Pytanie:
Jak najlepiej zrobić zdjęcie grupowe z bardzo dużymi różnicami wysokości?
PearsonArtPhoto
2011-12-25 22:31:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja rodzina będzie razem w pierwszym tomie. Chcemy robić zdjęcia. Moja rodzina składa się z bardzo wysokich (6'6 ") i niskich (5'2") dorosłych i 5 dzieci w wieku 1-12 lat. Co mogę zrobić, aby zrobić przyjemne zdjęcia?

Zobacz to ogólnie: http://photo.stackexchange.com/questions/14168/how-to-pose-and-arrange-people-in-a-group-shot
Chcesz formalne zdjęcie grupowe? Albo coś fajnego, czy jedno i drugie? Ile osób łącznie?
Cztery odpowiedzi:
MikeW
2011-12-26 02:18:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele zależy od liczby osób i tego, jak formalne / nieformalne mają być zdjęcia.

Jeśli wszyscy są tej samej wielkości, otrzymujesz prosty rząd głów i nic nie jest mniej przyjemne, więc różne wysokości mogą dobrze działać. O ile najwyżsi lub najniżsi dorośli nie są wrażliwi na swój wzrost, nie sądzę, by najlepszym rozwiązaniem było umieszczanie niższych na stołkach, aby były mniej więcej tej samej wysokości co więksi dorośli. W bardzo dużej grupie możesz użyć ławek i tak dalej, aby pokazać wiele rzędów ludzi, ale w przypadku zdjęcia rodzinnego nie zrobiłbym tego.

Możliwości są nieograniczone. Możesz mieć większość dorosłych z tyłu, a kilku (być może najwyższych / najniższych dorosłych) siedzących na końcach pierwszego rzędu, z dziećmi w środku.

Możesz mieć dorośli siedzą, a dzieci stoją.

Aby zrobić zabawne ujęcie, możesz spróbować wejść na drabinę i zestrzelić ich wszystkich. Kąt widzenia kładzie mniejszy nacisk na różnice w wysokości.

Podoba mi się ostatni pomysł Anishy, ​​który mógłby być zabawny. Zależy od rodziny i od tego, jak tradycyjne zdjęcie chce.

A na rodzinnych spotkaniach dbanie o zadowolenie Lesa jest jedną z najważniejszych rzeczy. :)
LOL, chyba muszę zostawić tam literówkę, bo inaczej wyglądasz dziwnie!
Chciałem powiedzieć, zestrzelić. Wydaje mi się, że to najlepszy prosty pomysł.
„spróbuj wejść na drabinę i zestrzelić ich wszystkich”: Nie rób tego! Zrobiliśmy zdjęcie firmowe w podobny sposób i tak się składa, że ​​wszyscy wyglądają na niskich i grubych. Zawsze staraj się fotografować ludzi z niższego kąta, ponieważ znacznie bardziej im to schlebia
user2719
2011-12-26 04:58:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze uważałem, że jeśli przycinasz najwyższe chwasty do odpowiedniego rozmiaru (to znaczy każesz im usiąść) i kładziesz małe na kolanach, wszystko inne staje się o wiele łatwiejsze, niezależnie od tego, czy grupowanie jest formalne czy nieformalne ( chociaż muszę powiedzieć, że odkrywam, że wielu „rodzinnych” brakuje w formalnych grupach, chyba że chodzi o przynajmniej półformalny strój). Niżsi dorośli i wyższe dzieci stają się wtedy górną granicą, a dzieci, które są zbyt wysokie, aby siedzieć na kolanach bez zasłaniania właściciela okrążenia, stają się dolną granicą.

To pozostawia dużą swobodę w aranżacji ludzi i zwiększa prawdopodobieństwo, że ich miejsce na zdjęciu będzie w jakiś sposób związane z ich miejscem w grupie. I nawet jeśli poręcze fotela lub (moim naturalnym pragnieniem jest wpisanie „Chesterfields”) sofy są normalnie niedostępne do siedzenia, mogą pomóc podnieść lub obniżyć ludzi i podkreślić ich relacje. Jeśli możesz wymyślić aranżację, która wygląda tak, jakby mogła się wydarzyć naturalnie, weź dla siebie kilka punktów bonusowych - to przebije do cholery coś, co wygląda jak blacha szafka z połowy XIX wieku z rodziną wszystko przywiązane do tych pozujących wieszaków na ubrania, których używali w ciągu dnia.

Aquarius_Girl
2011-12-25 22:40:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co powiesz na to, aby niscy dorośli usiedli na ławce, a wyżsi stali za nimi, a dzieci siedziały na ziemi obok stóp osób na ławce?

LUB

Spraw, aby niższe stały na stołkach, tak aby wyglądały prawie tak samo jak wyższe, podczas gdy ty robisz zdjęcia bez pokazywania stóp.

LUB

Dla zabawy spraw, by stały z rzędu w zwiększaniu ich wysokości, podczas gdy ty robisz zdjęcia z POV z poziomu gruntu.

Mary
2017-12-28 21:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IMO, strzelanie do ludzi nigdy nie jest pochlebne. W tym miejscu problemem stają się podwójne podbródki. Strzelanie z góry działa dobrze, pod warunkiem, że nie jest zbyt ostry pod kątem. Półkola są pochlebne. Co najważniejsze, wykonaj kilka konfiguracji, aby mieli wybór. Jeśli zrobisz tylko jedną, a im się to nie podoba, masz węża (byłeś tam).

Cześć Mary, witaj w Photo.SE. Zgadzam się z twoim stanowiskiem, ale trudno mi zrozumieć, jak odpowiada to pierwotnemu pytaniu: _Jak najlepiej zrobić zdjęcie grupowe z bardzo dużymi różnicami wzrostu? _ Twoja rada ma zastosowanie podczas robienia zdjęć ludzi _ ogólnie_, ale w konkretny przypadek, w którym w ujęciu grupowym występuje mieszanka niskich i wysokich osób, w jaki sposób Twoja rada może pomóc w takiej sytuacji?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...