Pytanie:
100-letnie ręcznie malowane tła - jak delikatnie czyścić?
user10359
2012-06-26 23:25:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie zdobyliśmy grupę ręcznie malowanych kropli, które mają od 70 do 100 lat. Przez cały ten czas wisieli w sąsiedniej loży masońskiej. Czy odważę się je wyczyścić, czy po prostu powiesić je w nowym miejscu i cieszyć się nimi? Są też małe rozdarcia lub łzy, a niektóre z nich. (Bez dziur). Jaka jest najlepsza metoda ich załatania. Każde z 5 malowanych płócien ma ok. 12 stóp wysokości x 20 stóp szerokości. Wszelkie sugestie są mile widziane i doceniane.

Dwa odpowiedzi:
epo
2012-06-27 01:27:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Konserwacja starych materiałów to specjalistyczna dziedzina, jeśli masz wątpliwości, nie rób nic. Twoje lokalne muzeum może Ci doradzić. Zgadnij: trzymaj się z dala od jasnego światła słonecznego, kontroluj wilgotność, nie składaj (być może nawet nie zwijaj). Pamiętaj o Hipokratesie: najpierw nie krzywdź.

Nie, pasuje to do idei obsługi wszelkiego rodzaju sprzętu fotograficznego. Więc myślę, że to na temat.
Caleb
2013-01-17 04:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętaj, że światło ma negatywny wpływ na wiele materiałów - dlatego muzea często zabraniają fotografowania z lampą błyskową. Pomoże Ci w tym ochrona tła przed słońcem, ale jeśli planujesz używać ich podczas sesji zdjęciowych, pamiętaj o szkodach, jakie wielokrotna ekspozycja na lampy błyskowe i inne bardzo jasne źródła światła może spowodować zarówno dla farb, jak i tkaniny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...