Pytanie:
Jaki statyw jest najlepszy do makrofotografii kwiatów?
CSharpRocks
2011-08-11 04:07:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki statyw poleciłbyś do makrofotografii? Przedmiotami były kwiaty nisko nad ziemią. Mam dość dobry statyw, ale środkowa kolumna przeszkadza, co oznacza, że ​​nie mogę wystarczająco obniżyć aparatu.

Dzięki temu statywowi mogę ustawić aparat do góry nogami na dół. Przepraszam, że pytam, ale czy to zwykły sposób fotografowania w makrofotografii? Mój zestaw składa się z T2i, przedłużaczy, szyn do ustawiania ostrości i zewnętrznego pilota zdalnego sterowania.

Edycja: To właśnie mam na myśli mówiąc „do góry nogami”.

Proszę wyjaśnić „Z tym statywem ...” Myślę, że brakuje ogniwa.
ysap: Fotopro MGA-584N http://www.linkdelight.com/K1C-Fotopro-Aluminum-Alloy-MGA-584N-Tripod-+-FPH-51G-Ball-head.html
Uber Doh! moment: Właśnie zdałem sobie sprawę, że mogę odkręcić środkową kolumnę mojego statywu Fotopro MGA-584N na 2 sekcje! W rezultacie tylko górna część środkowej kolumny pozostaje w środku i mogę ustawić statyw bardzo nisko. Czuję się jednak trochę głupio, dzięki za wszystkie odpowiedzi i komentarze, ponieważ teraz rozumiem zalety statywów z regulowanymi kolumnami środkowymi. Dziękuję wszystkim!
Fajne. Możesz zechcieć przedstawić niektóre plakaty, jeśli uważasz, że ich odpowiedzi były pomocne.
ysap: pytanie dla początkujących ... jak „reprezentować” plakaty?
Naciskasz strzałkę w górę (trójkąt w górę) obok odpowiedzi.
Wszystkie linki są zepsute. Może mógłbyś dołączyć rzeczywiste obrazy?
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
rfusca
2011-08-11 06:16:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc „dzięki temu statywowi mogę postawić aparat do góry nogami” - ale wiele istniejących statywów może odwrócić swój środkowy słupek i umożliwić umieszczenie aparatu między nogami statywu . To może być wystarczające, ale nie musi być wystarczające w przypadku tego, o co pytasz, trudno to stwierdzić bez zapoznania się z konfiguracją.

Inne opcje mogą obejmować statyw, taki jak Manfrotto 055XPROB, który ma środkowy słupek, który można obracać i przechylać nad nogami (patrz zdjęcie w dołączonym linku). Pozwoliłoby ci to zbliżyć się do tematu, jeśli inna metoda nie zadziała.

Ciekawy. Widziałem ten statyw w sklepie, ale sprzedawca nie pokazał poprawnie jego możliwości. Poleciła Manfrotto 190XB, ponieważ można po prostu usunąć środkową kolumnę. Teraz widzę zalety modeli takich jak 055XPROB.
Głupi sprzedawca.
190XPROB posiada również prosty mechanizm przesuwania środkowego słupka do pozycji poziomej. Jest to bardzo zgrabny system i przydatny do makrofotografii kwiatów. Niezależne odchylane nóżki są również przydatne do ustawiania kamery w niewygodnych pozycjach w pobliżu przeszkód. Jest lżejszy i mniejszy niż 055XPROB, więc prawdopodobnie jest dobrym wyborem, jeśli nie potrzebujesz wysokości 055.
#2
+2
Steve Ives
2016-10-05 14:09:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spójrz na statywy Uniloc lub Benbo - umożliwiające ustawienie aparatu w prawie każdej pozycji.

enter image description here

enter image description here

Ups - Zobie Reanimacja wątku ...
#3
+1
Steve Ross
2011-08-11 09:42:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz mieć dobry statyw. Być może zacisk na nodze statywu z drugą głową załatwi sprawę. Mam ładny, ciężki statyw, którego używam w ten sposób i jest to jedyny sposób, aby zejść prosto na ziemię. Statywy z kolumnami, które można ustawić poprzecznie na górze lub odchylone, są dobre, jeśli strzelasz, ale musisz je zrównoważyć.

To ogólnie rzecz biorąc potrzebujesz zacisku na nogę statywu. Jest skonfigurowany jako osprzęt oświetleniowy, więc musisz wymyślić sposób zamontowania do niego głowicy kulowej, ale jesteś gotowy do pracy.

#4
+1
juggler
2011-08-11 17:06:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gitzo Explorer lub podobny statyw bardzo dobrze sprawdza się w makrofotografii z niskiego poziomu gruntu. Wszystkie trzy nogi niezależnie ustawiają się pod różnymi kątami, podobnie jak kolumna środkowa. Możesz ustawić kamerę kilka cali nad ziemią i nie musisz się martwić o ustawienie na płaskiej powierzchni. Gitzo tworzy wiele modeli Explorer, a niektóre azjatyckie podróbki, takie jak Benro, są tańsze i mogą równie dobrze działać.

Powinieneś także rozważyć głowicę kulową z wszechstronnym ustawieniem. Jedną rzeczą jest umieszczenie aparatu nisko nad ziemią, a inną ustawianie aparatu pod odpowiednim kątem oraz możliwość regulacji kąta kamery bez konieczności zmiany położenia nóg i kolumny statywu. Głowica kulowa Gitzo, o której mowa w poprzednim linku, wydaje się mieć wiele stopni swobody. Inną opcją byłaby głowica kulowa z wieloma nacięciami, na przykład wykonane przez Really Right Stuff.

Łał! Świetny statyw, ale poza moim budżetem :-(
#5
+1
el_migu_el
2011-08-11 18:17:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Vanguard Alta Pro 284 CT, który ma nachyloną kolumnę środkową i naprawdę mogę go polecić. Fajną rzeczą w środkowej kolumnie tego statywu jest to, że można ją ustawić pod kątem od zera do 180 stopni. Położyłem na niej głowicę kulową, która może pochylać się -100 ° / + 40 ° ( Manfrotto 054 Mag Ballhead). Dodając L-Plate (używam DIY) mogę przyjąć dowolną pozycję i kąt.

#6
+1
ysap
2011-08-12 00:11:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz zaleceń @ rfusca dotyczących 055XProB, pamiętaj, że możesz znaleźć model 3021BPro nowy lub używany. Jest to starsza wersja z zasadniczo tymi samymi możliwościami odwrócenia kolumny środkowej lub montażu jej w poziomie w przypadku ujęć pionowych.

Należy również pamiętać, że można kupić krótką kolumnę środkową zamiennik, który pozwala obniżyć statyw do bardzo niskiego położenia z prostym aparatem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...