Pytanie:
Jak ważny jest odcień folii, aby chronić zdjęcia Polaroidem po ich pierwszym wyrzuceniu?
Please Read My Profile
2011-09-25 01:04:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój przyjaciel właśnie kupił Polaroid SX-70 Model 1 i ma stare taśmy filmowe. Jak ważny jest klosz filmowy, który chroni zdjęcia Polaroida przy pierwszym wysunięciu?

A co z nowymi filmami z The Impossible Project?

Jeden odpowiedź:
jrista
2011-09-25 04:37:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na podstawie tego artykułu na eHow.com byłbym skłonny powiedzieć nie. Nie znalazłem żadnych artykułów, które szczegółowo opisywałyby proces powstawania polaroidów, jednak artykuł eHow wydaje się być jasny w tym sensie, że w odczynniku znajduje się środek zmętniający (bloker światła). Kiedy kamera wyrzuca folię, rozprowadza odczynnik składający się z białych pigmentów, środków zmętniających i alkaliów na warstwie. Proces chemiczny, który zachodzi, gdy odczynnik znajdzie się na warstwie, kończy się reakcją kwasowo-zasadową, która sprawia, że ​​środek zmętniający staje się przezroczysty, umożliwiając obejrzenie zdjęcia.

Logicznie rzecz biorąc, musiałoby to działać w ten sposób. . niezależnie od tego, czy zdjęcie zostało zrobione w świetle słonecznym czy sztucznym. Jakakolwiek ilość światła padająca na film ostatecznie wpłynęłaby na ekspozycję w takim czy innym stopniu, niszcząc fotografię.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...