Pytanie:
Czy pozostawienie baterii w moim aparacie Canon 5D Mark II, gdy jest wyłączone, spowoduje zużycie baterii?
myers
2017-03-24 11:13:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pytanie tutaj znalezione jest podobne do mojego:

Czy mogę zostawić baterie w aparacie?

Niektórzy użytkownicy nawiązali do odpowiedzi na moje pytanie. Jednak pytam konkretnie, czy jakakolwiek energia baterii jest w ogóle używana, gdy mój Canon 5D Mark ii jest wyłączony, a bateria nadal w nim jest. Mówię o pozostawieniu baterii w aparacie np. Na 2 tygodnie.

Innymi słowy, czy bateria będzie miała więcej soku (nawet niewielką ilość), jeśli jest przechowywana poza aparat?

Dwa odpowiedzi:
Michael C
2017-03-24 13:24:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że bateria częściowo się rozładuje, nawet jeśli będzie przechowywana poza aparatem. Nazywa się to „samorozładowaniem” lub „okresem przydatności do spożycia”. Akumulatory mają tendencję do samorozładowywania się w szybszym tempie niż ich alkaliczne odpowiedniki jednorazowego użytku. Historycznie rzecz biorąc, akumulatory litowo-jonowe (Li-ion) są lepsze pod tym względem niż akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH), które są lepsze niż akumulatory niklowo-kadmowe (NiCad). Nowsze akumulatory niklowo-wodorkowe o niskim stopniu samorozładowania (LSD NiMH) poprawiły się do tego stopnia, że ​​ich szybkość samorozładowania jest podobna do akumulatorów litowo-jonowych. Akumulator LP-E6 używany w 5D Mark II to akumulator litowo-jonowy.

Samorozładowanie jest jednym z powodów, dla których zaleca się naładowanie akumulatorów krótko przed planowanym ponownym użyciem , zamiast natychmiast po ich użyciu, jeśli wiesz, że zamierzasz je przechowywać przez jakiś czas.

Czy bateria będzie miała więcej soku (nawet niewielką ilość), jeśli jest przechowywana poza aparat?

Bardzo, bardzo minimalnie, tak. Ponieważ bateria straci więcej energii z powodu samorozładowania, różnica między pozostawieniem jej w aparacie i poza aparatem prawdopodobnie nie byłaby nawet mierzalna, gdybyś nie miał bardzo wyrafinowanego sprzętu.

Ale jeśli wyjmij baterię za każdym razem, gdy przechowujesz aparat, możesz wymieniać jeden problem, który uważasz za bardzo drobny na inny, którego możesz nie uznać za nieistotny.

Canon EOS 5D Mark II zużywa bardzo mało energii, gdy jest wyłączony. Używa bardzo niewielkiej ilości, aby wewnętrznie zachować datę i godzinę. Gdy bateria LP-E6 nie dostarcza prądu do tego celu, na przykład podczas wymiany baterii LP-E6, kamera pobiera energię z litowego ogniwa guzikowego CR1616, aby zachować godzinę i datę. Pozostawienie aparatu bez zainstalowanej baterii LP-E6 przez dłuższy czas spowoduje szybsze rozładowanie baterii zapasowej CR1616. Nie stanie się to z dnia na dzień. Gdy aparat jest przechowywany bez baterii LP-E6, jeśli CR1616 jest świeży, nadal zachowuje datę i godzinę przez kilka lat. CR1616 powinien jednak działać jeszcze dłużej, jeśli naładowany akumulator LP-E6 jest zwykle przechowywany w aparacie.

Posiadam 5D Mark II przez sześć lat. Oryginalna bateria CR1616, która znajdowała się w aparacie, gdy kupowałem go jako nowa, nadal zachowuje datę i godzinę, gdy wymieniam baterie lub zostawiam aparat bez baterii na kilka godzin lub nawet dni. Ale przez większość czasu miałem aparat, do którego włożono LP-E6. Odkąd 5D Mark III zastąpił go jako mój główny korpus aparatu, są chwile, kiedy mogę go nie używać przez miesiąc lub dwa z baterią LP-E6 w środku. Kiedy podnoszę go, aby go ponownie użyć, pozostało mniej więcej tyle samo ładunku, co wtedy, gdy go wcześniej używałem.

Zwróć uwagę, że niektóre nowsze modele firmy Canon, szczególnie te z wbudowanym Wi-Fi i GPS, mają tendencję do wyczerpywania zainstalowanych baterii w znacznie szybszym tempie po wyłączeniu. Robią to nawet wtedy, gdy WiFi, GPS i (w przypadku 5D Mark IV) ekran dotykowy są wyłączone. Pod tym względem godne uwagi są Canon 5D Mark IV, 1D X Mark II i 7D Mark II. Te nowsze modele również nie mają baterii podtrzymującej czas / datę. Zamiast tego zawierają kondensatory, które są ładowane przez akumulator litowo-jonowy po zainstalowaniu go w aparacie. Energia zmagazynowana w kondensatorach jest następnie wykorzystywana do utrzymania czasu i daty, gdy w aparacie nie ma litowo-jonowego. Zazwyczaj przechowuję 7D Mark II bez zainstalowanej baterii. Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, w którym aparat gubi datę / godzinę, ale rzadko kiedy nie używam go dłużej niż tydzień.

dpollitt
2017-03-25 22:57:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwa tygodnie? Nie masz się o co martwić.

Jedynym problemem w przypadku lustrzanek cyfrowych Canon jest to, czy mają GPS i są włączone. Jeśli twój model ma GPS, nawet przy wyłączonym aparacie bateria zostanie dość szybko rozładowana. Ponieważ 5D mk II nie ma GPS-u - możesz z łatwością pozostawić w nim baterię na kilka tygodni bez dodatkowego rozładowania baterii poza normalnym samorozładowaniem.

Proszę wybaczyć mi moją ignorancję, ile energii zużywa bateria, aby pokazać pozostałe zdjęcia na górnym wyświetlaczu LCD?
„Pozostałe zdjęcia” @user152435 odzwierciedlają szacowaną pozostałą pojemność karty pamięci. Nie ma to nic wspólnego z aktualnym stanem baterii. Gdy aparat jest wyłączony, górny ekran LCD jest pusty, więc w tym momencie nie zużywa energii.
@MichaelClark, ale nawet gdy aparat jest wyłączony, górny wyświetlacz LCD pokazuje pozostałe zdjęcia? prawda?
@user152435 Nie, tak nie jest. Nawet nic nie pokazuje, jeśli przełącznik jest włączony, a kamera jest w stanie „czuwania”.
hej, ale D4 ** pokazał ** liczbę * parzystą * przełącznik jest ustawiony na „Wył.”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...