Pytanie:
D3000: „Błąd: wyłącz aparat i włącz go ponownie”. Szybka naprawa?
Evan Krall
2010-10-10 22:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem na weselu przyjaciela na plaży. Wczoraj wieczorem zrobiłem kilka zdjęć zestawem 18-55 VR, a dziś użyłem mojego obiektywu Vivitar 70-200 AI (bez procesora), aby zrobić zdjęcia na plaży.

Kiedy przyjechałem w środku przełączyłem z powrotem na obiektyw kitowy, a aparat wyświetla komunikat o błędzie „Błąd: wyłącz aparat i włącz go ponownie”. Jeśli odłączę obiektyw i wyłączę zasilanie, znika, ale natychmiast powraca po założeniu obiektywu.

Dzieje się tak również po podłączeniu aparatu Nikon 35 mm f / 1,8 AF-S, co oznacza, że ​​jest to aparat.

Moja bateria jest słaba; Położyłem go na ładowarce, żeby zobaczyć, czy to pomoże.

Zadzwoniłem również do Nikona i zamierzają to zrobić na gwarancji, ale bardzo chciałbym dziś wieczorem użyć aparatu. Czy ktoś wie o szybkich rozwiązaniach tego problemu, które mogą mi pomóc przez całą noc?

EDYTUJ:

Naładowałem baterię i teraz działa nieprawidłowo w inny sposób: brak przycisków z boku wyświetlacza działa pad kierunkowy, przycisk informacyjny lub przycisk usuwania. Jednak teraz robi zdjęcia obiektywem kitowym i mam dostęp do ważnych ustawień (migawki, przysłony itp.) Za pomocą pokrętła i przycisku kompensacji ekspozycji. Mam nadzieję, że to potrwa do dziś i będę mógł zdobyć coś.

(Również dla każdego, kto się zastanawia, nie jestem ślubem fotograf; tylko gość, więc to nie koniec świata.)

EDYCJA:

Wreszcie odzyskałem aparat od firmy Nikon. (Otrzymali go 28 października - termin realizacji 11 dni.) Na fakturze widnieje napis „RPL MEMORY COMPRESSION”. Nie jestem pewien, co kompresja pamięci miała wspólnego z moim problemem, ale problem został rozwiązany (plus dwa irytujące pyłki z wizjera zniknęły).

Jeden odpowiedź:
ahockley
2010-10-11 01:00:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie nie jest to odpowiedź, którą chciałbyś usłyszeć, ale wygląda na to, że, jak mówią technicznie, odpadła. Najlepiej przekazać to pracownikom serwisu firmy Nikon.

Tak, kamera jak najszybciej trafi do poczty. Jakoś udało mi się jednak uzyskać dobre zdjęcia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...