Pytanie:
Czy w ciemni ważniejsze jest świeże powietrze lub wewnętrzna cyrkulacja?
user40720
2015-06-22 19:44:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy podczas instalowania wentylacji w ciemni ważniejsza jest dobra cyrkulacja powietrza (w zamkniętym pomieszczeniu), czy też źródło świeżego powietrza?

Pokój, którego obecnie używam do drukowania, ma okno Mogę otworzyć zasłony zaciemniające, ale obawiam się, że może to spowodować rozproszenie światła ulicznego, jeśli lekka bryza popycha zasłonę.

Na razie w pokoju mam włączony wentylator (przy zamkniętych oknach) i od czasu do czasu wychodzę na powietrze.

W pomieszczeniu powinno być świeże powietrze. Możesz to zrobić otwierając okno i drzwi na kilka godzin, zanim zaczniesz tam pracę, a gdy już znajdziesz się w środku, wszystko zamkniesz. Ilość tlenu, którą zamieniasz na CO2 w pomieszczeniu, wyniesie około 550 litrów dziennie. Jeśli przebywasz w zamkniętym pomieszczeniu o wymiarach 3 na 3 na 2 metry przez 24 godziny, zawartość procentowa CO2 wzrośnie do około 3%, co jest typowym poziomem, przy którym zaczyna się zatrucie CO2. Więc godzina w takim pokoju nie powinna być problemem.
@CountIblis dzięki! Jednak bardziej myślałem o chemii
Dwa odpowiedzi:
Rafael
2015-06-22 23:13:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie używaj zasłon. Musisz skonstruować „lekki labirynt”.

Spróbuj zainstalować wentylator okap , który będzie pasował do otworu, taki jak ten, którego ludzie używają w łazience bez okien. Wystarczy wyciągnąć powietrze, aby świeże powietrze wpłynęło z różnych części pomieszczenia, takich jak otwory wokół drzwi.

Możesz zrobić zakrzywione pudełko z tektury pomalowanej na mat czarny. Uszczelnij go taśmą klejącą lub silikonem (pomalowanym na czarno).

Nie ma sensu cyrkulować tego samego zużytego powietrza w ciemni. To prawdopodobnie pomogłoby wysuszyć wydruki, ale spowoduje również szybsze odparowanie chemikaliów z tacy, co nie jest dobre dla zdrowia. Oczywiście zależy to od wielkości pomieszczenia.

Jeśli twoje okno jest za duże, prawdopodobnie możesz zrobić tablicę, która będzie pasować do okna i utrzyma wentylator i labirynt.

user85610
2019-07-03 15:14:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odnośnie dopływu powietrza: mój brat prowadził duży wentylator komputera (jeden do zasilania sieciowego), dmuchając w mały worek z tkaniny w swoim ciemnym pokoju, aby zminimalizować ilość urządzeń i rozwiązań zanieczyszczających pył / kłaczki. Włączył go na chwilę przed pracą. Oczywiście nie chodziło o zaopatrzenie w tlen, ale o utrzymanie istniejącego powietrza w dobrym stanie. Sam pokój był w zasadzie szczelną (nie uszczelnioną powietrzem) szafką do chodzenia. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek pomyśleli o tlenie jako o problemie, ponieważ czas spędzony w nim za jednym razem nie był wystarczająco długi, aby naprawdę mieć duże znaczenie.

Ale na wypadek, gdybyś skonfigurował jakąkolwiek dostawę lub cyrkulacji, dobrym pomysłem może być połączenie tego z zatrzymywaniem kurzu / kłaczków.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...