniu histogramu z tyłu aparatu bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia. W erze filmowej niektórzy z najlepszych fotografów na świecie korzystali z polaroida, aby przetestować swoje ustawienia oświetlenia przed załadowaniem filmu i zrobieniem zdjęcia.
  • Technologia cyfrowa umożliwia indywidualne ustawienie czułości ISO i balansu bieli dla każdego zdjęcia , tak jak sto lat temu przy użyciu negatywów w arkuszach. Z drugiej strony, film z rolki blokuje cię w określonej czułości i balansie kolorów dla całej rolki.
  • Chociaż wiele można powiedzieć o lekcjach wyciągniętych z przetwarzania własnego filmu B&W w ciemni jest tak samo wiele lekcji, których można się nauczyć, opracowując surowe pliki cyfrowe na pulpicie. Możesz również dowiedzieć się wiele o ekspozycji, kontraście, balansie bieli i kolorze, kompozycji itp., Przetwarzając swoje zdjęcia w sposób krytyczny za pomocą cyfrowego odpowiednika ciemni - komputera.
  • Cyfrowe aparaty fotograficzne rejestrują informacje w każdej klatce, która informuje o używanej przysłonie, czasie otwarcia migawki, ISO, wzorcu pomiaru, punkcie AF itp. Jest to niezwykle pomocne podczas przeglądania zdjęć, aby zobaczyć, co zadziałało, a co ważniejsze, co nie zadziałało. W czasach filmowych uczeń musiał zatrzymać się i zapisać wszystkie te rzeczy przy każdym ujęciu.

Jeśli Twój budżet jest bardzo ograniczony, masz inne możliwości niż nowa lustrzanka cyfrowa lub używany film aparat fotograficzny. Można również znaleźć używane aparaty cyfrowe, które są o 2-3 generacje starsze od obecnych modeli za bardzo skromne ceny. Nadal będą robić dobre zdjęcia, nawet jeśli nie są w czołówce dzisiejszej technologii. Nie potrzebujesz też lustrzanki ani lustrzanki cyfrowej, aby rozpocząć naukę. Dobry używany aparat hybrydowy lub aparat kompaktowy z możliwością ręcznego sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i czułością (ISO) pozwoli Ci rozpocząć naukę podstaw ekspozycji, kompozycji i przetwarzania końcowego (z których wiele można przenieść na ciemnia - prawie wszystko, co robimy w cyfrowym przetwarzaniu końcowym, ma swój poprzednik w ciemni chemicznej). Zapewni to również elastyczność dostosowywania ujęcia do ujęcia, która kiedyś była domeną tylko tych, którzy używali folii arkuszowej, a nie rolkowej.

Nawet jeśli zdecydujesz, że chcesz ostatecznie kręcić na kliszy, nieco starszy używany aparat cyfrowy to szybszy i bardziej ekonomiczny sposób na poznanie wielu podstaw dotyczących ekspozycji, kompozycji, techniki oraz tego, jak użycie różnych ogniskowych, przysłon, czasów otwarcia migawki itp. wpłynie na wynikowy obraz niż rozpoczynanie kamera filmowa byłaby. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy nie masz pewności, czy jakiekolwiek problemy, które możesz zobaczyć na swoich najwcześniejszych zdjęciach, są wynikiem błędu użytkownika lub nieprawidłowego działania aparatu.

¹ Szeregi osób, które uczyły się w epoce przed automatyczną ekspozycją, są znacznie mniejsze niż zaledwie dziesięć lat temu. Pozostało bardzo niewielu strzelców, jeśli w ogóle w ogóle, zanim większość aparatów miała wbudowane światłomierze!
² Henri Cartier-Bresson jest często cytowany, jak powiedział: „Twoje pierwsze 10 000 klatek są zawsze najgorsze ”. Był prawdopodobnie największym fotografem ulicznym XX wieku iz pewnością jednym z najbardziej znanych, jeśli nie najbardziej znanym. W kręgach fotograficznych inicjały HCB wystarczą, aby go pozytywnie zidentyfikować.

W swoim przypisie nr 1 możesz nie przypisywać hipsterom wystarczającej liczby punktów. Jeśli masz 30 lat i nie fotografujesz oryginalnym Nikonem F lub Pentaxem K1000 z wyjętym akumulatorem, co robisz ze swoim życiem? Oczywiście żartuję, ale w dzisiejszych czasach prawdopodobnie dużo więcej ludzi uczy się filmu, niż sugeruje to technologia.
@Engineero Myślę, że myślę przede wszystkim w kategoriach tych, którzy strzelają za wynagrodzeniem.
@Engineero Jest również tak, że AE i wbudowane światłomierze są * dostępne * dla każdego, kto uczy się fotografii. Teraz jest * wybór *, czy z tego skorzystać, czy nie. W dawnych czasach nie było jeszcze wyboru.
Lub, mówiąc bardziej dosadnie, tylko dlatego, że można teraz * wybrać * naukę na kamerze bez wewnętrznego światłomierza, nie oznacza, że ​​zdecydowana większość istniejących kamer w 2018 roku nie ma w rzeczywistości wbudowanych światłomierzy . Innymi słowy: nawet jeśli uczą się dzisiaj na kamerze bez wbudowanego światłomierza, nadal nie zaczynają się w epoce, w której większość kamer miała wbudowane światłomierze.
#3
+2
xiota
2018-12-17 04:22:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trwałe zainteresowanie tematem jest ważniejsze niż posiadanie „najlepszego” sprzętu. Jeśli chcesz nauczyć się szczególnie fotografii filmowej, dobrze jest użyć starej AE-1. Ludzie od wieków radzili sobie bez technologii cyfrowej.

Jednak film ma kilka wad dla uczniów:

  • Film nie jest tani. Stary aparat cyfrowy, doskonale nadający się do nauki, można kupić za cenę kilku weekendów intensywnego filmowania z kliszą.

  • Negatyw ma naświetlanie szerokość geograficzna - to wybaczenie pominiętych ekspozycji. Początkujący mogą wyłapać „złe” nawyki, które nie sprawdzą się w przypadku folii lub materiałów cyfrowych, zanim zrozumieją, co robią.

  • Wyniki na filmie są różne silne > w zależności od programisty, skanera, przetwarzania końcowego, drukarki itp. W przypadku technologii cyfrowej nie trzeba się martwić o programistę ani skaner.

  • Stary sprzęt może być dziwaczny lub dysfunkcyjne.

Oprócz obniżonych kosztów technologia cyfrowa zapewnia szybką informację zwrotną , która może pomóc w szybszym rozwoju. Możesz uaktualnić później, gdy będziesz mieć lepsze poczucie potrzeby lub potrzeby.

Nie, prawdopodobnie nie jest dobrze używać starego AE-1, dopóki nie zostanie naprawiony przez profesjonalistę. Po ponad 30 latach spędzonych na strychu mechanika precyzyjna aparatu prawdopodobnie nie działa prawidłowo. Pomyśl o rdzy i niedokładnej migawce, to będzie bardzo trudne do wykrycia dla początkującego. Dlatego przed rozpoczęciem używania należy go sprawdzić i naoliwić w lokalnym warsztacie fotograficznym.
#4
+2
OnBreak.
2018-12-17 06:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak używać filmu, wywoływać go, drukować w ciemni… to nic nie zastąpi kręcenia na kliszy.

Jeśli chcesz nauczyć się fotografowania dosłownie czegokolwiek innego: ekspozycji, głębi ostrości, balansu kolorów, używania filtrów, ogniskowych, oświetlenia mieszanego, oświetlenia studyjnego itp., naucz się na technologii cyfrowej.

Jedno niekoniecznie wyklucza drugie. Możesz zacząć uczyć się ekspozycji za pomocą aparatu cyfrowego, jednocześnie wyjmując AE-1 tu i tam, aby strzelać i wywoływać rolkę.

Hej DV, zostaw komentarz?
Cóż, zagłosowałem za tą odpowiedzią. Jest krótki, ale na miejscu.
@EricShain dzięki. Doszedłem do wniosku, że inni już przedstawili argumenty za cyframi (bez opinii i kosztów). Naprawdę chciałem tylko dodać, że używanie obu jest opcją podczas nauki. Zdecydowanie ciekawi, dlaczego ta opinia nie jest dla kogoś słuszna.
Jeśli to jakieś pocieszenie, kilka innych odpowiedzi również otrzymało głosy przeciw w mniej więcej tym samym czasie.
@MichaelC Rzeczywiście, teraz to widzę. Byłem na telefonie komórkowym przez jakiś czas i nie jest to coś, co widzę stamtąd. Skoro w zasadzie powiedziałem: używaj obu, ale do innych potrzeb ... Zastanawiam się, czy to strzelcy antyfilmowi nie spodobali się temu pomysłowi, czy jedyni filmowcy. :-RE
#5
+2
jkf
2018-12-17 11:10:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AE-1 ma dopasowany pomiar igły (IIRC), więc jeśli masz nowe baterie i umieściłeś igłę w środkowym otworze, regulując czas otwarcia migawki i przysłonę, film powinien być prawidłowo naświetlony +/- 1 zatrzymać. (Scena mocno oświetlona z tyłu może wymagać + 2 stopnie)

Jeśli poruszające się obiekty wydają się rozmazane, może być konieczne użycie krótszego czasu otwarcia migawki - 1/125 to prawdopodobnie dobre minimum dla aparatu z ręki, chociaż możesz uzyskać z dala od 1/60 czasami. (szczególnie w przypadku obiektywu o ogniskowej 35 mm lub mniejszej) Możesz również potrzebować 1/500 i więcej, jeśli chcesz zatrzymać coś poruszającego się bardzo szybko.

Jeśli płaszczyzna ostrości wydaje się wąska (tj. chcesz, aby obiekty w szerszym zakresie odległości od aparatu były ostre), może być konieczne użycie węższego f / stop (większa liczba). Stare powiedzenie to „f / 8 i bądź tam”, co jest prawdopodobnie dobrym punktem wyjścia. Jeśli szukasz nowoczesnego wyglądu „izolującego obiekt”, będziesz chciał otworzyć przysłonę bardziej, f / 2 lub mniej; I odwrotnie, jeśli fotografujesz (na przykład) pole kwiatów, które rozciąga się po horyzont i chcesz, aby jak najwięcej z nich było ostrych, możesz wybrać f / 16 lub f / 22. Małe białe cyfry za pierścieniem ostrości obiektywu wskazują zakres ostrości dla danej przysłony; na przykład przy f / 16 z obiektywem ustawionym na 2 m, obiekty w odległości od 1,5 do 3 m od aparatu (z grubsza) powinny być ostre.

Krótko mówiąc, miernik na AE-1 jest w porządku, a jeśli dostosujesz ustawienia tak, aby igła znajdowała się pośrodku, również ekspozycja powinna być dobra. Konkretna przysłona / czas otwarcia migawki, którą wybierzesz w ramach tego ograniczenia, będzie kompromisem, w zależności od twoich zamiarów artystycznych i ograniczeń fizycznych. (dostępne światło jest duże)

Poza tym naprawdę powinieneś jak najszybciej wywołać swój film! W najlepszych momentach pętla sprzężenia zwrotnego z kliszą jest dłuższa niż cyfrowa, naprawdę chcesz spojrzeć na swoje negatywy, zanim zapomnisz, co działo się z twoim procesem w tym czasie. (lub rób notatki, ale kto to robi ?!)

AE-1 ma reputację problemów z elektroniką, w tym miernikiem, w miarę starzenia się. Robisz duże założenie, że miernik działa tak, jak powinien, bez uprzedniego przetestowania go.
@MichaelC Ciekawe, nie słyszałem o tym - miałem jeden przez długi czas i stwierdziłem, że jego ekspozycja jest dokładna, w rzeczywistości wciąż jest w mojej piwnicy, ale już go nie używam, ponieważ w większości się wyprowadziłem z lustrzanek jednoobiektywowych. Zasadniczo jest lepszy niż wiele starszych aparatów, ponieważ jest to ogniwo CdS, które nie psuje się z upływem czasu i wymaga baterii alkalicznych, które wymagają regulowanego napięcia. Oczywiście każdy 40-letni aparat może potencjalnie mieć problemy. Co konkretnie słyszałeś o AE-1?
AE1 był pierwszym Canonem z elastyczną płytką drukowaną, która po kilku latach pęka. Ponadto w AE-1 nie ma igły zapałkowej, to prosty miernik z jedną igłą, który porusza się po skali oznaczonej wartościami apertury. Jeśli fotografujesz w ręcznym trybie ekspozycji, operator musi upewnić się, że pierścień przysłony na obiektywie jest ustawiony na wartość wskazaną przez igłę.
Lub operator może zmienić czas otwarcia migawki, aż wskazówka miernika znajdzie się w jednej linii z już ustawioną przysłoną.
OK, zmusiłeś mnie do zejścia na dół i wykopania mojego - rok racja co do pomiaru, myślę, że musiałem go głównie używać z automatyczną przysłoną. (Co uważam za dokładne i całkiem wygodne) Nigdy wcześniej nie słyszałem tego o płytce drukowanej ani nie miałem żadnych problemów z elektroniką. Kupiłem go w lombardzie w latach 90-tych i ciągnąłem po całej Europie, bez problemu przy dość intensywnym użytkowaniu. Na szczęście mam pod ręką baterię 6V i mogę zgłosić, że migawka nie tylko brzmi dokładnie, ale miernik działa i zgłasza f2.8 @ 1/1000 na (śnieżnej) scenie za moim oknem - tak samo jak mój cyfrowy Sekonic.
Cieszę się, że twój AE-1 nadal działa dobrze. Wielu innych nie miało tyle szczęścia. AE-1P ma nawet więcej elektroniki niż AE-1, która może i czasami się nie udaje.
Zwróć uwagę, że miernik AE-1 staje się swego rodzaju miernikiem typu „dopasowującego”, jeśli zostanie naciśnięty suwak stop-down. Gdy igła wskazuje na f / 5,6 (igła pozioma), ekspozycja jest „wyśrodkowana” (tj. Jeśli cel jest średnioszary, ekspozycja została ustawiona prawidłowo).
Tak, wiedziałem, że istnieje sposób na ręczne mierzenie - przypuszczam, że musisz zatrzymać się z powodu implementacji TTL. Z pewnością mógłbym sobie wyobrazić problem z płytką drukowaną, który powoduje, że miernik całkowicie przestaje działać, ale nie spodziewałbym się, że będzie mniej dokładny niż jakakolwiek inna (średni pomiar) kamera. (jeśli działa)
#6
+1
rackandboneman
2018-12-17 16:13:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje doświadczenie: uczyłem się na filmie i nadal czuję, że jestem na stromej krzywej uczenia się, jeśli chodzi o ekspozycję na cyfrowe.

Wiele scen wykracza poza zakres dynamiczny tego, z czym dobrze radzi sobie każdy nośnik fotograficzny - klisza do druku radzi sobie z dowolnymi częściami obrazu poza tym zakresem w jeden sposób, klisza do slajdów w zupełnie inny sposób, a cyfrowe czujniki robią to również w inny sposób. Folia do druku MOŻE poradzić sobie z tymi częściami, folia slajdowa poradzi sobie z nimi, a jeśli masz pecha, poradzą sobie z czujnikiem cyfrowym.

DR stawał się coraz lepszy, chociaż myślę, że czarno-biały film nadal trzyma tę koronę. Ale film nie może już dotykać cyfrowego obrazu przy wysokich iso. Więc to jest to.
Tak, robimy zdjęcia z czułością ISO 3200, a nawet ISO 6400 w trybie cyfrowym i uzyskujemy * kolorowe * wyniki, które są znacznie czystsze, niż moglibyśmy kiedykolwiek uzyskać przy wysokiej prędkości czarno-białej ustawionej na 1600+.
#7
  0
abetancort
2018-12-20 04:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz nauczyć się dyscypliny i celu fotograficznego, a także mieć oko na formę, kształt i kompozycję, i jesteś gotów trzymać się tylko jednego obiektywu, który jest w stanie osobiście znieść wywoływanie i powiększanie swoich wydruków. Radzę ci nakleić kręcenie filmu BW i znaleźć analogowego mechanika, który zrobi tani CLE do twojej lustrzanki. To będzie satysfakcjonujące.

Jeśli szukasz czegoś innego lub nie chcesz znosić kłopotów związanych z nauką i obsługą całego przepływu pracy, najlepszą opcją jest przejście na technologię cyfrową, ale radzę unikać słuchania do wszystkiego, co dotyczy doskonałej techniki, trzymaj się podstaw i skup się na robieniu zdjęć, które mówią do ciebie, zarówno pod względem formy, kształtu, jak i kompozycji ...

#8
-2
alexkr
2018-12-18 20:32:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz aparat na kliszę i aparat cyfrowy (lub smartfon), możesz użyć aparatu cyfrowego jako podstawowego narzędzia pomiarowego do dokonywania regulacji w aparacie analogowym. Porównanie zdjęć z dwóch aparatów byłoby niezwykle interesujące i na pewno zdobądź tyle zrozumienia i doświadczenia. Proponuję użyć folii odwróconej (slajdy), którą można się cieszyć od razu po obróbce. W ten sposób możesz szybko nauczyć się podstaw i uzyskać kilka pomysłów na temat korzystania z kamery filmowej, aby uzyskać specjalne zdjęcia, które wyglądałyby świetnie nawet w obecnej erze cyfrowej.

Głosowany za sugestią użycia kliszy do slajdów bez omówienia kosztu filmu i obróbki, a także faktu, że jest to najbardziej nietolerancyjna ekspozycja spośród wyborów. Dla kogoś, kto nie wie o ekspozycji, lepszym rozwiązaniem wydaje się użycie filmu z większym wybaczaniem błędów ekspozycji.
#9
-2
S Spring
2018-12-19 05:27:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli kręcisz film, zrób kolorowy film do slajdów. Wtedy ktoś wykonujący wydruk lub skan wie, jak powinien wyglądać wynik. Wydruk lub skan powinien wyglądać jak slajd.

Film do slajdów można kupić w pudełku po 5 sztuk w sprzedaży wysyłkowej. Folie przezroczyste mogą być przetwarzane komercyjnie w sprzedaży wysyłkowej. Albo kliszę przezroczystą można przetwarzać w domu przy użyciu pojemnika na folię i zestawu chemicznego E6.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​prawdziwy skan bębnowy i wydruk slajdu wygląda jak slajd, ale jest ziarnisty, jeśli patrzy się na wydruk z zbyt blisko. Albo skan i wydruk Durst Lambda wygląda jak gładka glina i jest trochę matowy. Jednak skan Lambda daje najlepszy obraz cyfrowy, ale wymaga wyostrzenia. Skanowanie bębnowe zapewnia najlepszy wydruk, ale nie daje bardzo dobrego obrazu cyfrowego.

Aparat cyfrowy wymaga ekspozycji i balansu bieli. Ale automatyczny balans bieli aparatu cyfrowego poprawia się. Albo aparat może po prostu wykonać wiele kopii tego samego ujęcia, ale z różną ekspozycją i balansem bieli dla każdej kopii.

Aparat cyfrowy zwykle robi najlepszy obraz, gdy jest niedoświetlony około 1/3 stopnia, ale obraz prawdopodobnie będzie wymagają niewielkiej ilości ostrzenia. Taka sytuacja ma miejsce podczas robienia zdjęć w formacie jpeg. Niektórzy artyści cyfrowi wykonują surowe obrazy i przetwarzają je na wielu warstwach.

Niektórzy artyści cyfrowi drukują obraz cyfrowy na drukarce atramentowej. Wydruk atramentowy nie jest odporny na wodę ani odciski palców i prawdopodobnie powinien być zmatowiony i oprawiony. Jednak wiele niestandardowych odbitek obrazów cyfrowych to wydruki typu C wykonane na odsłoniętym papierze fotograficznym. Cyfrowe wydruki C nie są naświetlane negatywami, ale naświetlane przez każdą wartość cyfrowego piksela.

Głos za sugestią strzelania i rozwijania E-6 dla nowicjusza. Nikt nie będzie wiedział, jak wydrukować slajd, jeśli jest ciemny do tego stopnia, że ​​utracił szczegóły lub został zdmuchnięty. Również film wymaga balansu bieli - po prostu rozwiązuje się ten problem stosując filtry rozgrzewające lub chłodzące, w przeciwieństwie do dużo łatwiejszego „strzelania szarej karty”. Sugestia niedoświetlenia o 1/3 również nie sprawdza się w moim doświadczeniu - każdy aparat i scenę należy oceniać indywidualnie. * Większość * fotografów, którym zależy na wynikach, robi zdjęcia na surowo, a nie na odwrót.
Klisza slajdów została zaprojektowana tak, aby tworzyć obrazy na podstawie ekspozycji i jest łatwym w użyciu systemem. Folia przezroczysta jest bardziej kontrastowa niż folia cyfrowa, ale mniej kontrastowa niż folia drukowana. Jednak wynik drukowania na kliszy zależy od tego, jak jest drukowany na papierze fotograficznym, a fotograf nie ma całkowitej kontroli nad rezultatem. Wybrane ujęcie slajdu jest zamierzonym rezultatem i dlatego klisza do slajdów jest popularna wśród fotografów, którzy nie wykonują własnych wydruków.
Cała fotografia jest zaprojektowana do tworzenia obrazu na podstawie ekspozycji. Sztuczka polega na uzyskaniu naświetlenia, które zapewni optymalną gęstość w obrębie dowolnego filmu. Dynamiczny zakres slajdów jest niewiarygodnie niewybaczalny - więc nie, nie jest łatwy w użyciu, szczególnie dla kogoś nowego w mierzeniu scen, zwłaszcza bardzo kontrastujących. Slajdy są mniej wybaczające i droższe. Dokładnie * nie * tam, gdzie początkujący powinien spędzać czas
Film slajdów jest „popularny”?
Jeśli kręcisz film, zrób kolorowy film do slajdów. Klisza slajdów tworzy spektakularne obrazy nie oparte na umiejętnościach drukarskich. Jeśli slajd jest skanowany lub drukowany, to sam slajd wyraźnie pokazuje, jak powinien wyglądać końcowy rezultat. Ponadto, klisza slajdowa ma większy kontrast niż folia cyfrowa, chyba że w przypadku obrazu cyfrowego zastosowano zaawansowane przetwarzanie końcowe.
S Wiosna, proszę przestań rozpowszechniać złe informacje. Technologia cyfrowa od lat ma lepszy zakres dynamiki https://photo.stackexchange.com/questions/69999/what-are-the-dynamic-ranges-of-commonly-available-35mm-film
Każdy rodzaj filmu służy swojemu celowi - każdy wyróżnia się w jakiejś dziedzinie. Jest wiele powodów, dla których warto kręcić filmy, wierzcie mi, większość moich zdjęć to ujęcia filmowe. Ale bądź szczery. Nie ma powodu, by kłamać na temat zakresu lub promować tylko jeden rodzaj filmu, gdy istnieją przypadki użycia dla wszystkich z nich, nawet cyfrowych. A najlepszy przypadek użycia do nauki (pytanie op)? Odpowiedź jest cyfrowa.
Robię kliszę do slajdów Provia, a także fotografuję aparatem D80. Nie powiedziałbym, że ktoś nie jest dobrym fotografem, jeśli nie wie, jak kręcić film. Powiem, że niektóre rezultaty artystyczne i niektóre dokumentalne spodziewają się artystycznego efektu filmu. Film można zeskanować, aby obraz cyfrowy wyglądał jak efekt filmu.
Twoja odpowiedź nie dotyczy ani jednej kwestii, którą podałem. https://youtu.be/0Rl9Cxc7uZA


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...