Pytanie:
Czy mogę używać przedłużaczy makro z teleobiektywami?
Jakub Sisak GeoGraphics
2011-09-09 20:08:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, czego naprawdę chcę, to przedłużacz do mojego teleobiektywu. (Canon 70-200mm) Mam możliwość zakupu kilku lamp makro. Czy będą działać również z teleobiektywem?

Dwa odpowiedzi:
rfusca
2011-09-09 20:19:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, będą działać - lampy powinny działać * z każdym obiektywem, nawet odwróconym do ekstremalnego makro.

Ale powiększenie jest zależne od ogniskowej - więc dodanie 50 mm przedłużaczy do 200 mm nie prowadzi do bardzo bliskiej odległości, pokazując zatrzymujące zdjęcia makro. Używanie go na końcu 70 mm da większe powiększenie (choć prawdopodobnie nie 1: 1), ale mniejszą odległość roboczą.

Zobacz również Jak mogę oszacować współczynnik reprodukcji nieznanego ustawienia makra? i Jak mogę obliczyć zmianę, jaką rurka przedłużająca wprowadza do maksymalnego powiększenia obiektyw?

* Oczywiście, jeśli nie mają styków elektrycznych, stracisz wiele elementów samochodowych, ale nie ma to znaczenia w przypadku problemu z ogniskową. sub >

Świetny. Dzięki. Facet sprzedaje całą paczkę naprawdę tanio, więc będę się z nimi bawić.
@Jakub - Na Amazon można kupić proste rurki, które są niegrzeczne, więc * caveat emptor *. http://www.amazon.com/Fotodiox-Extension-Extreme-Close-up-Digital/dp/B003Y60DZO
Chociaż jeśli odwracasz obiektyw, szerokokątny jest lepszy.
@Elendil - Teoretycznie można ustawić szeroki kąt na super teleobiektywu i założyć na niego rury przedłużające, aby uzyskać ponad 20: 1 +
Warren Young
2011-09-09 20:45:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka miesięcy temu użyłem lamp z moim Canonem 135 / 2.8, aby zrobić zdjęcie, którego nie mogłem zrobić z niczym innym w mojej torbie, łącznie z 50 / 1,4, która teoretycznie jest „lepsza” do użycia z lampami.

Najkrótsza tuba, jaką miałem na skompresowanym 50 DoF tak bardzo, i tak bardzo zmniejszyłem odległość ogniskowania, że ​​po prostu nie mogłem wykonać zdjęcia. Obiekt był zbyt duży, aby zmieścić się w kadrze po ustawieniu ostrości i musiałbym zbytnio zamknąć przysłonę dla dostępnego światła. (Podniesienie ISO nie wchodziło w grę).

Wszystko, czego naprawdę potrzebowałem w tym ujęciu, to trochę zmniejszyć granicę bliskiej ostrości, aby móc podejść trochę bliżej, niż pozwalałby na to obiektyw.

Więc tak. Rury FTW.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...