Pytanie:
Czy występują złe skutki częstego mapowania pikseli?
theTuxRacer
2011-03-11 20:12:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem w dwóch różnych witrynach, że mapowanie pikseli powinno być wykonywane raz lub dwa razy w roku. Ale czasami robię to raz w miesiącu. Czy będzie to miało negatywny wpływ na matrycę CMOS?

Jeden odpowiedź:
Please Read My Profile
2011-03-11 20:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego. Rzeczywista operacja jest nieniszcząca - po prostu odczytuje z czujnika, kiedy powinno być ciemno (prawdopodobnie wielokrotnie), i rejestruje, co jest zablokowane. Następnie jest to umieszczane w tabeli - mapie - która jest używana do późniejszego zamaskowania tych pikseli.

Aktualizowanie tej mapy również nie może być destrukcyjne. Chodzi mi o to, że jest prawdopodobnie przechowywany w pamięci flash, która może mieć tylko 100 000 zapisów, ale byłby to problem tylko wtedy, gdybyś robił to co sekundę, a nie co miesiąc.

Myślę, że ta rada lub dwa razy w roku, ponieważ nowe wadliwe piksele mogą pojawić się, ale jest to niezwykłe i nie powinno się zdarzać często. Uruchamianie raz w roku lub co pół roku powinno je średnio łapać. Oczywiście, jeśli zauważysz jakieś wcześniej, natychmiastowe uruchomienie mapowania jest oczywiste.

Jedyną rzeczą, o której mógłbym pomyśleć, byłoby to, gdyby mapowanie pikseli nie powtórzyło poprzedniego „złego”, a producenci mogliby martwić się fałszywymi alarmami.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...