Pytanie:
Jak nagrywać wizjer podczas fotografowania?
Dylan
2013-04-10 20:21:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym nakręcić film instruktażowy o tym, jak kręcę wesela.

Chcę mieć możliwość nagrywania tego, co widzę w wizjerze podczas kręcenia, aby móc wykorzystać ten materiał w filmie instruktażowym. Idealnie, jak to widzę patrząc przez okno, w tym ISO, migawkę, przysłonę i światłomierz, obiekt i punkty ostrości.

Należy to zrobić na korpusie Pro Canon lub Nikon FF.

Masz pomysł, jak można to osiągnąć? Patrzyłem na wizjery LCD, Aputure Gigtube i kilka innych, ale tak naprawdę nic nie ma sensu w mojej sytuacji?

Idealnie, mogę sobie wyobrazić urządzenie nagrywające, które zakrywa wizjer optyczny, zapisuje do pamięci i ma za sobą cyfrowy wizjer, przez który mogę patrzeć podczas fotografowania, skutecznie zastępując wizjer optyczny cyfrowym, który ma nagrywanie na żywo.

Nie chcę używać tylnego ekranu LCD jako wizjera.

Wszelkie sugestie mile widziane!

Czy kiedykolwiek widziałeś to zrobione wcześniej w filmie? Proponuję zadać autorowi tych treści to pytanie. Zakładam, że został sfałszowany w postprodukcji.
Gdybyś chciał skorzystać z aparatu, który ma już wizjer elektroniczny, wyjście HDMI i możliwość wyjścia do obu jednocześnie ...
Sześć odpowiedzi:
#1
+6
AJ Henderson
2013-04-10 23:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli używasz wizjera, a nie ekranu LCD, nie jestem pewien, co mógłbyś zrobić. Lustrzanka cyfrowa wykorzystuje lustro, aby przekierować światło z obiektywu do wizjera iz dala od czujnika. Wydaje mi się, że byłoby możliwe użycie bardzo małej kamery makro, którą można by zamontować do samego wizjera, ale myślę, że jakość byłaby marginalna w porównaniu do wyświetlania wyjścia LiveView i pracy z tym.

Wiele kamer ma możliwość wyświetlania elementów sterujących, o których mówisz, na wyjściu HDMI z LiveView (w rzeczywistości wielu nie ma takiej możliwości). Aby z tego skorzystać, wystarczyłoby nagranie HDMI, takie jak Black Magic HyperDeck Shuttle. Czy jest jakiś szczególny powód, dla którego nie chcesz używać wyjścia LiveView? Prawdopodobnie da to najlepszy ogólny rezultat, jaki możesz osiągnąć, nawet jeśli nie jest to w 100% punktowe.

Możesz także rozważyć użycie czystego nagrania z kamery, a następnie dodanie interfejsu wirtualnie w post, chociaż emulowanie interfejsu wymagałoby sporo pracy z twojej strony.

#2
+3
John Carney
2016-06-18 12:02:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że to stare pytanie, ale właśnie próbowałem użyć iPhone'a do nagrywania przez wizjer DSLR i wydawało się, że działa dobrze.

Czy mógłbyś zamieścić przykład?
#3
+2
Jahaziel
2013-04-11 02:17:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być kłopotliwe, ale może zadziałać: Wykonując niestandardowy wspornik oparty na otworze na mocowanie statywu, możesz ustawić aparat „pomocniczy” skierowany na celownik Twojej lustrzanki cyfrowej. Zalecana kamera to najmniejsza dostępna kamera, która może nagrywać wideo w odpowiednim formacie i którą można również podłączyć do telewizora lub monitora, LUB ma sam panel LCD.

Wspornik może być tak prosty, jak prawidłowo wygięty pasek stalowy lub aluminiowy, z otworami w odpowiednich miejscach i kilkoma śrubami z gwintem 3/4.

Kamerą może być mały Point and Shoot lub kamery podobne do GoPro lub ContourHD (I wiem, że są inni konkurenci, a niektórzy z nich pozwalają na podłączenie do monitora podczas nagrywania). Te królowe aparatów są znane jako „kamery akcji”. Inne kamery, które MOGĄ być odpowiednie do tego zadania to „Kamery szpiegowskie” lub „Kamery bezpieczeństwa”, ponieważ niektóre z nich można podłączyć do jednostki DVR, a rejestrator DVR do telewizora lub monitora, dzięki czemu można nawet wykonywać samouczki „na żywo”.

Nie jestem pewien, ale druga kamera może wymagać ustawienia w trybie „makro”, a może dodatkowy obiektyw może załatwić ostatnią sztuczkę. Poszukaj „obiektywu makro do samodzielnego montażu” lub „adaptera do makrofotografii do samodzielnego montażu”, aby znaleźć tanie lub niezbyt tanie pomysły.

Jeśli zastosujesz podejście P&S, wyświetlacz LCD drugiego aparatu będzie wyglądał tak "poza tym, że będziesz mieć dokładnie taki sam interfejs jak w wizjerze. Może to być bardzo interesujące, ale może też zajść potrzeba trochę czasu, aby pewnie nagrywać w takim układzie.

Uwierz mi, na pewno spróbuję tego w domu i wrócę, aby pokazać swoje wyniki!
Jeśli uda Ci się skupić drugą kamerę na wizjerze, pamiętaj o regulacji +/- 4 dioptrii, o której nawet zapominamy. Może to pomóc w precyzyjnym dostosowaniu ostrości.
Eksperyment przeprowadziłem używając aparatu Olympus XZ-1 na wizjerze Canona 50D. Olympus mógł uzyskać zrozumiały obraz, ale nie był on wystarczająco szeroki, aby pokryć cały obraz w wizjerze plus światłomierz i zewnętrzne wskaźniki. Próbowałem też z aparatem telefonu komórkowego, ale miał jeszcze węższy kąt widzenia.
#4
+1
whatsisname
2013-04-16 23:38:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że o wiele łatwiej byłoby po prostu kręcić w trybie wideo, a następnie szykować HUD jako nakładkę w poście.

#5
  0
Wing Tang Wong
2013-04-16 23:13:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Twój aparat jest czysto optyczny lub nie ma wyjścia HDMI, możesz uzyskać jedną z tych mini kamer / kamer internetowych i ręcznie ustawić ostrość na wizjerze, zamontować / gaflować na miejscu, a następnie nagrać to.

Możesz również otrzymać jeden z tych wyjściowych modułów wyjściowych lcd wspomagających makro ogniskowanie, które można zamontować bezpośrednio na okularze.

Jeśli twój aparat ma port wyjściowy HDMI, możesz go dość łatwo uchwycić,

#6
  0
Seamus
2020-02-04 10:27:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest coś, co też chciałem zrobić.

Witryna DPReview zawiera wiele filmów, które wydają się być zapisem widoku przez wizjer optyczny lustrzanki cyfrowej aparat (na przykład ). Nie udało mi się odkryć, jak oni to robią, ale nie może to być wielki sekret.

Zapytałem kilku dużych sprzedawców sprzętu fotograficznego, którzy nie ujawnili nic przydatnego. Jeden z nich powiedział mi, że istniała firma o nazwie Zigview , która je wyprodukowała, ale nie prowadzili już działalności. Może to prawda, ale istnieje witryna internetowa, która nadal sprzedaje niektóre produkty Zigview. Niestety, nie ma tam niczego, co działałoby z moimi aparatami.

Chciałbym znaleźć źródło urządzenia, które mogłoby nagrywać wysokiej jakości scenę przez mój wizjer optyczny. Do tego czasu moim najlepszym rozwiązaniem jest nagrywanie przez wizjer optyczny na moim iPhonie. To niezbyt dobra jakość ( przykład), ale przypuszczam, że lepsza niż nic.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...